n.: BeounstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö T.: P.: T.: En wat is er verder dat jaar niet veel gebeurd.... Alle Wat hebben we gelachen, ge eest, maar ook Saté getreurd.... Over P.: De actie „Open het dorp" bracht een verdeeld land bijeen T.: Het Rotterdamse Feijenoord bracht legioenen op de been P.: De televisie boeide ons of schokte ons gevoel T.: Zelfs A.F.C. kwam op het scherm.... P.: En.... in de voetbalpool! Cor zag hierin aanleiding om het lied „Geen woorden maar daden" in te zetten. Zeker om alle A.F.C.-ers te be wegen om mee te doen. Thomasvaer en Pieternel wilden niet meezingen, maar gingen rustig door. T.: Hoor Pieternel, Cor denkt: ik speel het dan maar vast Zo typisch smaakx'ol hollands, für jungen von stavast! P.: Ken jij dan Tom, een Nederlands lied, dat net zo populair was? T.: Wat floten alle mensen, toen ik een jonge vent was? LIED HET EERSTE" (DIRK WITTE T.: Toen 'k een jochie was van amper twaalef jaar, Stond 'k natuurlijk altijd voor partijtjes klaar, En *t spreekt vanzelf ik ging, ook naar de s portveren igi ng Want daar trainde je veel echter met elkaar.... En ik speelde in mijn adspirantentijd midvoor Of laat 'k liever zeggen, daarvoor ging het door, Maar het voornaamste was dat niet p Want bij vreugde of verdriet Ging de vreugde om het spelen altijd voor En ik draafde in de wei.... Als een veulenfrank en vrij Maar in de rust vroeg ik steeds gauw T.: Of het eerste winnen zou.... Samen: Dan dacht ik altijd nog eens even aan het eerste Het eerste elftal van dat grote A.F.C., Dat team van louter voetbalsterren Dat je bewonderde van x)erre Eti dat onbereikbaar leek voor jong-Aafcee T.: Toen ik ouder werd, bleek ik toch niet zo best En men stopte me al dadelijk bij de rest, Nee, de top was niets voor mij Ook die droom ging weer voorbij Al had ik er stiekem jaren op geflast.... Maar ik speelde toch geestdriftig voor mijn club En we dronken alleen cola, seven-up, Werd het eerste kampioen Mochten wij niet onderdoen A.F.C.-teams zijn verplichte runners-up En toen ik eindelijk afscheid nam Voelde ik me oud en stram Maar een vriend liep met me mee Zei: tot ziens, bij A.F.C Samen: Dan ga je 's zondags nog es even naar het eerste Het eerste elftal van de grote A.F.C., Dat team van spelers zonder kuren Dat je altijd aan kunt vuren En dat steeds bereikbaar is voor oud-Aafcee. Met groot enthousiasme werd dit lied aangehoord en op het laatst meegezongen en Pieternel en Thomasvaer waren P.: niet zo goed of ze moesten het bisseren. P.: T.: P.: T.: P.: T.: P.: memorabele feiten passeerden de revue: kampioen, junioren AI weer regionaal, de B-junioren is ons tweetal niet te spreken. Alleen de junioren-B, die doen mij wel eens beven Wanneer ik zie met welke cijfers zij telkens moeten sneven. Een waarschuwing is op zijn plaats: denk om de kwaliteit Een eersteklas club als A.F.C. hoort vooraan in de strijd. Daarvoor zijn goede spelers nodig, gewend aan onze sfeer Misschien iets meer selectie, dan komen we d*r weer. Men is ook buiten het veld nog vaak bijeengeweest Voor klaverjas, biljart en cricketfeest! Dat laatste staat me nou niet meer zo helder voor de geest Dan is het vast bijzonder geslaagd geweest. Ja, toch, ik herinner mij hoe fraai alles versierd was En dat ik liep als gaucho, en hoe zuidelijk de m uziek was Nou, maar denk nog eens aan de instuif voor onze kampioenen Daar was ook volop sfeer, en sprekers.... om te zoenen Zoenen? Nou ja, de speeches dan.... we krijgen al routine nog een paar jaar bovenaan, en we vieren het met kienen! Het voordeel van het kienen is dat wij ook lyogen komen.... Dan blijven jullie niet zo lang over dat voetbal bomen! Ja, Pieternel, maar clubavond is uitstekend voor de heren. Daar kun je urenlang de elite zien debatteren.... Maar.... er was dit jaar een avond.... met een heel bespraakte gast.... En.... voor hem kwamen de dames.... dat staat voor mij wel vast! Wie was die „charmante" dan? Maar Piet, denk nou es na.... Nou, Luns, Van Swol, Willem O'Duys, Profutno.... Je zoekt het veel te veel in commercie en politiek Nee, deze man is zuiver artistiek! Ach,Leo Hom! Ja, die heb ik toen gehoord Ja, dat was interessant toen.... dat-ie nooit is vermoord! Vermoord? Hoezo? Nou, tussen al die wilde Zuid-Amerikanen Het ging me nog al lekker toe tussen al die onderdanen Maar Leo kon ze wel de baas.... Hij staat desnoods te vloeken De spelers weten dan beslist niet meer waar ze het moeten zoeken.... Je moet daar toch als scheidsrechter wel dapper zijn en.... eigenwijs....

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 3