nczli Polemiek PLIEGER KEUKENS poolt Allen mee, het is voor A.f.c. midden om nog eenmaal gezamenlijk hun stemmen te ver heffen. De associatie tussen de met eten en drinken gevulde de cembermaand en brandend zand (u weet wel, waar het koor met de blote poten in het hete zand, staat te versmachten) was gauw gelegd. Onze bloedeigen Cor van Peperzeel zette het intro van „Brandend Zand" in klanken om en daar gingen we: BRANDEND ZAND Refrein: Brandend zuur en een bedorven maag Na de snoepmaand van bet jaar, Brandend zuur en een bedorven maag Ach, we eten, eten maar. T.: Kom je kienen Kip verdienen Wint aan tafel, Slechts je buur. Wees dan vrolijk En zeg olijk Smak'lijk eten. denk om 't zuur Refrein: P.: Afipelflappeti Dikke lappen Oliebollen Lekker vet, Ook op Kerstmis Rijke feestdis Op Nieuwjaar lig je in bed.... Met de wensen werd besloten: P.: Wij wensen liet bestuur, veel wijsheid, kracht en moed Houdt deze koers zo mannen, want zo, zo gaan we goed! T.: De EC-commissies, A, B, C en A, C, C, een prima spelend eerste.... We zeiden het al eerder.... een kampioenschap waarderen ice ten zeerste P.: We wensen Cé van Dijk het sukses dat hij al wist te vergaren En misschien kan hij ons kampioenschap ook bewaren T.: We wensen Rokus en zijn team: de geest van vorig jaar We kunnen er nog komen.... U'e zeggen knokken maar'. P.: De ereleden wensen wij gezondheid voor het leven Dat zij nog jaren aan de club hun wijsheid mogen geven. Samen: En alle leden met elkaar Veel heil en zegen in het nieuwe jaar!! Enorm applaus was nu het aandeel van ons in deze meesterlijke voorstelling. Als muziek zal dit enorme lawaai onze Miep Hauber, Jan Snelleman, Cor van Peperzeel en dichter Bob Wildeboer in de oren hebben geklonken. Secretaris Jan van Dijk. die vanavond als plaatsvervangend redenaar optrad, omdat èn Henk Kappelhoff èn Cees Bouwens zich in de sneeuw verpoosden, vertaalde het hand geklap in het Nederlands en bood daarbij het kwartet een geschenkje aan. Aardige illustratie van „Brandend Zuur", bonbons en jenever en een grote doos lekkers voor Bob. Tot volgend jaar weer, vrienden. J T. S. In de vorige Schakel, wierp Toon van Tien een aantal letters op papier, welke tezamen en achter elkaar gelezen een behoorlijk brok critiek op dit club blad, ziju medewerkers en zijn samen stellers opleverde. Misschien (te) sum mier merkte ik reeds op, dat deze critiek voor rekening moest blijven van Toon himzelf. Zolang ik meen, dat de „bon mots" en de rallys en de witte pet en Leo Horn (om maar een paar onmisbare zaken te noemen) integrerend deel van dit club blad behoren uit te maken zullen ze dat ook. Er is geen sprake van dat door pu blicatie van Toon's critiek mijn beleid op de tocht zou zijn gezet. De A.F.C.- Schakel is één der visitekaartjes van de club en dat zal een smetteloos zijn; mijn voorgangers zullen zich over mij niet schamen. Hieronder volgen artikelen van Nico Holtzappel, Ad Onderdelat en Toon plastic uitvoering plaatstalen uitvoering zelf. De kous is daarmee af. Althans in gedrukte vorm. Hierna gaan we ons weer wijden aan de hoofdklasse voor ama teurs, de terugkeer der twaalf, de AROL etc. met daarbij al mijn bon-mots-mom pelende roodzwarte medestrijders. Reactie op een jioging In de vorige Schakel debuteerde een medewerker onder de naam Toon van Tien met een stukje dat, als eerste stap in ons clubblad, maar meteen op alle tien de tonen van vele A.F.C.-ers trapte. Het is natuurlijk prettig dat jongere A.E.C.-ers de drang in zich voelen om hun ideeën over onze club te openbaren in de Schakel, aangenomen althans dat zij ideeën hébben. Onze ergernis wordt nu niet zozeer gewekt door het feit dal, na de veelbelovende titel „poging tot polemiek" en de aankondiging dat de nieuwe status van de amateurvoetbalclubs aanleiding moet kunnen geven tot een le vensvatbare gedachtenwisseling in het clubblad, er zelfs geen poging wordt ge daan ook maar iets over dit „belangrijke probleem" te zeggen. Ook ergerden wij ons niet al te erg over wat er staat in de voetnoot, want wij geloven dat daar niet zozeer jeugdige verwaandheid als wel jeugdige onhan digheid uit spreekt. Neen, waaraan wij ons slootten, was het in enkele woorden afkraken van de Schakel, die.... „voor 75% gevuld is met een brei (sic!) van min of meer geestige verhaaltjes". Welnu, jongeman, zolang onze lepel in dié brijpot schiet, treuren wij nog niet! Want in de ruim veertig jaren dat ons clubblad bestaat hebben talrijke voor treffelijke medewerkers, ieder naar zijn eigen aard, zijn kolommen gevuld. Het spreekt vanzelf dat de ene keer een stukje wat minder gelukkig uitvalt dan een andere, maar over het geheel geno men hebben zij de Schakel gebracht en gehandhaafd op een niveau dat door wei nig andere clubbladen wordt benaderd Niet voor niets worden geregeld gedeel ten er uit overgenomen of geciteerd in andere bladen. Onder die medewerkers neemt Jonk heer de Gaulin reeds tientallen jaren een geheel eigen plaats in. Ofschoon hij onze humorist bij uitstek is, willen wij niet, zoals Toon van Tien dat doet, van Bomans epigonisme spreken, want dit dure en geleerd klinkende woord best nat niet eens. Maar de vergelijking van onze Jonkheer met Bomans is niet eens zo erg de italiaanse keuken imp. gebr. plieger Heerlen, amsterdam 6

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 6