On dit et datjes KEUKEN Bequnstiqinq vati onze AöveRteeRöeRS, houöt öe schAkeL in stAnö Clubdas rfceze das. of liever de „.Stichtingsdas'' is gearriveerd, zoals u reeds uit het Bulletin zult hebben vernomen. Zuiver zijde, mannen. Fluweel voor de keel. Toe gegeven, deze das gaat niet vanzelf vlak onder de knoop achterstevoren zitten. Een beetje handige strikker zal dit euvel kunnen verhelpen. De Windsor-way schijnt niet te slagen. Try the „Goed Genoeg Gordiaan". Enige autoriteiten helpen reclame ma ken. Het zij herhaald, zuiver zijde en dat voor 9.75. Model ook in de vitrine te bezichtigen. Vele bestellingen bereikten ons reeds. U kunt er heus nog bij. al hoewel de voorraad uiteraard beperkt is. Bij de redacteur van dit blad. Wintersport. Het jaarlijkse lijstje van gekwetst uit de wintersportplaatsen gerepatrieerden is dit keer kort maar o zo belangrijk. Gerda Bouwens, echtgenote van onze vaiz-prezzi- dent, figureert erop. Met een gebroken enkel. l)at spijt ons. Hoeveel liever be groeten wij haar dan kersvers, heerlijk gebruind, teruggekeerd van een zorner- vacantie. Intussen spoedige beterschap, Ger. Afscheid. Deze maand moesten wij voor goed af scheid nemen van onze, vooral in het oude clubhuis, bekende ober Johnny (Pusch). A.F.C. en haar leden wensen de ach- terblijvenden kracht. Bulletin (I). Door overigens droeve omstandigheden moest op zekere dinsdag het bulletin op ons clubhuis worden gemaakt. Alle aan wezige klaverjassers en biljarters werden in het geweer geroepen en zonder mor ren zetten deze prominenten zich aan het vouwen en postklaar maken van de ruim 1100 enveloppen. De daaropvolgende weken kon U elke week het bulletin lezen dank zij o.a. de bereidwillige medewerking van Mevrouw Annv Disselkoen en haar kinderen. Mat dat zeggen wil wisten de medewerkers reeds lang. maar ook de toevallige hul pen van bovengenoemde dinsdag hebben nu een idee. Bulletin (II). Intussen kon op al deze medewerkers, die overigens met veel liefde maar toch ook met moeite hulp boden, niet blijvend een beroep worden gedaan. Sedert 1 of 2 weken is de affaire in handen gegeven van een stencilbureau. Dit is zeer gemakkelijk en was ook niet te vermijden, maar toch is weer een stukje stil clubwerk, waarnaar met trots werd gekeken, verleden tijd. Aan alle mensen, die in de loop van de laatste 69 jaar hun bijdrage leverden, is de A.F.C. zeer veel dank verschuldigd. Kienen. Zoals gebruikelijk stelde de clubavond commissie ons in staat de Kerstdis wat aan te vullen. Jan de Vries en zijn colle ga's hadden weer voor een prijzentafel gezorgd met een sortering waartegen ook een supermarkt-eigenaar beleefd U ge zegd zou hebben. Ondanks een enkel, direct opgelost, misverstand bij de opbieding beleefden we een prettige avond. Zoals telkenjare is Uw verslaggever ook nu niet in staat U iets te berichten over de kwaliteit der prijzen. Met vier op een rij riepen die rotjongens (keenmasters) steeds afwassen en bij vijf op een rij zat ik, net als Arie Mets indertijd, in de lucifersklasse Jan van Dijk sprak namens alle aan wezigen, dus wel degelijk ook namens mij, een dankwoord aan onze mannen, die deze avond weer zo prachtig hadden georganiseerd. Jaardiner. Ruim 90 A.F.C.