Mixed Pickles Nog ev/en J. W. PLIEGER KEUKENS poolt Allen mee, het is voor a.f.c. vervolg Het is goed, dat een autoriteit als Klaas Peereboom dit nu eens onomwonden in zijn krant heeft gesteld. Het betoog moge ook ons bestuur een hart onder de riem zijn om het A.R.O.L.-beker-tournooi te handhaven, zij het dan in organisatorisch gewijzigde vorm, In het artikel van Peereboom frappeert nog iets. Hij gaat in op de suggestie van een onzer medewerkers om voor de A.R.O.L., Ajax III of Blauw Wit III uit te nodigen. Hij doet dit af met de volgende woorden: het uitnodigen van Ajax III of Blauw Wit III en met zichzelf afspreken dat het Ajax of Blauw Wit is...." Met zichzelf afspreken! In drie woorden is hiermede het streven van de semi-profs om hun derde elftallen bij onze standaardelftallen in te delen wel heel duidelijk omschreven. Well roared, lion! Beker. Het is wel opvallend dat de „Beker" het zo armetierig doet, terwijl in Engeland de „Cup" zo populair is. Waar schijnlijk is dit een kwestie van mentaliteit. De Nederlander is nu eenmaal met een administratief complex behept en houdt ervan, competitiestandjes uit te vlooien en kansen te berekenen. „Die krijgt nog die en die en moet nog daar naar toe en als wij dan in Waddinxveen winnen en Jubbcga verliest in Terneuzen, dan zijn we binnen." Dat is zo ongeveer driekwart van de gesprekstof aan de vaderlandse voetbalborreltafels. De Engelsen die bepaald geen administratief com plex hebben, vinden het „knock out '-systeem wel leuk en leven geweldig mee met de bekerwedstrijden. Laten wij hopen, dat A.F.C. in de bekerwedstrijden een beetje de Engelse mentaliteit krijgt. Het aardige van een bekercompetitie is, dat men een grote kans heeft in latere ronden clubs als tegenstanders te krijgen, die men in de officiële competitie nooit tegenkomt. Dat is toch werkelijk attractief! TVTog even, dames en heren en dan valt -L het scherm over 1963. Nog even en dan staan wij weer met het glas in de hand, wij kijken elkaar recht in de ogen, we klakken reeds met de tong voor de kusjes, die onze beste wensen gaan ver gezellen. Nog even en miljoenen han den worden geschud op een tijdstip dat naar christelijke jaartelling gemeten het ene jaar overvloeit in het andere. We turen op onze pendules, op onze fraaie friese hangklokken of simpelweg naar onze linkerpols om te zien of wij op tijd uit onze startholen kunnen vertrek ken. Wat is nou het grappige aan dit mo ment, dat wij voor geen geld ter wereld meer willen missen? Net zoals wij de tévé, de brommer en de H-bom hebben uitgevonden zo ook is oud-en-nieuw een uitvinding van ons mensen. Op een ge geven ogenblik is er een kleffere jongen geweest, die ons 365 dagen per jaar toe schoof met als toetje een schrikkeljaar. Op een bepaald moment moet deze hel dere geest gezegd hebben (sorry, dat ik zijn naam niet ken): „nu is het 1 janua ri", terwijl hij met een schuin oog naar de zon loerde en het andere oog met wel gevallen liet rusten op een appelflap. En alle toen aanwezige lieden op de aardbol riepen in koor: „ja, nu is het 1 januari!" We kregen zonnewijzers en zandlopers. Veel later kwamen de Zwitsers profiteren van de uitvinding en dankzij al deze moeite lopen wij thans prachtig in de pas van onze watches. Wij zijn slaafjes geworden van onze tik-takkertjes. Of wilt U soms beweren dat U na een vrolijke nacht 's ochtends uit eigener beweging achter Uw bureau komt? Precies op tijd wel te verstaan. Nee meneer, daar heeft U LTw wekkertje bij nodig. Stel nu eens, we ontdoen ons allemaal van onze uur werken. De knotsen, de sublieme water proofs zoveel-steens, de hele mik mak gooien we op een hoop. Nog beter, we brengen ze naar de Delta-werken ter demping van een klein geultje. Wat zal er dan gebeuren? Je reinste anarchie, geachte clubleden. De hedendaagse mens is zo gewend aan het klokje van gehoor zaamheid, dat hij deze vrijheid niet aan zou kunnen. Het zou, om een Appeliaan- se term te gebruiken, een lekker rot zooitje worden. En daarom zijn wij slaaf geworden van het tikke-tak van onze eigenste pendule. (Otto, nu is het tijd om Manus Kinsber- gen aan te pakken. Red.) Maar het is echt niet mijn bedoeling om U bij de nadering van het nieuwe jaar lastig te vallen met een zwaarwichtig quasi-filosofisch verhaaltje. Nietwaar, wij zijn blij dat wij drieënzestig achter ons hebben (althans op een poepie da gen na) en dat wij vierenzestig binnen stuiven met een algemeen gemiddelde om van te smullen. Moeten wij terwille van de historie melding maken van de meest opzienba rende gebeurtenissen van 1963? Ik geloof van niet. De eclatante overwinning van het eerste en de onverwachte nederlaag van het elfde zijn reeds beschreven. Ze liggen bewaard in de kluizen. Nee..., we moeten onze manen schudden en gretig happen in het nieuwe jaar. Een heerlijk, fris nieuw jaar waarin van alles kan ge beuren. Van de week was ik al even in '64 en dat mag ik U niet onthouden. Het was april en de plaats van handeling was het Wembley Stadion te Londen. Ik liep in een korenblauw shirt en op mijn rug stond in gele letters: „Rest van de we reld". Het tot op de laatste plaats bezet te stadion was één kokende massa. Euse- bio, Rivera en Maldini stonden te hui len op het middenveld. Ik had net het mooiste doelpunt van de geschiedenis gemaakt. In een solo-actie vanaf het eigen doel had ik alle twintig veldspe- lers gepasseerd. Mijn eigen jongens had ik voor de aardigheid ook omspeeld. In het Engelse strafschopgebied gekomen liet ik zo'n enorme lel van mijn voet komen, dat het doel met de doelman op vak AA terecht kwam. Het gejubel ken de geen grenzen. Ik stond rustig op mijn plaats de midden-uit af te wachten en plukte onverschillig een denkbeeldig pluisje van mijn korenblauwe shirt. Na 20 minuten bedaarden de toejuichingen en waren doel en doelman weer op hun plaats. De scheidsrechter floot zeer vin nig voor de hervatting en daar werd ik wakker van. „Een wensdroompje", merkt U fijntjes op. Het zij zo. In ieder geval heb ik reeds iets moois beleefd in '64. U wens ik, zonder dat U daarvoor be hoeft te dromen, ook heel veel moois voor het komende jaar. Kijkt U goed naar de zandloper? Als de laatste korrel gevallen is mag U elkaar pakken.... hahaha. CHARLIE plastic uitvoering plaatstalen uitvoering

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 6