1 AoF.CJ Van de brug 1895 Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. ABC: Redacteur J. T. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam-z.. tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdamw. 41e Jaargang oktober 1963 No. 3 Na een teleurstel lende wedstrijd moesten wij voor de l tweede maal op ons nieuwe veld de pun ten aan de K.H.F.C. laten. De Haarlem mers speelden uiter mate fel en verdien den daardoor de zege. Wederom ging onze achterhoede, waarin Rokus Hoogen- doorn de spilplaats bezette, niet vrij uit. Vele spelers liepen naar hun vorm te zoeken, het elftal had geen zelfvertrou wen en geen doorzettingsvermogen dan kan men op niets anders rekenen dan op een nederlaag. De week daarop weder om een thuiswedstrijd, ditmaal tegen Watergraafsmeer, dat nog geen enkel puntje had. Wilden wij niet onderaan komen, dan moest er gewonnen worden. Een vierpunten-wedstrijd dus. Het werd een overwinning (2—1), maar geen beste. Toen wij na de rust met 2—0 voorkwa men leek er geen vuiltje aan de lucht en hoopten wij, dat onze spelers, met deze betrekkelijk veilige voorsprong, rustiger en beter zouden gaan spelen. Maar het kwam er niet uit en toen Watergraafs meer tien minuten voor het einde een mooi tegenpunt scoorde, stond ons elftal nog even met de rug tegen de muur. De overwinning was verdiend en wij ston den weer iets verder van de onderste plaats. De bekende „onbekende" vond het toen tijd weer eens een éénpansmaaltijd te organiseren voor de spelers van de hoogste elftallen. Op die donderdagavond zijn woorden gesproken die er geen doekjes omwon den en zie: tegen D.C.G. kwam een her boren elftal in het veld, dat nog wel geen groots voetbal speelde, maar waarbij elke speler zich de gehele wedstrijd volledig gaf, terwijl na de rust (ingegaan met een 2—0 voorsprong) tegen de wind in zeer verstandig werd gevoetbald, zodat D.C.G. maar heel weinig kansen kreeg, terwijl onze voorhoede kort voor tijd de stand op 3—0 bracht. Dat was de allereerste overwinning die wij in een uitwedstrijd op D.C.G. boekten en een volkomen verdiende! Met vijf punten uit vijf wed strijden staan wij in de middenmoot en is weer alles mogelijk. We staan één punt voor op nummer twee van onderen zeggen de pessimisten. Nog maar drie punten achter op nummer één, roepen sommigen. De eerstvolgende wedstrijden zullen bewijzen wie gelijk krijgt. Ik heb al iets horen verluiden over een klein etentje als het mocht meevallen 26-6 Om het tweede elftal te zien spelen is dit jaar werkelijk een genoegen volgens mij hebben zij nog nimmer zo goed ge voetbald en de uitslagen liegen er dan ook niet om: 6—0, 6—3, 3—0, 5—2 en 6—1, derhalve 10 punten uit 5 wedstrij den, met 26 doelpunten vóór en 6 tegen. Zo doorgaan, want dit elftal moet pro moveren. Het derde elftal startte met twee goe de overwinningen, doch leed als gevolg van een administratieve vergissing met acht man een 3—0 nederlaag tegen R.K.A.V.I.C. 2. De aanschrijving was nl. om 2 uur gesteld i.p.v. om 12 uur. Jam mer voor het elftal, naarder nog voor de twee mensen, die bij hun jarenlange ge wetensvolle arbeid voor de club deze kleine vergissing maakten. Wie werkt maakt fouten: iedere A.F.C.-er heeft dit zonder gemopper te accepteren. Ik ver wacht dan ook, dat hierover verder geen woord meer wordt gesproken, maar wél, dat de tanden op elkaar worden gezet om met grimmige verbetenheid deze tegenslag goed te maken. Ons derde moet toch kampioen worden! Gelukkig konden twee verliespunten vermeden worden, doordat een E.C.-lid nog eenmaal de voetbalschoenen aantrok. Hulde Theo! En nu jongens, ga er voor en geen ge donder! Heel A.F.C. leeft met jullie mee. Het vierde behaalde vier overwinningen uit evenveel wedstrijden en staat dus trots bovenaan. Dit elftal dient terug te keren naar de Reserve 3de klasse. Houdt de moeilijke race dus vol, mannen! Ziekenboeg. Twee leden van de grote A.F.C.-familie Van Tiel en Johan Boskamp werden ernstig gewond bij auto-ongelukken. Onze gedachten zijn bij hen en wij hopen vurig dat zij zullen mogen herstellen. Voor ons allen weer een vingerwijzing om bij het steeds hoger tol aan mensen levens vragende snelverkeer bij voort during de zo hoog nodige voorzichtig heid te betrachten. HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 1