poolt allen mee het is voor A.f.c. T.: .You ja, in Deventer gooien ze ill niet ijs! Dat ie fis natuurlijk een vrome, een man doet zoiets niet 1'.: Xee, die gooit met kussentjesmaar ijs nee, dat nog niet! T.: Hoe het ook zijLeo die lapt het lietn en daar is moed voor nodig. p.: Daarom lijkt mij dit lied voor hem overbodig! Leo Hom Lied (..Lady of Spain") p.: Stadions vol reilde horden Zie de pistolen aangorden Daar door de poort schrijdt Leo Fluitend de wijs ole-o Naar het midden van het terrein Om daar de leider van de matcli te zijn Refrein: Leo. o Leo Fortisimo, I.eo, o Leo Bravissimo Fluit dan je fluit o zo teder. Anders schiet men straks met lood, Leo, o Leo Fortissimo Leo, o Leo Bravissimo Werp alle tegenstand neder Maar fluit het spel toch niet dood! T.: OLE! p.: Blijf steeds eenvoudig, o Leo Doe het voor ons maar pro Deo, En als je weer gaat fluiten Reizen maakt ver naar buiten Denk dan aan wat je zal gaan schrijven En hoe 'je het beste slank kan blijven! REFREIN Leo was er zelf ook. Niet getipt, want hij is er altijd op 1 januari. En nu de volledige tekst over het wapenfeit van het afgelopen jaar: het kampioenschap van de afdeling en de strijd 0111 het Nederlands kampioenschap. T Zeg. Piet, intussen hebben we nog steeds niet veel verteld Over ons grote wapenfeit, dat hier toch dient vermeld. P.: Het kampioenschap en de strijd om de titel van het land Nog nooit stond het oude AFC. zo dikwijls in de krant! T.: De strijd was lang, tot in de zomermaanden Hoewel we ons soms meer in de herfst of winter waanden! Voor voetbal was het eigenlijk een beetje al te heet Maarkampioen zijn is een eerdus werkten we ons in 't zweet! p Ik heb Jo Hurwits elke keer tevreden rond zien kijken Amsterdam liet van haar belangstelling echt wel blijken! T.: We bleven thuis gemakkelijk en stevig ongeslagen Maar konden uit geen erepalm wegdragen Dat is daarom merkwaardig, omdat we in het seizoen Het uit en thuis constant wisten te doen. P.: Weet jij nog van die laatste, die tegen O.SI In Purmerend stonden Arnold en Henk Dat per se wilde winnen, net als de AFC> berichten door te bellen Eên-nul voor Purmersteyn, kwam Arnold ons vertellen. P.: Maar onderwijl deed AFC het nogal kalmpjes aan Het bleef maar 0-0, er werd maar niks gedaan! T.: Daar belde Purmerend, 2-0 voor Purmersteyn Nog een kwartier x'oor AFC, dan zou het einde zijn. P.: Toen was het Rob, en daarna ]os, die het net flink op lietbollen Met het fluitsignaal kon heel AFC, ons veld op komen hollen We waren kampioen! En zee konden het niet geloven. T.: Maar we raakten er zeel aan gewend, zo na een pilsje boven. p; En toen de kampioenen in de uit puttingsslag Waarin aanvankelijk iedereen Neptunia winnen zag.... T.: Behalve dan De Valk, dat op de valreep Neptunia nog klopte En daardoor het als amateursvereniging het verste schopte! P.: We bewaren aan de wedstrijden fijne herinneringen Alleen het felle Unitas kon de hartstochten niet bedwingen. T.: Toch was het allemaal wat lang en ook zeel erg vermoeiend Maar het spelpeil zcas vaak hoog, en de strijd bijzonder boeiend. Technisch zcas AFC beslist de beste ploeg Maar onze dash zcas deze keer nog net niet „goed genoeg" Misschien wat meer schotvaardigheid.... en iets meer overleg.... Dan dragen wij de erepalm over een jaartje zeeg P.: Hier past een woord van grote dank aan alle enthousiasten Die A.F.C. vorig seizoen op zoiets moois vergasten Zij die er toen voor zorgden, dat A.F.C. zceer bovenaan kwam Verdienen onze warme dank. ook namens Amsterdam! A.F.C. had bewezen, dat de F. heus niet alleen voor Fuif staat. Football heeft toch altijd 100% van de aandacht. Het fuiven komt bij successen vanzelf. Nel en Thorn intussen zijn optimistisch en deelden ons dit mede in het volgende liedje. WE GAAN NAAR BOVEN („You are m\ sunshine") T.: Ik ken een liedje, een heel oud liedje Van zorg en degradatiestrijd, Dat oude liedje is nu verklonken Is voorgoed verleden tijd! Refrein samen: [tgaan naar boven, alleen naai bozien We kijken nergens tegen op, We willen bouwen, op zelfvertrouwen A.F.C. komt aan de top! 1'.: Wat zcas het vroeger niet altijd pezen Om er nog NET niet uit te gaan, Dat zee nu sterk zijn, is bewezen Breng de teams dus bovenaan! 4

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 4