On dit et datjes o „Grammotheek" Na veertig jaar (Ft. Ftuisman) DE SELL KEUKEN BeGunstiQinq van onze AöveRteeRöeRS, houdt öe schAkel in stand Eer nze juniorleden Hans Slaap en Peter van der Valk werden gekozen in het Nederlandse negental voor jongeren. (Babe Ruth League). Van 31 juli tot 4 augustus hebben zij deelgenomen aan een tournooi te Karls ruhe tegen de vertegenwoordigende teams van België en Italië en 5 teams van Amerikaanse jongens wonende in ver schillende Europese landen. Nederland eindigde niet best, maar hun prestatie verdient ons respect. Ook de A.B.C.-pitcher Doby Peters werd gekozen in het Nederlandse team, dat op 4 augustus tegen België uitkwam. Vergeten In ons midden rijst enige critiek tegen de overkoepelende titel boven de stukjes van Ad Onderdelat. Maar zolang het ging om goedmoedige roddeltjes, die we best maar weer vergeten konden, vonden wij deze kop niet slecht. Nu is Ad echter begonnen met zijn eigen vondstje te vermoorden. Vorige keer snijdt hij o.a. C.lochemerle aan. Voorwaar toch geen zaak om te vergeten en blauw-blauw te laten. En deze keer behoef ik slechts de Auto Rally en Pre mière te noemen om U te overtuigen, dat hij zijn kopje moet veranderen. Contributie Nog niet alle leden betaalden. Geheu gensteun nodig? Postgiro 241002 of Ge meente Giro A 515 t.n.v. 2e penningmees ter A.F.C. De penningmeesters van A.B.C. en A.C.C. klaagden mij eveneens hun nood. Voor hen, die dit aan gaat. A B.C.: gemeentegiro A 867 A.C.C.gemeentegiro S 3433 De Zatten T"keze makkers hebben van mij te weinig eer gekregen in ons vorige nummer. De standen waren mij toen niet bekend, maar hier volgen ze dan. Glorieus, niet waar. A.F.C. 12 10 2 0 44-13 22 Brandweer 12 8 1 3 37—17 17 D.W.V. 12 7 2 3 28-18 16 Watergr.meer 12 2 6 4 27—36 10 J.O.S. 12 3 3 6 22-29 9 Volewijckers 12 2 4 6 22-31 8 Meteoor 12 0 2 10 16-52 2 D.W.S. teruggetrokken en degradeert. En wat te zeggen van ons tweede. Robaver 3 10 9 1 0 51— 9 19 A.F.C. 2 10 7 1 2 54-22 15 V.V.G.A. 5 10 4 1 5 16—22 9 S.M.N.5 10 3 1 6 20—37 7 Geinburgia 2 10 2 2 6 15-41 6 O.S.D.0.4 10 1 2 7 19-44 4 P.V.F. 3 teruggetrokken Ook voor het eerste Zaterdagteam is volgend jaar promotie mogelijk. De af delingen worden meer vermengd en alle kampioenen hebben de mogelijkheid tot promotie. Brandweer acht zich in staat elke week een sterk team te formeren, zulks in tegenstelling tot dusverre toen deze vereniging slechts eens per 14 dagen kon uitkomen. Doe je best, A.F.C.-ers. Bestuur Wegens plaatsgebrek moest het onder schrift onder de Bestuursfoto gedeeltelijk vervallen. Dat is voor velen een gemis geweest. En ook al om der wille van de historie laten wij hier de omschrijving nog even volgen. Staand v.l.n.r.: Fred van Soomeren, 2e secr., Henk van Teunen- broek, comm., Arnold Bos, comm., Otto van Rijn, 2e penn.m., zittend v.l.n.r.: Jan Steensma, 2e voorz.. Jan van Dijk, secr.. Henk Kappelhoff, voorz., Jo Hurwits, penn.m., Ben Elserman, comm. Cees Onze nieuwe vice-voorzitter zet zijn schouders onder de veteranen. Prachtig, op velen onzer kan worden gerekend. Op 31 augustus wensen we deze oudere vrienden veel succes op het tournooi van Quick - Nijmegen. Misschien, dat Cees dan reeds over zijn teleurstelling over het niet toekennen van de Edison heen is. Zeker, Corry Brokken zingt het mooi, maar als Willem O'Duys de creatie van Cees' Ideaal gehoord zou hebben? Oude clubs Op 28 september zal Hercules dit tour nooi, reeds zeer bekend voor het is be gonnen, organiseren. U hoort nader van ons. Wedding-Bells Op 12 aug trouwden Christina Pau lina Wyers en Herman Richard Sinót. A.F.C. wenst hen geluk. J. T. S. Speciaalzaak grammofoonplaten Steeds de nieuwste top-hits Oude Brugsteeg 4, achter de Beurs Amsterdam (C-), tel. 24 69 67 Beluistert des zondags in ons platenprogramma op A.F.C. de kwaliteit gebr. plieger heerlen, amsterdam Voor ons Eerste was 't een jaartje als er lang geen is geweest. Een met nog een zomerstaartje na een indrukwekkend feest. Zo maar, na het promoveren, Eerste-Klasse-Kampioen! 7.0 maarzou 't niet graag beweren na al wat die knapen doen. A.F.C. na al die jaren weer eens aan de top van wat nog voor velen is je ware. Onbetaald! noemen we dat. „Laat die roodjakken maar schuiven" sprak een opa langs de lijn. „Kasseweel, door enkel fuiven! „En nou zal 't wel sjampie zijn Opa zullen we niet volgen in diens schalkse" ketterij. Echter zijn ook niet verbolgen, daarvoor zijn we veel te blij. Maar ook trots, wijl op dit ouwe doch zo jonge A.F.C. je zo lekker voort kunt bouwen; steen na steen en tree voor tree. Veertig jaar in een gemeenschap grote slagader te zijn en daarbij dan nog in één klap een goed huisvader te zijn, dat getuigt toch wel van liefde vóór je club en van je vrouw. Nooit haar zulk alleen-zijn griefde. Steeds bleef zij z ij n voetbal trouw. Die gemeenschap heet hier Schakel. Veertig jaar is hij getrouwd met „zó'n!" vrouw en met z'n Schakel; beide mint hij onverflauwd. VERGULD BRUIDSPAAR VEEL GELUK MET 'T VEERTIGJARIG HUWELIJKSFEEST! Als Jan Tjalling dit in druk zet is het nog niet bereids geweest. B. S. LE MARCHÉ

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 7