Nieuwjaarswens '64 van Thomasvaer en Pieternel poolt, allen mee, het is voor a.f.c. Bijna met zijn tweehonderden kwamen we op 1 januari naar het clubhuis om de eerste dag van het iaar in de A.F.C.-sfeer te verblijven en goede wensen en mooie voor nemens uit te spreken. (Hoevelen zouden vanaf 2 januari niet meer roken?) Het hoogtepunt van deze bijeenkomst is de Nieuwjaarswens van Thomasvaer en l'ieternel. Deze keer gemaakt door Bob Wildeboer en ten uitvoering gebracht door Miep Hauber en Jan Snelleman met Cor van Peper zeel aan de piano. Ik heb me wel eens laten vertellen, dat de entree voor het duo het moeilijkste is. Jaap a Cohen en nu ook weer Bob Wildeboer zijn er altijd in geslaagd origineel voor den dag te komen. Deze keerl volgde Thomasvaer zijn l'ieternel met een groot bord waarop geschilderd: HUP KAMPIOENEN. Thomasvaer doelde op het vorige seizoen, maar na enig overleg werd de mogelijkheid voor 1904 toch ook nog onder kend. Als maar zus en als maar zo. In een liedje (eigen compositie) werd dit aangegeven. P.: Als die doet ZUS T.: En dit doet ZO Samen: Gaan we een punt vooruit.... P.: Maar doet hij zo T.: En hij net zus Samen: Dan gaan we achteruit R«frein: Hup, hup, A.E.C. Toon je waardig kampioen. Hup, hup, A.F.C. Door het zelf te doen! I'.: Als straks het gras wat lager is T.: Komt Robbie tot zijn recht, 1'.: Maar als de spil te mager is T.: Gaat Josje misschien slecht! Refrein P.: Als Nico wil, en Tonny wil T.: En Jaap, Frans, Eldert, Rob, 1'.: En Eddy, Henk, Jos, Rocus, Hen T.: DAN gaan xee naar de top!! Refrein Voorlopig mag het er dan nog niet naar uitzien, we ver trouwen op onze knapen. Intussen plaatsen Nel en Thom een aantal behartenswaardige opmerkingen. 1'.: Zo, Thomasvaer, dat moest er even uit.... T.: Misschien komt het er straks bij het eerste nok weer uit. p.: Ik vind, Tom, dat jullie vaak alleen maar staan te klagen Terwijl, die jongens juist om steun, en niet om klachten vragen! Het valt me al zo dikwijls op, je hoort alleen de gasten De A.F.C.-ers willen je slechts op kritiek vergasten. Teel mensen die in vroeger tijd geen bal goed konden raken Staan nu verbeten langs de kant de jongens af te kraken En toen werd met het overzicht begonnen. De barre winter was natuurlijk het eerste onderwerp. De wens werd tien dagen vertraagd, maar toen kwam Jaap a Cohen dan ook met een dubbel exemplaar. Het jaardinér 1963 werd op de volgende wijze door ons tweetal behandeld. T. Intussen was Koning Torst opnieuw streng aan hel regeren En kon men op liet witte veld geen woord of daad presteren Maar A.F.C. ging rustig door. met drinken en met eten Een jaardiner voor 91 man. om nooit meer te vergeten P.: We zagen schrijver Leo Hom en diplomaat Lo Brunt Die altijd IN zijn voor A.F.Cen voor een goede stunt, Lo Brunt bereikte kort daarop de volle zestig jaren Wij wensen hem nog veel geluk en vele, vele jaren T. De Nobelprijs ging dit jaar verdiend naar Henny Timmerman Die voor ons heel wat werk verrichten kon en kan, Men bleef na enen nog geruime tijd hijeen.... P.: Dat noemt hij: geruime tijd".... De nacht was bijna heen! Lied van gezelligheid („Tm looking over) T.: Taarwel, vaarwel, mijn sociëteit Ik moet nu gaan.... Taarwel, vaarwel, 't is de hoogste tijd Waar zou mijn auto staan....? Samen: 't Was weer gezellig, ja oergezellig Die avond daar op de soos. Iedereen lachte en iedereen dronk, ledereen praatte en iedereen klonk. 't Was weer gezellig, ja oergezellig Ja, daar bij het jaardiner. Sprekers geweldig, beslist geweldig Ja, daar op het jaardiner! 1'.: Morge, morge, morge lieve schat Ben je daar al? Morge, morge, zie je nu nog wat If; ben echt niet mal! Refrein Reinier Paping was elfstedenwinnaar, de ijstijd duurde lang maar op 24 maart gingen we weer voetballen. Luister of liever lees maar. p.: Ja, eindelijk ging de competitie weer volop aan het draaien A.F.C. icon van Spartaan, dankzij vooral Henk de Taaie, T.: Wim Bouwhuis schoot tweemaal onhoudbaar in Zo wonnen we de wedstrijd, Maar niemand zag er erg veel in.... het was middelmatigheid Wie zou toen aan A.F.C. in ernst hebben durven voorspellen Dat we in juni kampioenen heel kundig zouden vellen P.: Wat is dat topseizoen toch eigenlijk vreemd Zo wisten we nog van niks.... en plotseling: bovenaan!

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 2