Jeugd Onder ons gezegd... Poelen, poelen poolt allen mee, het is voor a.f.e Stadionnieuwtjes Omdat de amateuristische voetbal in deze barre tijden op Buitenveldert nog maar matig rolt heb ik in Bessems Kuip eens een kijkje genomen, waar de professionele broeders nog wel aan de (betaalde) arbeid waren. Een deel van de wedstrijd heb ik ge mist omdat mijn aandacht werd gevan gen door een voorval, dat in mijn herin nering zal blijven nog lang nadat de voetbalwedstrijd zelf zal zijn vergeten. Ik wil het u dan ook niet onthouden. Uit het vak voor staanplaatsen, nog altijd merendeels gevuld met Mokurns toekomst, klom zo 'n boender van een jaar of tien over de omheining en gleed bekwaam langs de wielerbaan naar be neden; de wedstrijd was toen misschien een kwartier aan de gang. Langs de kort ste weg begaf hij zich naar tie andere zijde van het stadion, waarbij hij wel buiten de lijnen van het speelveld bleef. Hij koos een windvrij zijvak, dat hij weer via de fietspiste bereikte en verdween daar in de massa. Een wakkere suppoost had echter de overtreding inzake de vermakelijkheids belasting geconstateerd en beklom even eens de wielerbaan, maar had daar ech ter aanmerkelijk meer moeite mee dan zijn jeugdige opponent kort tevoren. Al len in het goed bezette vak zitplaatsen hadden inmiddels instinctief partij geko zen en hoopten sadistisch, dat de ambte naar in de uitoefening van zijn bedie ning de bovenrand van de baan niet zou halen. Maar niettemin slaagde hij volledig en verscheen zelfs in het \ak onr de jeug dige delinquent persoonlijk te verwijde ren. In zulk een situatie zijn Amsterdam mers echter groots. Niemand van de hou ders van geldige plaatsbewijzen bleek be reid de suppoost tussen de rijen door tocht te verlenen. Zwijgend bleef ieder een geboeid naar het veld kijken. De suppoost zag zijn prooi op luttele me ters afstand van hem. maar kon hem niet bereiken. Toen gebeurde het. een Amsterdamse huisvader stond op, pakte de Stadionpet van 's mans hoofd en smeet die met een eenvoudig handgebaar over de wielerbaan het stadion in. Zonder pet was de suppoost een ont luisterd man, ontdaan van het symbool van zijn macht. Wanneer een voetballer wegens poging tot doodslag door de scheidsrechter voor een vol huis naar de kleedkamer wordt verwezen, dan kan zijn aftocht niet zo smadelijk zijn als de af gang van deze stadionsuppoost, die on der hoongelach het vak weer uitklom, zich behoedzaam de wielerbaan liet af zakken en zijn pet ging halen. Neen, hij is niet meer teruggekeerd, zelfs niet met versterking, zodat het recht heeft gezegevierd. Want tenslotte is recht toch nog altijd iets, dat binnen een gemeenschap tan mensen als recht wordt aangevoeld Verjaardag Het jaardiner van A.F.C. zit er weer op. Of er in, zo u wilt. De familie Ro zenbroek had de sociëteit bekwaam hei- schapen in een enorme tapijtenhandel en er was een beeld van een barretje bijgekomen, dat druk gefrequenteerd werd. Mevrouw Rozenbroek bleek een hostess van de goede soort tussen al die mannen in smoking. Het geheel deed mij even denken aan die goede oude film „Honderd mannen en een meisje". Ja, wij waren voor deze gelegenheid weer eens in het zwart. Opmerkelijk was het, dat ook in deze traditionele kle ding de mode in de loop der jaren een rol blijkt mee te spelen. Ik noteerde voor u smokingjasjes met en zonder overslag, met aangeknipte en met ronde revers. Broeken met nauwe en minder nauwe pijpen. Een aantal onzer zag er volmaakt onberispelijk uit, maar die kwa men dan ook zó van de verhuurinrich- ting. Bepaald vertederend vond ik menig jong eerste elftalspeler, bij wie een col- bertcostuum al een opmerkelijk kleding stuk is, laat staan een smoking. De avond had stijl en was van tijd tol tijd ook wel luidruchtig, een combinatie, waarvan A.F.C. het geheim blijkt te be zitten. Of het laat geworden is? Wel, men zegt, dat er om ongeveer zes uur in de morgen nog gebiljart is. Maai dat heb ik dus niet uit eigen aanschouwing, want ik ben nu eenmaal niet zo n stayer. Zeker een vol uur eerder was ik heen gegaan. Ik hoed mij tenslotte graag voor overdrijving. AD ONDERDELAT Wij leven weer in het voetballoze tijd perk. Al enige weken is het pro gramma in z'n geheel afgelast. Enkele keren ging er maar een zeer klein gedeelte door. En daar zit nu de moeilijkheid. Dan moet er worden gekeken op de afkeu- ringslijsten, en die hangen niet boven je bed, daarvoor moet je er op uit. Wij weten het allemaal wel, het valt niet mee, maar het moet. Het moet, als je tenminste je elftal niet onvolledig wilt laten staan. Het moet, anders staat de tegenpartij alleen of de scheidsrechter komt voor niets: je gedrag is zeer onsportief ten opzichte van iedereen die ervoor zorgt dat jullie kunnen voetballen. Of het bekend is, weet ik niet, maar bij niet opkomen wordt je vereniging beboet met een fors bedrag. Dit komt dus niet meer voor? Afge sproken, daar praten wij niet meer over. Toch nog Twee weken is er toch nog gespeeld, en wel wat de Junioren hetreft, door de Al, tweemaal uit. Tegen D.E.M. op een moeilijk, zeer glad veld. Het regende iets en vroor 1 graad. Het was toch een prettige wed strijd en er werd, gezien de omstandig heden, vrij aardig gespeeld. Uitslag 1-1. Het verloop was nogal grappig, n.l. na 1 seconde 0-1 en 1 seconde vóór tijd 1-1. Door Frank Reddering 0-1 en 1-1 door een vrije trap, waarvoor ons muur tje niet goed werd opgesteld. Jammer! Uit tegen R.K.A.V.I.C., uitslag 2-0. Dit was een wedstrijd waarvan de uit slag gerust anders had kunnen zijn als Sjuultje, 2 x alleen voor de keeper, iets meer geluk had gehad, of als Wouter iets minder pech had gehad. Maar 2-0 of 0-2, er is heel goed gevoetbald op een zeer hard, moeilijk veld. jongens, bravo! Als wij zo doorgaan, moet er een betere plaats in zitten. Voorzover geen voetballen, jongens t eel ijsplezier en tot ziens op het voetbal veld. Namens de Jeugdcommissie, WEBU Poelen, poelen, poelen, poelen een, een, twee en drie, twee, een poelen, poelen, poelen, poelen, ied're week door het dolle heen Voelen, met verstand steeds voelen Ajax wint van Feyenoord voelen, voelen, voelen, voelen Blauwwit wordt door NAC vermoord Woelen, woelen, woelen, woelen van de zenuwen in bed woelen, met kapitalen woelen gooi de boel maar in mijn pet Doelen, doelen, doelen, doelen één goal scheelt een halve ton doelen, doelen, omdat Aiax dit keer niet van Feyenoord won Smoelen, smoelen, smoelen, smoelen want de uitslagen zijn raar cijfertjes, die wild krioelen dol en driftig door elkaar Poelen, poelen, steeds maar poelen doet U óók 'n keertje mee? poelen, want een wint ten slotte en dat is... onz' A.F.C.!!! N. EVERSHARP 14

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 14