Mixed pickles poolt Allen mee, het is voop a.p.c. (vervolg) J De cijfers luiden als volgt: Runs Innings not out hoogste serie Gemiddelde k4 R.llk 181 9 51 20.11 A. lialk Q 48# 13 (11) M. v. d. Heyde11 (12) F. Prior 91 7 Op de lijst van de bowlers in 3 B (18 namen) treffen wij drie clubgenoten aan. Het rapportboekje ziet er als volgt uit: Runs Wickets Gemiddelde 9) R. Staats '66 24 6.92 (12) P- v. d. Hoeven 133 17 7-82 (15) H. Roll 257 24 10.71 Eén fielder komt op de betrokken lijst van de derde klasse 11 voor: IDisselkoen met vijf catches. Daverend was 1963 voor A.C.C. dus niet. Eén „lijstaanvoerder" en geen „internationals". Ja, toch maar die staat niet op de lijsten van Brinio Kleefstra. Onze „international" was de afgelopen zomer - nou, zomer - Gerrie Stallmann. Hij Was umpire in de internationale cricketwedstrijd Nederland-Denemarken. En deed dat (daarover waren alle kranten het lt Dit 'jaaTpjOd zal - als alles naar wens verloopt - A.C.C. op „Goed Genoeg" de cricketsport beoefenen. Ik ben mij bij het schrijven van dit overzicht bewust dat niet iedere A.C.C. er daarover „happy" is. Ik respecteer hun mening zonder deze te delen. Maar over één punt kunnen ook zij, die de verhuizing van „Twentsche Bank naar „Goed Cenoeg be treuren - dacht ik - het toch wel met ons eens zijn: Moge „Goed Genoeg" in de komende zomer voor A.C.C. een sti mulans zijn om tot betere resultaten te komen dan in 1963 het geval was. Wat een club We weten niet wat 1964 voor ons aan „vreugd en leed heeft beschoren" - maar leit is. dat 1964 best begonnen is voor onze club als club. Het is een „eeuwenoude" traditie, dat wij dan hijeen komen in ons clubhuis, elkaai gelukkig Nieuwjaar wensen en ademloos gaan luisteren naar Thomasvaer en l'ieternel. In originele klederdracht en steeds „gebracht" op meer dan originele wijze. Ik vond het prettig, na afloop van mensen, die op latere leeftijd bij A.F.C. gekomen zijn te horen: „Wat een club is dit." Ja, wat een club. Daar hebben wij ook het voorrecht gehad, dat Jaap a Cohen iedei jaai de Nieuwjaarswens schreef - en wie zelf de pen hanteert kan begrijpen, wat het schrijven van een Nieuwjaarswens met steeds weer een andere „entree" voor een werk betekent. Dan moet dat werk worden overgelaten aan een jongere en dan is er ook weer een jongere, die dit zo maar overneemt en ook dat werk tot een succes maakt Dat is, dacht ik, de van A.F.C.dat op allerlei gebied de fakkel overgaat in jongere handen, waarbij de gloed niet dooft Bob Wildeboer schrijft „de wens" nu al weer enige jaren en ik vond hem ditmaal in zijn liedjes buitengewoon ge lukkig Is het niet om je tranen te lachen, als Mevrouw Hauber als Pieternel ons aller Leo Horn toezingt Blijf bescheidenLeo"' Dit soort grapjes kan men zich in A.F.C. onder elkaar veroorloven en Leo lachte het hardste van '"iTn'snelleman was weer fantastisch als Thomasvaer. Dat is dan één van de „ouderen" - ik geloof dat Jan nu aan de slechte kant van de 50 staat. En dan denk ik aan alles,wat Jan Snellen,an voor A.F.C. deed en doet. Altijd opge wekt. altiid prettig, altijd klaar voor de club. Ik denk aan de wijze waarop hij de Kienavonden leidde. Ik zie hem als „Goede Genius in een revue; ,k neurie het door hem onvergetelijk gebrachte: „Blijf bij voor- en tegenspoed, A.F.C. altijd getrouw. Ik geef haar steeds levens moed. is de stemming weer eens lauw. Ik leef altijd mee met mijn A.F.C., ik leef mee met haar zoigen en verdue Ajs ze achterstaan, moedig ik ze aan, lukt het niet nou, dan kankei ik niet.... Ik denk aan zijn Thomasvaer. Ja. Jan Snelleman is een lid. waarmee A.F.C. eer inlegt, d,e heel veel verdienstelijk werk voor A.F.C. deed en doet en zijn lidmaatschap zo nobel vervult. Voetbaltoto Verleden week zondag zijn mij de tranen in de ogen gesprongen van diepe ontroering toen ik de voorzitter van DOS in de uitzending van Bob Spaak voor de V.AR.A. hoorde spreken1 over de voetbalwedstrijden. Verleden maand mochten wij U erop wijzen hoe aangrijpend Geudeker in de Sportwereld geschreven heeft over de verhogingen van entiee- kaartjes bij de semi profwedstrijden. Zoals U weet zijn de amateurs daarvan de schuld, want de semi-profs moesten volge Geudeker dan toch maar het geld bij elkaar trappen dat de semi-profclubs aan hun amateurafdelingen uitgeven. Maar de profs doen veel meer. Dat hebben wij nu mogen beluisteren. Zoals U weet was het op 12Januarigeen be- paald aanlokkelijk weer voor voetbal. In het gehele land vroor het flink en in ta^van prov.naa Ug^een dikte g sneeuw. Toch gingen de profwedstrijden door. En waarom? De voorzitter van D.O.S. had het antwoord. „Omdat de profs willen dat de toto kan spelen, zodat de amateurclubs uit de toto kunnen worden betaald. Toen ben ik in snikken uitgebarsten. Er werd geknokt in Panama, er werd geknokt op Cypius, ei werd geknokt op Borneo er werd geknokt in Calcutta. Maar de profs - zij spelen voort. Als Job Werumeus Buntng nog leefde, dan zou hij niet de ballade van de boer geschreven hebben: „En de boer, hij ploegde voort maar de ballade van de prof voetballer want de prof, hij profte voort. Sneeuw dwarrelt naar beneden, ijs bedekt de velden, maar het hindert niet, de profs spelen Om Ajax 4 het bestaan mogelijk te maken en om A.F.C. een schnabbel te geven uit de voetbalt to. Het is te aandoenlijk om er dieper op in te gaan. maar het is heerlijk dat zoiets in een vermateuahseerde tijd loonsverhogingen en werktijdverkorting op zondag in Holland toch nog mogelijk is. J. W. 10

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 10