On dit et datjes Mixed Pickles BequnstiGina van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö (vervolg) rare en een nare zaak. Ik geloof, dat een scheidsrechter heus achteraf wel beseft dat hij een fout maakte, maar uit vrees voor prestigeverlies dat dan niet wilde toegeven. Maar ja, dat is niet eens te bewijzen en een protestcommissie kan be zwaarlijk tot hersenspoeling overgaan! En zo trek ik het woord „gejokt" in en constateer slechts, dat naar de overtuiging van alle neutrale toeschouwers H.\ door een grote arbitrale blunder degradeerde. De „toto". Lugard vermeldt in het U.D.-Kanon weer het aantal kolommen, dat bij de verschillende Deventer clubs in het afgelopen seizoen voor de voetbaltoto werd ingeleverd. De cijfers zijn: Daventria 106.444 kolommen, Roda 64.292. Labor 53.056 Sallandia 49.696. Activia 36.050, Helios 35.672. W.W.V. 32.728 en U.D. 29.010 kolommen. Dit gaat dan om een toto, die 42 weken draaide. Hoe luiden de Amsterdamse cijfers? Nico Holtzappel. Tijdens de bezetting kregen de vaders en voogden van „kwetsbare" leerlingen op de Handelsschool waarvan de thans iubilerende T N (Nico) Holtzappel directeur is. een persoonlijk door hem ondertekend schrijven. Hij berichtte daarin dat de betrokken jongelui (kwetsbaar wegens hun leeftijd) door hem naar huis gestuurd waren, omdat hij van de hoogste onder wijsautoriteiten (die zwaar onder Duitse- en/of N.S.B.-invloed stonden) niet de volgens hem benodigde garanties had gekregen dat deze leerlingen ongestoord verder konden studeren. Deze brief was een voorbeeld van de karaktereigenschappen, die Koningin Wilhelmina na de bevrijding op het wapen van Amsterdam liet vermelden: barmhartig, heldhaftig, vastberaden. Enkele dagen later kwam er een schrijven van direc teur Holtzappel dat wij de jongelui weer naar de Handelsschool konden sturen. Hij had de door hem geëiste garanties ter voorkoming van het wegslepen der jongelui door de Duitsers weten los te krijgen. Nico Holtzappel is erelid van A.F.C. Directeur Holtzappel is erelid van alle ouders en voogden van jongens die in de ergste jaren van de Amsterdamse historie aan zijn zorgen waren toevertrouwd. Houwelyck Op woensdag 25 september is het huwe lijk voltrokken tussen Hans de Bie en Loes Dudink, een gebeurtenis, die een A.F.C.-felicitatie waard is! Met veel genoe gen wijden wij hier een extra woordje aan deze verbintenis omdat het hier twee jonge mensen betreft met veel hart voor A.F.C. Hans (HdB) verricht regelmatig uitstekend werk door zijn veelvuldige pu- blikaties in de Buitenveldertse Courant over onze club, die ongetwijfeld van veel nut zijn in de „goeie hoek" bij onze vesti ging. Ook Loes draagt het hare bij en wel bij de goede ontvangst van Bulletin en Schakel in onze brievenbussen. Veel geluk, vrienden. Buiten en ook nog een beetje in ons midden. Eerste jaar Zo ongemerkt is nu het eerste jaar van A.F.C. op Buitenveldert rond gekomen. Onze nieuwe behuizing is een verworven heid geworden, waarop toch in 1 jaar tijd ongemerkt nog het een en ander is ge groeid. Buiten de opschietende beplan tingen verrezen onze tribune, kwam de cricketkooi tot stand, werden verharde wegen aangelegd, vervingen tegelpaden het gras voor de bezoekers van het hoofd- veld, de lichtinstallatie voor de training werd een feit en een parkeerterrein ver rees in de woestijn. Bovendien kreeg de De Boelelaan straatverlichting. En nog steeds wordt er verder gedokterd. In hoe verre onze gezamenlijke schuld is gedaald blijft nog onbekend, maar aan het gezicht van Gerard van Nigtevegt te zien gaat alles wel naar wens. Hetgeen niet weg neemt, dat de wekelijkse clubavond op maandag nog ruimte biedt voor meer A.F.C.-ers. Kom nog er es an. er is waar achtig wel wat te doen en te beleven. Oude makkers In het V.V.A.-clubnieuws lezen wij, dat V.V.A. precies veertig jaar geleden reeds een van de vier deelnemers was aan het eerste AROL-toernooi. Redacteur J. J. H. Meyer stelt vast, dat A.F.C. en Ajax nog prominente clubs in Amsterdam zijn ge bleven. Dat het destijds zo trotse DEC is afgezakt naar de vierde klasse en hij stelt met spijt het derdeklasserschap van V.V.A. zelf vast. Breng daar eens verande ring in, V.V.A.-ers. En kom weer eens wat dichterbij. Toto U kent het devies, dat A.F.C. van de liefde moet leven. En u zelf misschien wel van een komend geluk. Pool daarom mee met A.F.C. Alle bekende adressen eri zeker ook het clubhuis zelf verschaft u inlichtingen en registratiekaarten. Wie weet waar het goed voor is. Uw club weet het in ieder geval wel! Zomersporten De eerste zomer, die A.B.C. en A.C.C. bij moeder thuis doorbrachten, is voorbij. De honkballers stelden het eersteklasser schap veilig, maar zien de hoofdklasse nog niet bereikt. De cricketters ontliepen met een formidabele eindspurt de laatste plaats in de eerste klasse-competitie en zullen vermoedelijk wel niet degraderen, maar in die cricketwereld weet je het nooit omdat daar altijd achteraf nog eens over gepraat wordt. Laat ons op de goede afloop hopen. Verheugend echter is het te constateren, dat voetbal, honkbal en cricket in concernverband op Goed Ge noeg dichter tot elkaar zijn gekomen. Groene velden Nog is het voetbalseizoen te jong om de captains te nodigen de reeks geleverde prestaties te releveren. Ongetwijfeld zal een stoet van medewerkers over 1 maand echter veel te vertellen hebben. Senioren voortrekkers en jeugdcommissie mogen weten wat er van hen verwacht wordt. W.A. Plaats Op 24 augustus trouwden Wiin Bouw huis en zijn bruid. Bij het verlaten der auto's ging Wim aan de verkeerde kant (welke dat dan ook mag zijn) van zijn gade lopen. Uit het koor der in grote getale opgekomen A.F.C.-ers kwam na tuurlijk prompt de opmerking dat hij net zo trouwt als voetbalt; hij is nooit op zijn plaats. Verheugend is, dat Wim de training weer serieus heeft aangevat. Licht en donker Gé van Dijk heeft moeilijkheden gehad met onze illuminatie. Bij het verlaten van het terrein na de training weigerden de schakelaars, die de lichtmasten moesten doven, de dienst. Gé heeft iedereen opge beld, maar niemand kon hem helpen. Na veel aandringen stuurde ons onvolprezen Amsterdamse G.E.B. om kwart over twaalf twee storingsmonteurs, die met en kele handbewegingen het veld verduister den en Gé's bezwaarde gemoed verlicht ten. Wetende, dat deze gemeentelijke dienst niets met onze lichtinstallaties van doen heeft, brengen wij de nachtelijke ambtenaren hulde. Ook Gé bewees hart voor de zaak te hebben. Mannen, bedankt. J.TA 5

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 5