Ons clubhuis en de velden poolt allen mee, het is voor a.£.c. Wellicht is het nuttig een enkele keer iets te schrijven over ons clubhuis en onze velden. Onze verenigingen wor den ontstellend groot, evenwel de ken nis van sommige zaken mag klein ver ondersteld worden. Overdag geopend. „Oud nieuws!" zal het georiënteerde lid zeggen. Dat was het oude clubhuis aan de Wandelweg óók immers. Zij, die overdag over een enkel uurtje beschik ken, plegen deze vrije tijd nog wel eens in ons clubhuis door te brengen met klaverjassen, biljarten of andere nobele bezigheden. Het zijn meestal dezelfde lieden. Het zijn er bij elkaar niet zo heel veel. Nochtans is het er overdag bijzonder gezellig. Ondergetekenden beginnen meestal een rondgang te maken over de verlaten velden. Ze vinden er nog wel eens lege limonadeflesjes. Deze attribu ten worden argeloos en onbezorgd er gens neergesmeten. Men parasiteert op meer ordelijke figuren, die dit wel zullen opruimen. „Laat niet voor het aangenaam ver pozen, het sportpark de schillen en de dozen" zou een geijkt bordje kunnen zijn. Het bordje staat er (nog) niet, doch een verstandig mens kan zonder bordjes wel verder leven. Wij moeten nog veel leren. Om van onze bezittingen en het „land goed" een ordelijk en fatsoenlijk geheel te maken, is de medewerking van de allerjongste tot de oudste bezoeker no dig. Geen bezwaar is er, wanneer men zijn jongste spruiten meebrengt. Maar, lieve beste ouders, let dan wèl een beetje op Uw kindjes. Het clubhuis is geen crèche. En babyboxen weigeren wij aan te schaffen!!! De beroemde trap. Er zijn enkele verstokte „trappisten", die in de rust een plaatsje zoeken op de trap. Het gevolg is, dat de grote stroom „soeplustigen" en „croquethap- pers" slechts langzaam en moeizaam het clublokaal kan bereiken en verla ten. Laat de trap vrij!!! Een vrije trap, zogezegd. Bierviltjes. Lieve kinderen van Goed Genoeg, die ronde kartonnetjes op de tafels zijn be doeld om natte glazen op te zetten. Dan blijven de tafelkleden voor meer dere vlekken gespaard. Indien jullie nu die viltjes van de tafels roven en er dan op de velden mee gaan „keilen" beantwoorden ze niet meer aan het ge stelde doel. Wel wordt het dan een vies „zoodje" op de terreinen en dat is nu juist de bedoeling NIET. Afblijven dus!!! De garderobe. Als een Zwitsers berglandschap liggen de voetbalkoffertjes door elkaar gesme ten in de mooie garderobe. Er zal iets verzonnen moeten worden om daar ver betering in te brengen. Het is het eerste gezicht, wanneer men binnenkomt en het ontsiert het geheel bepaald. Maandag clubavond De clubavonden worden behoorlijk bezocht. Is ieder lid of donateur van de drie verenigingen er wel van door drongen, dat deze wekelijkse clubavond voor iedereen toegankelijk is? Het club huis is heel erg groot. Er staan drie biljarts, enkele tennistafels en een ont zaglijk groot aantal tafels en stoelen. U zult er geen spijt van hebben. U leert het clubleven er kennen. De cricketscreens. Op het tweede veld en het vijfde veld zijn zogenaamde „sereens" gebouwd. Deze dienen als onderdeel van een cricketveld. Zij zijn gemaakt van Poly ester. Het is NIET de bedoeling om daar voetballen tegenaan te trappen. Spaart al dit dure materiaal en wij zul len U dankbaar zijn. De jongetjes op het hoofdveld. Het is verbazingwekkend te moeten constateren, met welk doorzettingsver mogen en doortastendheid vele jonge tjes binnen de rasterhekken van het hoofdveld rondbanjeren tijdens de rust (en ook tijdens de wedstrijd) van aldaar spelende elftallen. Zou daar nu werkelijk niets aan te doen zijn? Een klein, mild strafje hier en daar uitgedeeld doet soms wonderen. De beplanting. Langzaam maar zeker gaat de rijke beplanting rond onze velden een deel van de entourage vormen. Met veel kosten voor de gemeente gaat het onderhoud gepaard. Spaart derhalve deze mooie natuur. En, ouderen, waakt allen stand vastig over dit schone bezit. Draalt niet in te grijpen, wanneer U baldadigen mocht betrappen met het beschadigen of vernielen ervan. Auto's buiten s.v.p.