F. JONGKIND Mixed Pickles Wat ieder A.F.C.-er behoort te vergeten. êWjF C.J. IPP J. W. f DE LAIRESSESTRAAT 133, AMSTERDAM-Z. MAATKLEERMAKERIJ ElecUa-tecAriilcA Bureau MAKELAAR BeourtstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö (vervolg) Gerrie Stallmann Het is altijd prettig als een A.F.C.-er het tot de top brengt. Ja, allemaal leuk hoor „we doen het toch voor ons genoegen of onze ontspanning" maar als je niet met inzet van al je krachten de beste wil zijn - dat geldt net zo goed voor je werk als voor „tien over rood" om een biertje in het Clubhuis dan vind ik je maar een slappe vent. En daarom vind ik het zo fijn, dat Gerrie Stallmann umpire geweest is bij de grootste cricketwedstrijden in deze zomer: H.C.C. I—Rood en Wit en Nederland—Denemarken. Nu zal het natuurlijk wel zó zijn, dat Gerrie Stallmann de spelregels van cricket en wat zijn die moeilijk volkomen beheerst. Toch geloof ik, dat iets anders hem tot umpire van de topwedstrijden heeft gebracht: zijn nationale reputatie van volkomen objectiviteit en sportiviteit. Zijn „out" is „out", als hij niet reageert, is het „not out." Ik herinner mij een der zware wedstrijden in ons laatste voetbalseizoen in de tweede klasse. De stand was 3—1 in ons voordeel, toen werd het 3-2 en vlak daarop zette de rechtsbuiten van de tegenpartij de bal van achter de lijn voor het doel van Huub Briedé. De middenvoor liep in en scoorde Grensrechter Gerrie Stallmann stak zijn vlag op en de scheids rechter kende het doelpunt niet toe. (Ik meen, dat het thuis tegen „Ripperda was.) Na afloop onder het na-borreltje kwam het gesprek op die afgekeurde gelijkmaker. De scheidsrechter zei: „Ik kon met zien of er wat aan de hand was, want ik stond schuin vóór de penalty-stip en dan heb je in zo'n geval altijd kans op gezichtsbedrog. Maar Uw grensrechter Stallmann appeleerde voor uitbal en dus floot ik. Dat woordje dus heb ik nooit vergeten. Wat moet je als clubgrensrechter een reputatie hebben, als de bondsscheids- rechter bij zo'n uiteenzetting het woordje „dus" gebruikt. En nu is Gerrie Stallmann een van de top-umpires bij cricket. Om zijn spelregelkennis? Mogelijk maar ik dacht even aan dat woordje „dus" Van harte Gerrie! I Waterloo Ex-captain Henne Boskamp is na de matinee tegen O.S.V., die A.F.C. het kampioenschap bracht, lopende naar huis gegaan. Niet bij wijze van hervatte training, maar omdat zijn auto voor ons sportpark in het zand was vastgelopen. Nu is dat sinds de opening van onze velden wel eens meer voorgekomen met koetswerk uit ons eigen wagenpark, zon der dat daar materieel verlies uit voort vloeide. Henne nam evenwel het licht vaardige besluit het reddingswerk enige dagen uit te stellen. Het heeft de onder gang van zijn vervoermiddel betekent. Reeds de volgende dag hadden hulpvaar dige handen de ramen ingeslagen. In korte tijd verdwenen achtereenvolgens de wielen, de portieren, de motor en de banken. Het karkas werd in brand gesto ken en bleef nog geruime tijd als een ka daver in de woestijn liggen. Tot zich ten slotte de hyena's ook daar over ontferm den. Dag auto Rellie Voor alle automobilisten, die nog wel over hun paardekrachten kunnen be schikken, bestaat de mogelijkheid binnen stichtingsverband deel te nemen aan de „otoo rellie", die aldu door Studio Staats voor zaterdag 28 september a.s. is geannonceerd. Ik weet waarlijk niet of de inschrijving al is geopend, maar ik heb uiteraard het voornemen van de partij te zijn. Hoewel ik reeds sinds jaar en dag langs de weg zit heb ik inmiddels weer rijlessen genomen opdat ik voor ge noemde datum nog in het bezit zal ko men van een geldig rijbewijs. Bent u ook van plan mee te rijden? Première Recent ben ik in de gelegenheid ge weest de eerste Goed Genoeg-film in voorvertoning te mogen keuren. Het is een werkje van de cineast Theo van Emden, die in het clubhuis beelden vast legde van de openingsdag, en buitenshuis een aantal verrichtingen van onze K.N.V.B.-elftallen volgde. Hoewel deze beperking mij aanvankeliijk wel even pijn deed heb ik hem mijn bewondering voor zijn prestatie niet onthouden en hem geadviseerd vertoning toe te laten voor alle leeftijden. Het is een leuk avondje gewoiden, zoals trouwens mocht worden verwacht. N egende Een opmerkzame geest bericht mij het volgende: „In het vorige nummer van De Schakel vermeldt u, dat het negende elf tal in de afgelopen seizoen uit 15 wed strijden 10 punten behaalde. Elders in dat nummer is opgenomen een competi tiestand (A.V.B.-publicatie), waarin 11 punten voor het negende zijn aangete kend, terwijl secretaris Jan van Dijk in zijn voortreffelijk jaarverslag het op 9 punten hield. Wat moet ik nou voor waar aannemen?" Mijn antwoord hier op luidt: „Ook een vraag?! Hou het ge middelde van 10 punten maar aan en u bent aan de veilige kant". AD ONDERDELAT. TELEFOON 72.93.15 Sportterreinverlichtingen Gelui dsversterkingsinstallaties LOMANSTRAAT 58 Installateur erkend door het G.E.B. TELEFOON 719585 - AMSTERDAM-Z

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 5