Van Cs Quo l/adis JTMi Van de (waarnemend) redacteur FIETS! Blijf jong Blijf fit HAHA-en REN-sloten ESGE-standaards BLOEMEN poolt Allen mee, het is voor a.C.c. Omdat Jan Tj. Steensma en zijn Hernia althans ten tijde van de voorberei ding van deze Schakel" met vakantie in zuidelijker oorden nog wat zonnewarm te willen opdoen, is mij verzocht de sep- tember-editie voor u te baren, hetgeen ik met veel genoegen doe. U hebt natuurlijk allemaal de twee of meer weken overbrugging achter de ge bruinde of juist gedroogde rug en daar heeft Jan, die de eenzame inkeer in zijn vakantie als geen ander mint, juist op ge wacht. /elf ben ik ook een overtuigd voorstander van late vakantie. Tegenover het latente nadeel van korter wordende dagen staat het aperte voordeel van langer wordende nachten. Een factor van betekenis, naar ik meen. Ik ben danook zeer recent terug gekeerd van mijn jaarlijkse uitspatting, maar ik moet in eerlijkheid bekennen, dat ik dit jaar toch verkeerd gegokt hebt. Met een fraai strandschepje heb ik een net werk van kanalen gegraven, hetgeen bij opkomende vloed aan het strand een fasci nerende bezigheid is, maar aangezien ik die arbeid des nachts moest verrichten op een kampeerterrein rondom mijn tentje was er weinig aanleiding tot ontspannen de kout. Op de eerste AROL-dag zat ik ver weg op een eilandje in de Marne aan het ont bijt, toen de avond al snel viel. hetgeen nog excusabel is. Maar het was verrekt koud en mijn kampstoeltje zakte steeds dieper in de modder. Een stormwind joeg over mijn rug en ten slotte spoelde een overvloed aan regen de koffie van het klaptafeltje. Toen heb ik aan u gedacht, dat mag u rustig weten. Nou zitten ze bij A.F.C. aan de sherry, viel mij weemoedig in. Onnodig te zeggen, dat ik weinige uren later weer naar u op weg was. Laat Jan het beter getroffen hebben. Hij heeft er lang genoeg op gewacht. En zo zet ik u dan een niet meer zo dik Schakeltje voor. De omvang moest wat teruggebracht worden om redenen van geldelijke aard. waardoor ik van mijn aan vankelijk voornemen uit te komen met een badnummer moest afzien. Ik heb voor een keer niet willen afwijken van het gebruikelijke patroon. Zelfs heb ik vorige bijdragen van mijn en andermans hand, die door Jan Steensma eerder waren geweigerd, thans niet opgenomen. Ik houd namelijk niet van off-side- goals en naar ook Jhr. van Rossum de Gaulin nu weet is de buitenspelregel nog steeds van kracht. AD (INTERIM) ONDERDELAT Mijn eerste openbare daad op de maan dagochtend is altijd het kopen van een krant. Reeds jarenlang beoefen ik een beroep dat geen zondag kent. Al thans niet in de betekenis van een rust dag. Men verwacht juist van mij dat ik op deze dag mijn beste beentje voorzet. Geen geraffineerd voorzetje van mijn goeie beentje maar allerlei manipulaties met het struggle for-live-beentje. Daarom hol ik dan ook elke maandagochtend naar de dichtstbijzijnde kiosk om te we ten te komen hoe-we-gespeeld-hebben. De maandag na de eerste AROL-dag was ik dus weer ijverig in de weer om de pa gina met de AROL kop zo snel moge lijk te ontdekken. U, als trouwe krante lezer, zal net als ik ongeduldig zijn ge worden. Fanatiek keerde ik de krant bin- nenste-buiten en ik begon mij juist lang zamerhand af te vragen of het toernooi weggespoeld was toen mijn oog viel op een paar microscopisch kleine lettertjes, verscholen tussen enkele hazewindhond- berichten en terzijde gelardeerd door en kele uitslagen uit de jungles van Sloter- dijk en Diemen. Na veel moeite slaagde ik er in om de paar regeltjes te ontcij feren en ja hoor daar stonden de uit slagen van de eerste dag van ons AROL- toernooi. Dit te moeten ontdekken (ik hoop dat het U ook gelukt is) deed mij veel pijn. Onwillekeurig flitste mij de 5-koloms- koppen door het hoofd van zo'n 10 a 12 jaar geleden. Door deze herinneringen geteisterd kreeg ik de behoefte mij te uiten en hoe kan dat beter dan in ons eigen clubblad. Laten wij er dan niet om heen draaien, mensen! Oké, door omstandigheden is het toernooi dit keer op het tweede veld terecht gekomen, overigens een wrange symboliek. Naar men mij heeft verteld waren er ca. 500 mensen, waarvan ik aanneem dat het grootste gedeelte hiervan werd gevormd door de aanhang. Is het nu werkelijk zo, dat wij de de valuatie van een toernooi, dat wijd en zijd een zo grote faam heeft gehad, nu maar met lede ogen moeten aanzien? En dat alleen maar omdat wij thans het be taalde voetbal kennen? Ik heb er diep over zitten nadenken en getracht tot de kern van het pro bleem te komen. Ik wil daarom nu pro beren om kort en zonder veel vertoon van woorden de loop van mijn gedach- tengang voor U neer te zetten. Goed, wij zijn amateurs en spelen voor ons plezier. Dit is onze vergulde basis. Stel, we laten twee willekeurige elftal len tegen elkaar spelen. Zo maar ergens. We houden het „sec". Geen publiek, geen pers, zelfs geen leiders. Dus hele maal niemand langs de lijnen. De jon gens spelen plezierig hun spelletje, 2 x VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 720140 Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit J. Bakker, A.F.C. Clubhuis

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 2