ü Auto's mogen de velden niet op. Dit is een eis, niet alleen van de Gemeente, doch ook van het Sportpark Goed Ge noeg. Officials en mensen, die hun taak aldaar hebben, kunnen hun auto's bin nen zetten tot aan de loketten en al léén naast elkaar aan ene kant. Zelfs een dikke ketting hielp niet en werd aan barrels gereden. Er is een groot parkeerterrein aan de overzijue. Maakt daar dus gebruik van. Fietsen in de stalling. Geen fietsen binnen de hekken. Er is een fietsen-, scooter- en bromfietsen stalling aanwezig, dus er is ruimte ge noeg. In het vervolg zullen „clandes tiene fietsen" verwijderd worden. De eigenaar zal er voor moeten boeten. Wasbakken en douches. Zij, die mochten veronderstellen dat A.F.C. een vereniging is, die in sanitair handelt, moeten wij waarschuwen tegen de baldadige wijze, waarop zij handelen met wasbakken en douches. U dient het te gebruiken, als ware het van U zelf. Deze ergerlijke manier van „smijten" met materiaal" kost ons kapitalen. Mocht U onverdroten van plan zijn daarmede door te gaan, ach, hang dan eens een papiertje met Uw naam erop, aan de wand. Dat zou tenminste fair zijn!! De biljarts. Een aparte circulaire heeft U onlangs het een en ander over de behandeling van de biljarts vertelt. Nog steeds ge beurt het dat men tracht „voor nop pes" te profiteren van iets, dat enkele leden de club hebben voorgeschoten. Het geen nog niet is terugbetaald. Deze terug betaling geschiedt van de duppies, die U erin MOET stoppen. Doet U dit niet, dan, helaas, dan bent U een dief. Over dieven gesproken. Op ieder sportcomplex gebeurt het wel eens, dat een onverlaat zich vergrijpt aan andermans eigendommen. Is het non chalance dat men kousen of een trui van een ploeggenoot in eigen koffertje stopt, vreselijk is het als er geld of andere waardeartikelen verdwijnen. Er is slechts één afdoend ding te doen in deze. Geef die dingen in bewaring en er is niets te halen. Iedereen kan dit dus zelf voorko- De doelgebieden. De gemeente verbiedt, dat er voor de wedstrijd en in de rust geoefend wordt in de doelgebieden. Laten de captains en leiders daar op toezien. La ten de spelers zelf zo verstandig zijn dit na te laten. Wat hebben wij aan moeilijkheden? En aan kaal getrapte doel gebieden? Ons tweede tehuis. Wij begrijpen, dat U liever iets leest over een spannende match van Uw elf tal, dat U liever snort in de opstellin gen in de hoop Uw naam erin te vin den. Doch ook dit stukje dient U te lezen. Misschien is het belangrijker dan U denkt. Wanneer wij nooit iets hierover zouden publiceren, zou men licht ge neigd zijn te denken, dat alles, maar dan ook alles tolerabel zou zijn op ons be roemde en trotse „landgoed". Dat de allerkleinsten deze „ouderlijke vermaningen" niet lezen, valt nog in te denken. Laten de ouders echter dan hun tevredenheid betuigen met het feit, dat hun zoontje(s) lid is van een vereniging met een dergelijk fraai en kostbaar be zit. U, Vaders en Moeders, leest dit eens en leg het eens uit aan Uw spruiten Onze verenigingen zijn het tweede tehuis voor Uw kinderen. Willen ze, dat het in goede welstand blijft verkeren, dan moet een ieder zich bewust worden van de plichten, die het lid-zijn met zich mede brengt. DE ORGANISATIE. 10

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 10