HUghall V/oetbal in de Bakermat 7~£amj Sacl „Qrammotheek" zsioni Dames- en Herenschoenen (H. Huisman) Oude Brugsteeg 4, achter de Beurs Amsterdam (C.J, tel. 24 69 67 SIGARENMAGAZIJN poolt ALlen mee, het is voor a.f.e. A lleen in Engeland wordt nog voetbal -'*• volgens het oude recept gespeeld. Het 4-2-4-systeem wordt slechts door een enkele club gespeeld, en over het alge meen verzet men zich ertegen: een club als Tottenham Hotspur heeft het ge probeerd en kreeg meteen een enorme slechte kritiek. Everton, Liverpool en Arsenal spelen nog steeds volgens het oude beproefde stopperspil-systeent en staan dan ook hoog genoteerd op de ranglijst. The National English Team is door Manager Alt Ramsey, die in twee jaar tijds Ipswich Town van 2nd Division champion tot 1st League champion maakte, tot een hechte, haast onver slaanbare eenheid gesmeed met spelers als de jonge Terry Paine uit 2nd Divi sion Club Southampton. Bobby Charl ton, Jimmy Greaves, de goalgetter, Geor ge Eastham, DE tacticus van Engeland en Arsenal, and Bobby Smith, allen voorhoede-spelers die de Engelse aanval tot een van de beste heeft gemaakt. Dan staan spelers als Johnnie Haynes, de vroegere international, Firmani, die na 8 jaar weer uit Italië is teruggekeerd, weer heel hoog genoteerd om een open- gekomen plaats in het Engelse elftal voor zich op te eisen. Joe Baker van Arsenal, ook al een international, staat te springen om zijn plaats als centre-forward voor Engeland weer in te nemen. Zoals u ziet, de aan- valslinie staat er behoorlijk voor. In de verdediging steekt keeper George Banks letterlijk en figuurlijk, boven alle verde digers uit. Deze knaap heeft Roy Spring en voorgoed van het nationale toneel verdreven. Een back als Wilson, die Gento in de England-Rest of the World game volledig in bedwang had, is zelfs in Engeland onbetaalbaar: hij staat voor zo'n slordige 65.000 pond genoteerd. Alf Ramsey mikt op het wereldkampioen schap in 1964 en let tl maar op, Enge land komt bij de laatste 4 1 1 Sportiviteit De sportiviteit op en om de velden Iaat op het ogenblik veel te wensen over. Everton supporters hebben al verschei dene malen spelers van bezoekende ver enigingen niet alleen gehoond, maar kee pers van bezoekende verenigingen met pijltjes geworpen, zitkussentjes zijn daar al heel gewoon. De manager van Chel sea kreeg een steen in het gezicht waar door hij een enorm gezwollen voorgevel heeft gekregen. Everton, dat een gemid deld bezoekers-aantal van zo'n 35.000 heeft, moet waarschijnlijk een of meerde re wedstrijden zonder publiek spelen. Bij voorstellingen van de Beatles gaat het nog rustiger toe. Dennis Law Dennis Law van Manchester is voor 28 dagen geschorst, voor het in het gezicht trappen van een tegenstander; dit trapje kost hem meer dan 5000 gulden aan ge derfd inkomen, daar in Engeland de spe lers niet worden doorbetaald als zij ge schorst zijn. Twee andere Engelse inter nationals, waaronder Tony Kay, zijn voor soortgelijke overtredingen voor 3 weken buiten de roulatie. In het geval van Den nis Law heeft men klaarblijkelijk een voorbeeld willen stellen hetgeen veel stof tot praten heeft opgeleverd. Let eens op, over een maand, als hij weer terugkomt, wordt hij net zo toegejuicht als in zijn laatste wedstrijd van zaterdag, toen hij voor de Mancunians 4 prachtige doel punten scoorde. Het publiek gaf hem bij het verlaten van het veld een staande ovatie en zelfs de tegenpartij applaudi- seerde voor hem. De Schot is een begrip MEVROUW COR EYLDERS f Op 2 december hebben vele A.F.C.-ers tezamen met een zeer groot aantal andere vrienden af scheid genomen van mevrouw Eyl- ders. Deze grote belangstelling be wees welk een plaats zij zich in Amsterdam en in A.F.C. had ver overd. Wij herinneren ons de open heid van haar hart en daardoor van haar huis. Van deze eigen schap getuigt nog haar geste om A.F.C.-ers die herstellende waren, geheel gratis enige tijd in Meton te verplegen. Tot voor kort bezocht zij nog de wedstrijden van ons eerste team. Hen, die achterbleven wensen wij de kracht om dit grote verlies te dragen. J. T. S. in het Engelse voetbal en men kan hem dan ook moeilijk wegdenken voor deze lange tijd. Maar het leven gaat verder, ook in Engeland, waar de voetbal nog steeds zeer goed rolt, en vanuit This Land of Hope and Glory wens ik u allen een Merry X-Mas and a very happy New Year. So Long ROBERT F. DOMHOF 1».S. The misunderstanding was a real mis understanding! Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 Speciaalzaak grammofoonplaten Steeds de nieuwste top-hits Beluistert des zondags in ons platenprogramma op A.F.C. de kwaliteit s'Avonds verkoop per automaat Voorverkoop Ajax en Olympisch Stadion RIJNSTRAAT 63 TELEFOON 72 65 58 2

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 2