De structuur van Qoed Genoeg Prent Centrale Markt Service BeQunstiQinQ van onze aöveRteeRöeRS, houdt öe schakel m stand Nu het jaarverslag van de Stichting Goed Genoeg gereed is, lijkt het ons voor de lezers van de A.F.C.-Schakel nut tig om een uiteenzetting te geven van de samenhang der clubs die in ons Sport paleis domicilie hebben. Hoe is in het kort gezegd de structuur van Goed Genoeg? Dan moeten wij beginnen met vast te stellen, dat wij vier verenigingen hebben: A.F.C., A.C.C., A.B.C. en de Vereniging Sportpark Goed Genoeg (in de wande ling „de Sociëteit" genaamd). De „Stichting Goed Genoeg" werd op gericht als overkoepelend orgaan ter be hartiging van de belangen dezer vier verenigingen. Volgens de Wet op de Stichtingen kent een stichting geen leden, maar alleen een bestuur. Het bestuur van de Stichting Goed Genoeg bestaat uit 16 leden. Elf hiervan worden aangewezen door de vier verenigingen, die dat wil len wij uitdrukkelijk vaststellen hun zelfstandigheid behielden en volkomen autonoom zijn. A.F.C. benoemt vijf leden in het bestuur van de Stichting, A.C.C. twee, A.B.C. twee en de „Sociëteit" twee. (Wij gebruiken het woord Sociëteit, om dat ons in de praktijk is gebleken, dat er bij een gedeelte van onze leden een niet onbegrijpelijke naamsverwarring bestaat tussen de Stichting Goed Genoeg en de Vereniging Sportpark Goed Ge noeg). Dat zijn dus in totaal elf van de zestien bestuursleden en dan is er een da gelijks bestuur van vijf leden, die zowel leden als niet-leden van de verenigingen kunnen zijn. De bestuursleden treden volgens rooster af. Waarom was die Stichting nodig? Kon den die vier clubs hun eigen boontjes niet doppen? Ja, dat kunnen zij wel, maar het is zo vermoeiend en tijdrovend als we allemaal dezelfde boontje gaan doppen. De Gemeente bijvoorbeeld kon beter met één bestuur onderhandelen over terreinen dan met vier besturen. De belangrijkste besprekingen die de Stichting namens ons allen voerde, waren met (a) de Gemeente Amsterdam over de be schikbaarstelling van het terreinen- complex, (b) de Sportraad en de respectievelijke sportbonden over de toewijzing der velden, (c) de Amsterdamsche Ballast Mij. over de houw van het clubhuis, (d) de Spaarbank voor de Stad Amster dam over het aangaan van een lening voor de financiering van de bouw, (e) andere instellingen en personen o.m. over de financiering van de inrich ting van het gebouw, (f) A.F.C., A.C.C. en A.B.C. over onder huurcontracten. Al deze besprekingen leidden tot con tracten, waarbij de financiering ten nauwste betrokken was. Het belangrijkste contract is uiteraard dat met de Gemeente Amsterdam. Dit contract heeft betrekking op de huurover eenkomst, die met de Gemeente Amster dam is aangegaan voor de tijd van 40 jaar, inclusief 2 x 10 optiejaren en ein digende 13 juli 2002. De huurprijs be draagt 3.275,—; kosten van onderhoud zijn voor rekening van de Gemeente. Het was niet mogelijk de terreinen in erfpacht te krijgen, noch op een gedeelte hiervan een recht van opstal te vestigen. Daardoor was het opnemen van een lening onder hypothecair verband niet mogelijk, maar de Gemeente bleek bereid een garantie tegenover de geldschieter te willen verstrekken en daarmede was de basis voor een gezonde financiering ge legd. De Stichting sloot bij de Spaarbank voor de Stad Amsterdam een lening van 275.000,— tegen een rente van 4]4% en met een looptijd van 40 jaar. Voor rente en aflossing stelde de Gemeente Amsterdam zich garant. Het is wel een bewijs van vertrouwen in het Stichtings bestuur dat die garantiestelling een ..hamerstuk" werd en door de Gemeente raad niet eens in discussie werd genomen. En verder droeg de Gemeente voor een bedrag van 87.500,— bij in de kosten van de bouw van de kleedkamers, waar tegen zij het recht heeft scholieren hier van gebruik te laten maken. Met een en ander was de financiële kous nog niet af. maar het hier vermelde vormde de stevige basis, waarop de financiering werd opgetrokken. De praktijk heeft weer eens bewezen, dat de moeilijkheden altijd uit een andere hoek komen dan men voorziet. De afge lopen barre winter leeft nog in aller her innering. Ruim drie maanden waren onze velden en de toegangswegen tot ons club huis met een dikke sneeuwlaag bedekt. Toen deze verdwenen was, bleek dat de velden zeer zwaar hadden geleden en wel in het bijzonder het 1ste en het 5de veld. En niet alleen door de weersom standigheden werd het voetbalseizoen lang gerekt, ook het feit dat A.F.C. als kampioen van IA nog 10 wedstrijden moest spelen om het kampioenschap van Nederland (op zichzelf uiteraard bijzon der verheugend) stuurde de uitvoering van de diverse werkzaamheden aan de terreinen danig in de war. De cricketers waren hiervan wel heel erg de dupe. Een bijzonder onaangename kwestie is er geweest met het bestuur van de Sport raad en de Rayoncommissie van de afde ling Amsterdam van de Honkbalbond. De Stichting was overtuigd dat Sportraad en Rayoncommissie twee jaar geleden akkoord waren gegaan met het alleenbe- spelingsrecht van het honkbalveld door A.B.C., hetgeen zij ontkenden. Dit leidde tot een zeer onverkwikkelijk meningsver schil. Gelukkig waren er ook meevallers. Hei restaurant liep van de opening op 6 oktober 1962 af als een lier en de suc cessen van A.F.C. 1 lokten een ongedacht aantal toeschouwers naar onze velden. De Stichting boekte in het boekjaar per 30 juni 1963 een batig saldo van rond 12.000,-. In het Bestuur van de Stichting Goed Genoeg komen wijzigingen. Dick Bessent, sinds 9 augustus 1952 voorzitter van de Sociëteit en sinds 11 april 1959 van de Stichting beide data zijn de data van oprichting legt de voorzittershamer neer. Gerard van Nigtevegt, sinds de op richting secretaris-penningmeester, aan wiens brein dat gehele „Goed Genoeg" ontsproten is, heeft eveneens voor zijn functie bedankt. Zelf zegt hij er dit van: „Het wordt naar mijn mening tijd dat er een begin gemaakt wordt met het over nemen van de leiding door jongeren. Nu na een jaar is gebleken, dat de meer dan 10 jaar geleden opgezette „verhuizing", om het indertijd zo populaire woord nog eenmaal te gebruiken, een succes is ge weest en het geheel levensvatbaarheid heeft, kunnen de ouderen het gerust aan jongeren toevertrouwen. De verenigingen mogen zich gelukkig prijzen over bekwa me jongeren te beschikken en ik wens hun veel succes toe." Ook Jacques van Ooy (81 not out), een der oprichters van de Sociëteit, en Siem de Boer, sinds de oprichting lid van het dagelijks bestuur van de Stich ting Goed Genoeg, laten zich vervangen. Mogen de jongeren zich het vertrouwen van Gerard van Nigtevegt waardig tonen! J. H. WIJNAND. 1 Esso Filling Station Noorddammerlaan, Bovenkerk Esso Filling Station Rijksweg 4, Hoofddorp Benzinestation - Doorsmeerinrichting Jan van Galenstraat 14, telef. 85710, Amsterdam-west 3

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 3