Van de brug Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. T. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam-z., tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobhemakade 1 15 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-w. 4 1 e Jaargang januari 1964 No. 6 De competitie. j* is méér gevoet- bald dan verle- I den jaar in januari, maar het bleef toch beperkt tot één en kele wedstrijd van ons eerste elftal te ren K.H.F.C., een u rijd waarin voor ons geen lauweren waren weggelegd. De Koninklijke was ijveriger, doortastender enmoediger op het harde veld en won verdiend. Enkele A.F.C.-spelers ver schenen in trainingsbroek, maar dat kwam hun activiteit ook al niet ten goede. Dat de doelverdedigers op een dergelijk veld in lange broek verschijnen is van zelfsprekend, maar daar moet het in de toekomst dan ook maar bij blijven. Het moet mij van het hart, dat onze jongens een weinig sportieve aanblik boden. Al met al zijn nu drie wedstrijden achtereen verloren gegaan alle drie volkomen onnodig. Wij kunnen nu onze blikken op de één na onderste plaats rich ten. tenzij het elftal, dat over meer dan voldoende capaciteiten beschikt, zich zelf hervindt en afspreekt dat het met z'n el ven elke volgende wedstrijd moet win nen. Wij hebben voldoende vertrouwen in onze jongens en hun leiders en ver wachten dat in de e.v. wedstrijd een her boren team in het veld zal komen. Dit is een A.F.C.-belang van de eerste orde, want niet alleen staat het eersteklasse- schap op het spel. maar óók de promotie kansen van 2de, 3de en 4de. De punten moeten NU veroverd worden en niet in de laatste wedstrijden. Ik hoop, dat geheel A.F.C. het belang van de komende wedstrijden zal inzien en onze jongens bij honderden zal komen aanmoedigen. Het is toch wel triest, dat men onze aanvoerder hoort klagen, dat hij vindt dat de club als geheel niet voldoende met het eerste meeleeft. Een klacht die door het bestuur volledig wordt onderschreven, waarover al zo veel is gezegd, zonder heel veel resultaat. Er moet heel wat gebeuren voor het gros onzer leden in beweging komt. Kom he ren, het lidmaatschap van A.F.C. geeft niet alleen rechten, maar ook plichten. Vervult die dan met opgewektheid, opdat onze spelers en de tientallen functionaris sen dat op dezelfde wijze kunnen blijven doen. WIJ REKENEN DUS OP HET A.F.C. LEGIOEN! Het jaardiner bracht 92 onzer bijeen, waarbij onze nieuwe restaurateur de heer Rozenbroek ons vergastte op een voortreffelijk diner, waarover iedereen vol lof was. Het was uitermate gezellig, hoewel ik persoonlijk de indruk had, dat de avond minder sfeervol was dan anders. Kees Bouwens speechte weer goed en Rocus zei rake woorden. De laatste feestgangers kwamen gelijk met het ochtendblad thuis en dus mag weer van een geslaagde avond wor den gesproken. De schoonheidsfoutjes zullen volgend jaar wel vermeden wor den. Jammer was, dat door de late (noodzakelijke) omzetting naar de vrij dagavond enkele zeer trouwe deelnemers verstek moesten laten gaan. Opdat ieder een er vast rekening mee houde; 18 ja nuari 1965 valt op maandag! De Nobelprijs werd onder luide instemming van alle aanwezigen uitgereikt aan Rein Akker man. wegens zijn grote verdiensten voor de A.F.C.-toto. Wat wij allen wel het meest op prijs stellen is dat Rein dit werk is blijven doen, ook toen zijn werk zaamheden naar Rotterdam werden ver legd en hij dus s' avonds altijd laat thuis komt. Bravo Rein! Namens ons erelid Gé Bosch werden de stralende winnaar een paar glazen met zilveren voet aan geboden. Ons Gouden Boek van 1945 Dat Jo Wijnand aardig schrijft (ook als hij niet aardig schrijft is het meestal de moeite van het lezen wel waard) wist ik. Maar dat er blijkbaar gevochten wordt om het door hem (kostelijk) geschreven Gouden Boek van A.F.C. dat wist ik niet. totdat ik bij boekhandel De Slegte in de Kalverstraat dit kunstwerk midden in de etalage zag uitgestald, geprijsd ad 37,50! Ik heb onmiddellijk mijn borst vooruitgezet en ben met opgeheven A.F.C.-hoofd verder de Kalverstraat door gelopen. Toen ik langs Polen kwam dacht ik: jammer dat Jo niet bij mij is; hij zou mij vast (en terecht) een borrel aanbieden l'.S. U kunt bij ons nog terecht voor 37,—. Orders worden uitgevoerd naar volgorde van binnenkomst. Aanvragen te richten tot: HENK KAPPELHOEF

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 1