Van Goed genoeg Zo maar u/at BLOEMEN Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit poolt allen mee, het is voor A.f.c. TTebt U dat nu ook?? Dat kriebelende gevoel als je een stuk papier hebt gepakt en de ballepunt stevig in de knuist hebt genomen om de maagde lijke blankheid van het voor je liggende vel eens heerlijk aan te randen door het plaatsen van sierlijke krullen? De redac teur glimlacht. Hij kent het krullen van de zweep. Of het knallen van de krul, zo U wilt. Als het aan hem lag krulde hij eigenhandig De Schakel vol. Dit is vermoeiend, dat wel, daarom speculeert hij ook op de kriebels van anderen om zijn blad de vereiste opvulling te schen ken. Als wij allemaal, zoals wij thans zijn weggedoken in onze kunstlederen club fauteuils de kriebels zouden krijgen, ont stond een prachtig bekruld clubblad, dat de naijver zou wekken van alle verenig de krullejongens ter wereld. Hindert niet wat je bekrult, als het maar kriebelt. Maar ach, er zijn zo velen die zich ge kriebeld voelen maar zo weinigen die wensen te krullen Dit is een augustus nummer. Een heer lijke maand augustus. Meneer Soccer ligt, diep weggedoken onder een zestal dekens te dromen van lang vervlogen seizoenen. Van die heerlijke tijd toen er nog gespeeld werd om roomsoezen. Hij glimlacht in zijn slaap als'ie zich een A.R.O.L. herinnert van pakweg zo'n 10.000 man op een door groen omlijste Wandelweg. Met door de zon geblaker de hoofden zaten zij in hun zondagse bretellen te genieten van heroische strijd. Het ging niet om premies maar om een trophee, waar de besten van het land om streden. Soccer schurkt zich van welbehagen en droomt gelukzalig ver der. Zij, die hem liefhebben, laten hem met rust Het is nog augustus Maar deze kreet zal wel vervliegen in de ijle ruimte, waar mogelijk een Glenn VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 720140 of een Gagarin de echo zullen horen. Ik wed met U om 10 gouden dukaten dat U in deze Schakel een bericht aantreft, dat Soccer op een kwalijke manier zal wakkerschudden. Ik durf nog verder te gaan. Ik wed met U om hetzelfde bedrag dat wij fanatici in onze gelederen heb ben die thuis al lopen te gillen om het leer. Slechts tot bedaren gebracht als moeder hun de glimmend gepoetste laarsjes aanreikt, zodat zij met de vin gertoppen liefkozend de noppen kun nen beroeren. De ergsten onder hen mo gen hun schoentje mee naar bed nemen als een wapen tegen de merrie die 's nachts op visite zal komen. Zij, die allergisch zijn, zullen gezwollen kuitjes krijgen. Een beroerde tijd. Laten zij hun tanden nog even op elkaar bijten onder het motto: ,.bijt in Uw tijd, goed voor U De normalen onder ons zullen iet wat gefronst hun spiegelbeeld bekijken. Ja, inderdaad, die 14 dagen beneden-Nijl (geheel verzorgd) heeft ons een mooi kleurtje opgeleverd. Ze zullen opkijken als wij het veld opstormen met de boord van ons shirt wagenwijd open. „Welk een bruine tors", zullen ze zeggen. Een arge loze passant zal echter verwonderd het tafereel gadeslaan. Niet beïnvloed door het enthousiasme van de insiders zal hij stellig opmerken: „dit is geen voetballer maar een goed verzorgd nijlpaard", daar mede doelende op de geneugtens van Uw vacantie, die L!w corpulentie in hoge mate hebben gestimuleerd. Zo worstelt de één met z'n kuiten, de ander met z'n reïncarnatie. Zo wordt er door velen geworsteld tot het moment dat het ding weer rolt. Ook de krullejon gens zitten popelend van ongeduld ach ter hun schrijfmachines om de magistrale kopstoot van Arie bij te zetten in de kopstoten-galerij. En dan de hoop van de tienduizende naamlozen, die gejaagd door de septem- ber-stormen hun nieuwe seizoen tege moet hollen. Een hoofdstuk apart. Kleine hopies, grote hopies. Hopies van niveau, materialistische en spontane hopies. Al deze hopen vormen dan tezamen die éne grote hoop, waarboven Vrouwe Fortuna zetelt. Zij zal uitmaken of die enorme lel in één keer op het sloffie tegen de deklat zal spatten of het net zal doen bollen. Met haar toverstaf gaat zij car rières maken en breken. Wees goed voor haar; zij is goed voor U. CHARLIE. "y/"ele voetballers en voetbalkijkers be- vinden zich nu des zomers langs de cricket en honkbalvelden. Het gaat te ver om hier de spelregels te gaan behande len, maar een korte aanwijzing, zodat men in ieder geval een beetje weet, waarom het gaat laat ik gaarne volgen. Honkbal: De spelers (9) hebben een vaste plaats in het veld. Een team heeft wanneer verdedigend wordt gespeeld de volgende vaste formatie (tekening lijkt overbodig). Werper of pitcher (no. 1), ach tervanger of catcher (2), le honkman (3), 2e honkman (4), 3e honkman (5), korte stop (6), linksvelder (7), midvelder (8) en rechtsvelder (9). De werper dient de bal onder zekere voorwaarden over de thuisplaat, waarachter de catcher is ge zeten te werpen. Doet hij dit dan werpt hij „slag", faalt hij dan gooit hij „wijd". De slagman dient een ,,slag"bal het veld in te slaan en eerder dan de bal het eerste honk te bereiken. Ziet hij kans om verder veilig rond te komen en de thuisplaat weer te bereiken dan heeft zijn team een punt gescoord. Zou hij driemaal een „slag" geworpen bal missen dan is hij uit. Gooit de werper echter vier „wijd" ballen dan krijgt de slagman een vrije loop naar het eerste honk. Een zeer summiere en daarom wellicht aan vechtbaar begin? Komt dan kijken en laat U voorlichten. Cricket: De spelers van de verdedigen de partij (11) hebben geen vaste plaats in het veld. De aanvoerder zal zijn spe lers groeperen, rekening houdende met de kracht en het type van de batsman en de bowler. Ik wil proberen u te gelegener tijd met een schema onder de ogen te komen. De bowler gooit de bal, ook al weer gebonden aan bepaalde regels, naar de batsman. Aannemende, dat deze de op dracht heeft punten te maken, dan zal hij trachten de geworpen bal weg te slaan. Blijft de geslagen bal in het veld, dan dient hij voor deze runs (punten) te lopen. Slaat hij hem direct buiten het veld dan scoort hij zes, en wanneer indi rect vier punten. Ook hier geldt dat dit Schakelwoordje slechts de eerste belangstelling wil op wekken. Komt, ziet en Iaat U voorlich ten. J. T. S. J. Bakker, A.F.C. Clubhuis

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 6