Van de brug 41e Jaargang december 1963 No. 5 Redacteur: J. T. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam-z.. tel. 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 1 5 3, Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam w. Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. r|e competitie heeft ons de afgelopen I maand niet die re sultaten gebracht waarop werd ge hoopt. Het eerste verloor twee wed strijden achtereen door iets te veel ge- brei en te weinig doortastendheid voor de goal van de tegenpartij. Vergis ik mij of denken we in A.F.C. altijd veel te spoedig dat wij er al zijn? De capacitei ten zijn wel aanwezig, maar het komt er lang niet altijd uit. H.R.C. staat nu vier punten op ons voor; deze stoere Noordhollanders gaan stug door, terwijl wij nog slechts drie punten verwijderd zijn van de op één na onderste plaats. Geen enkele reden voor paniek, maar wel het moment dat wij rustig met de benen op de grond moeten staan om de situatie te overzien. De E.C. riep na de nederlaag tegen De Spartaan de spelers de volgende zaterdagmiddag bij elkaar en ik meen, dat die bespreking nuttig is geweest. Onze captain, Nico van Til, heeft de wens te kennen gegeven het aanvoerderschap neer te willen leggen. Ik geloof dat dit verstandig van hem is en zijn spel ten goede zal komen. We heb ben meer voorbeelden gekend in A.F.C. dat spelers die aanvoerder werden in vorm achteruit gingen. Intussen zijn wij Nico dankbaar voor de wijze waarop hij zijn taak heeft vervuld. Tot captain is nu gekozen oud-aanvoerder Rocus Hoo- gendoorn. Een logische gang van zaken, want Rocus was aanvoerder toen hij ver leden jaar door blessures werd uitge schakeld. E.C. en bestuur zijn verhaugd, dat Rocus deze taak weer heeft willen aanvaarden en vertrouwen, dat zijn ener giek voorbeeld de ploeg tot grote daden zal inspireren. Het 2de, 3de en 4de lieten een enkel steekje vallen, maar zijn toch volop in de running. In de tweede helft van de com petitie nog een klein schepje er op, dan zitten de promotiekansen er volop in. Met het vijfde wil het nog niet vlotten, al werd een enkele overwinning behaald. Maar ik hoorde, dat er versterking voor dit elftal op komst is. Met goede wil en inspanning van alle krachten moet dit elftal zich omhoog kunnen werken, maar dan moet er ook in de e.v. wedstrijd mee begonnen worden. De overige senioren elftallen doen het lang niet kwaad. Over de gehele linie wordt een goed figuur geslagen. De Junioren A nemen over het geheel genomen redelijke plaatsen in, het geen helaas niet gezegd kan worden van de Bee tjes. Onze horizontale uitbouw is ook wel erg snel gegaan en een groot aantal spelers betekent nog geen goede elftallen. Toch zullen wij op deze wijze niet kunnen doorgaan. Volgend jaar zal een voetbalproef moeten uitwijzen welke jongens in aanmerking kunnen komen om regelmatig in een elftal te worden opgesteld. 1963 Wij mogen tevreden zijn over het bijna afgelopen jaar. Het 1ste kampioen in de lste klas. Nu, eind december, bijna alle senioren-elftallen in gunstige positie. Een jaar van gezond clubleven in ons nieuwe home, met vele hoogtepunten. Ons leden tal in één jaar met honderd gestegen tot bijna 1200. Maar laten wij nooit vergeten dat het leiden van ons „amateur-bedrijf" een steeds groter taak wordt, die veel be kwaamheid, tijd en opofferingsgezindheid vraagt van een betrekkelijk klein aantal leden. Er zit een gevaar in, dat A.F.C. in feite gedragen wordt door een kleine honderd man, terwijl het overige gedeelte alleen warm loopt indien het héél goed gaat... en misschien ook wanneer het eens slecht mocht gaan... en dan volgens het democratisch principe „one man, one vote" méébeslist. Ik zou zo gaarne zien, dat veel meer A.F.C.-ers niet alleen hun contributie betaalden, maar regelmatig naar ons prachtige sportpark kwamen, het clubhuis en vooral ook de club avonden bezochten. Tussen haakjes, wist U al dat ook de keuken onder leiding van onze nieuwe gerant, R. Roozebroek, prima verzorgd is? Leden en donateurs van de A.F.C., neemt U vóór Uw A.F.C.- leven in 1964 te beteren. En aan die tientallen in-trouwe medewerkers, die bij wijze van spreken dag en nacht voor de club gereed staan, voor wie het A.F.C.- belang onmiddellijk komt na dat van hun gezin, een eresaluut en mijn hartgron dige dank. Alle leden wens ik Gezond heid, Geluk en Voorspoed in het Nieuwe Jaar. Als het onze dierbare club dan daarbij niet slechter gaat dan in 1963 en de moeilijkheden tussen A.C.C. en A.B.C. over de speelveldenverdeling tot een op lossing worden gebracht, dan wordt een hartewens vervuld van Uw voorzitter HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 1