IRarghall tarn] Sacl King Sjokker „Qrammotheek" ®ames- en Herenschoenen SIGARENMAGAZIJN kSIOHI poolt Allen mee, het is voor a.p.c. YSTanneer het in Italië regent is dat net W zo een exceptie, als wanneer in Ne derland de zon een dag schijnt. Iedere vakantiedag had ik het plan eens iets voor onze „Schakel" te produceren, doch het lichaam werd steeds luier. Het was of de gouden zonnestralen de inkt van mijn ballpoint en de inspiratie van de geest uitdroogden. Nu regent het eindelijk. Het is de eerste keer in 14 dagen, dat vette droppels de badlustigen en de naar bronsbruin ja- genden het hotel doen bevolken. Voornoemde uitvluchten gaan thans niet op. Zo zit ik dus achter een „Olivetti" om het leven van Jan Steensma wat lich ter te maken. In dit, wat het weer en het klimaat be treft, door de goden begenadigd land, gaan mijn gedachten terug naar mijn vorige epistel, mijn voorstel tot het af schaffen van de buitenspelregel. De ver magering van onze voetbalsport. De uit- bening van menige clubkas. Natuurlijk, Jo Wijnand reageerde prompt, alhoewel hij mij niet overtuigde. Doch dit is wel eens meer het geval geweest. Zijn „Mixed Pickles" zijn steeds up to date en vaak be nadert hij actuele problemen die velen onzer eenvoudig over het hoofd zien. Dan reageerde nog Karei Swart. In het Engels zou je die naam kunnen verstaan als Charles Ward. Maar dan in het nette natuurlijk. Onze Karei zag er o.a. bezwaar in, wanneer de centreforward vlak voor de keeper ging staan of een wijle aan de bovenlat het „zwaantje" zou gaan maken. Hij haalde er nog enkele verzinsels bij; vergat echter, dat mijn voorstel in nog embryonale staat verkeerde. Dat het enkel maar een principieel idee was, ontdaan van enige beschrijving of reglement. Karei schrijft echter met vaste hand. Waarschijnlijk doet hij dat gemeenlijk in de vroegmiddag. Het was in ieder geval prettig ook zijn gewaardeerde mening te weten. Terug in het koude land Thans zijn wij weer in Amsterdam te ruggekomen. Bij de post vond ik tot mijn verwondering geen enkel schrijven van de FIFA of iets van die aard. Ik mag dan ook getrouw aannemen, dat de status quo gehandhaafd blijft. Dat wil dus zeggen, dat de partijdige en chauvinistische grensrechters blijven vlag gen. „Heerlijk" zullen zij juichend uit roepen, „Buitenspel blijft tenminste be staan; wij kunnen ons hart weer fijn op halen". Vervolgens laten zij hun vlaggetje netjes stomen en ontvlekken en „floep" bij iedere aanval van de tegenpartij zal hun dun- doekje weer automatisch ten hemel rijzen. Tot meerdere glorie van hun stad of dorp. Tot ergernis van hen, die de sport eerlijk willen zien of zelf beoefenen. Over grensrechters gesproken U moet mij niet misverstaan. Er zijn legio onpartijdige linesmen die er niet over prakkizeren hun „eigen stalletje" te bevoordelen. Deze dwingen ons respect af, want in het vuur van het spel kunnen ook de meest sportieve naturen lichte kronke lingen vertonen, die echter niet zo zijn bedoeld. Doch er zijn er helaas nog veel te veel die niet assisteren om te leiden. Die zuiver meeSPELEN met hun team TEGEN de andere club. Waarom geeft men grensrechters nooit een waarschuwing voor partijdigheid? Weer een idee om over na te denken. Wanneer een speler grof speelt of iets on vriendelijks durft te debiteren is hij direct de „pineut". Waarom dan de linesman, die in deze zin feitelijk als twaalfde man fungeert, carte blanche te geven? Er zou iets opvoedends van uitgaan en de selectie en sportiviteit zou er wel bij varen. Kortom samengevat: grensrechters zijn er om te assisteren, niet om te chicane ren!! De ingooi Nu nog iets over het „ingooien". Een wijziging van dit onderdeel had reeds veel eerder plaats moeten vinden. In Engeland zijn er vele jaren geleden reeds proeven mee genomen. Niet dat die proeven mis lukt zijn, doch die ouwe heertjes van de FIFA werken als schildpadden. Uit goede bron heb ik serieus vernomen, dat zij er wéér over aan het discussiëren zijn. Natuurlijk niet vanwege mijn laatste Schakel-epistel, want zulke gedegen en be langrijke bladen lézen ze daar niet eens! Dat echt Engelse, overdreven langzame, gedoe herinnert mij aan een verhaal; dat gaat over de sereens op de ..Lord's Cricket Ground". Ruim dertig jaar geleden stelde een lid van de Engelse M.C.C. voor de kleur van de witte sereens te wijzigen in een heel lichte groenblauwe. De kleur van een eende-ei. Men maakte zich woest over een derge lijke kwajongensopmerking; men smeet de onverlaat de vergadering uit en zelfs de Tower dreigde!! Tóch gingen de overigen er eens over nadenken. Evenwel niet al te snel, want precies dertig jaar later werden de sereens op Lord's geschilderd in de kleuren, die die „idioot" had voorge steld King Sjokker begint weer Wij zullen de grote jongens maar aan laten modderen en wij gaan weer getrouw naar „Goed Genoeg" om onze boys aan te moedigen. De voetbal heeft nog wel geen tijd gehad om leeg te lopen, doch vooruit maar weer! En in 's hemelsnaam dan maar in geregelde buitenspelpositie. Ik hoop, dat Jacques Kohier weer vaak naast mij komt zitten of staan. Ik leer zoveel van hem. Daar gaan we weer!! Lellen maar!! JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 (ft. Huisman) Speciaalzaak grammofoonplaten Steeds de nieuwste top-hits Oude Brugsteeg 4, achter de Beurs Amsterdam (C.), tel. 24 69 67 Beluistert des zondags in ons platenprogramma op A.F.C. de kwaliteit s'Avonds verkoop per automaat Voorverkoop Ajax en Olympisch Stadion RIJNSTRAAT 63 TELEFOON 72 65 58

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 6