-ers waren aanwezig en dat dit immense aantal rijkelijk genoten heeft van dorstlessende en hongerstillen- de producten schrijven wij op rekening van de Heer en Mevrouw Rozenbroek en hun grote staf. Alles was heerlijk en af. De ronde tafel had plaats moeten ma ken voor een bar met luxe biertonnetjes als stoeltjes. Bijzonder gezellig. Onmiddel lijk na zes uur bespraken we nog. dat de grijze gordijnen beter rood hadden kun nen zijn. maar tegen zevenen leek de kreet alleen nog maar: „Och, als je maar netjes binnenkomt." Om 8.15 gingen we aan tafel en toen bleek pas goed, dat een dergelijk groot aantal mensen moeilijk onder appèl kan worden gehouden. Tafel-preases Willy Brusse had het dan ook niet makkelijk. En toch was er een les geleerd; er wer den weinig sprekers aangemeld. Willy Brusse heette ons welkom en Henk Kap- pelhoff schetste de sitüatie, waarin A.F.C. verkeert. Later reikte hij de Nobelprijs tut. Tijdens de laatste gangen hebben we nog aandachtig geluisterd naar Cees Bou wens en Rocus Hoogendoorn. Beiden namens het eerste elftal. Rocus gaf onze initialen een onver wachte, maar waarheidslievende nieuwe betekenis. Altijd Fris Commentaar. En vroeg ons daarmede op te houden. Dit verzoek is door iedereen al 69 jaar tot ons gericht, maar goed, we gaan weer ons best doen. Na twaalven zijn velen nog uren aan wezig gebleven. Dank. De makkers, die door hun inspringen, de leden van de poolcommissie in staat stelden aan het jaardiner deel te nemen danken wij. De tijd tussen half zes en tienen kon nu benut worden voor ge zelligheid. De helpers leverden nu de prestaties. Nobelprijs. Deze. door oud-penningmeester Gé Bosch ingestelde prijs wordt op onze ver jaardag uitgereikt aan hem of hen. die in een reeks van jaren of in het laatste jaar buiten zijn (hun) functie een be langrijke bijdrage aan de A.F.C. heeft (hebben) geleverd. Henk Kappelhoff liet ons tijdens het jaardiner enige tijd in onzekerheid, maar uiteindelijk vernamen we, dat Reinier Akkerman de uitverkorene van het Be stuur en Gé Bosch was. En als ooit een man het verdiende dan is dat inderdaad onze Rein. Groot en tijdrovend is zijn werk in A.F.C. en zeer belangrijk. Wel nu, als men dan weet, dat Rein al een poos in Rotterdam werkt en van 7 tot 7 minstens van huis is, dan wordt het res pect des te groter. Tevens komt de ge- bruikelijke afwijzing van velen, wanneer ze voor een of ander werk worden ge vraagd, (geen tijd) in een bijzonder dag licht te staan. A.F.C. feliciteert Rein en vanzelf Truus achter hem. I Januari. Secretaris Jan van Dijk heette ons wel kom en wenste ons in ons gezin, in onze zaken en in A.F.C. veel geluk en voor spoed in 1964. Staande herdachten wij de ons ontvallenen Na de elders opgenomen wens bleven we nog uren bijeen. Het was goed dan sen op de door de Heer Broerse (vader van Sjef) geproduceerde pianomuziek. kennemerland. Bijzondere banden verbinden A.F.C. nog Steeds met deze club. l'iet Helmig (f), Chris Oolders, M'illy Brommelkamp, om maar enigen te noemen, speelden en spe len hun rol in beide verenigingen. Het veteranen-contact komt ook weer op gang. Ook onze donateur Lo Brunt is in Kennemerland een zeer belangrijk man. Op de Oudejaarsavond van onze Haar lemse vrinden ontbreekt hij nooit. Zelfs niet als hij 's morgens uit Mexico op Schiphol arriveert en 's middags verslag van de aldaar gehouden F.1.F.A.-vergade ring moet doen. Zijn hart voor Kenne merland sprak 's avonds om half twaalf en hij was er. In de voetbalwereld kun nen we zulke mensen niet missen. Watergraafsmeer. Als we persverslagen moeten geloven, dan hebben de jongens van dit eerste elftal de moed enigszins verloren. Ze spelen niet slecht maar kunnen niet winnen. Het Bestuur heeft de moed nog niet verloren en gelooft in de club. Een der getuigenissen daarvan is de gedachte, dat de band tussen de leden verstevigd kan worden door de (hernieuwde) uitgave van een clubblad. Dat is juist en we wensen Watergraafsmeer succes. J T. S. gebr. plieger Heerlen, amsterdam 13

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 13