tl Marshall Ov/er het ridderschap llarnj Sacksioni FIETS! 1 Belangrijke adressen Blijf jong Blijf fit k HAHA-en REN-sloien ESGE-standaards Dames- en Herenschoenen SIGARENMAGAZIJN BequnstiGinG van onze aöveRteeRöens, houöt; öe schakel in stanö n mijn prille jeugd was ik verzot op knokverhalen, waarbij het natuurlijk ruig moest toegaan. De hele Griekse en Romeinse mythologie heb ik verslonden en van de heldhaftige sagen en legenden over onze dappere ridders uit de Middel eeuwen kon ik om zo te zeggen nooit ge noeg krijgen. De avonturen van de razen de Roland brachten mij in vervoering en 's nachts droomde ik van de begeeste rende balladen, die zijn roemruchte da den beschreven. Maar zelfs in mijn stout ste dromen heb ik er nooit aan gedacht, dat ook mij de eer zou worden bescho ren tot ridder te worden geslagen. Psychisch ben ik deze slag maar amper te bovengekomen en physiek verkeer ik nog in angstige verwachting, daar ik ver hinderd was de plechtigheid bij te wo lk ben dus nu een ridder en eerlijk gezegd weet ik niet goed, of dit nu een eretitel is of dat er een addertje onder het ridderlijk gras verborgen ligt. Ik heb zo het gevoel, dat de naam „ridder" de laatste tijd een tikje gedevalueerd is. Als ze het nu hebben over een mooie ridder of een stel fijne ridders, is dit niet over matig complimenteus, dat kan ik uit eigen ervaring wel vaststellen. De gou den tijd van de roemruchte kruisridders is helaas voorbij. Na hun fiasco in het Heilige Land is de klad in het vak ge komen. Toen ze in de westerse landen hun lusten niet meer konden botvieren, raakte hun financiële basis danig in de knoop. Toen kwamen de dolende rid ders, dat waren meestal aftandse knapen, die men zou kunnen vergelijken met onze huidige afgedankte semiprofs, die niet meer aan slag kunnen komen. Ten slotte bleven er nog de roofridders, die van zich deden spreken, maar ook dit beroep is lelijk afgetakeld, hoewel er hier en daar nog wel een of ander roof- hol te vinden is. Zoals ik hoor moet er in de buurt van het Damrak nog een dergelijke Burcht staan, doch klaarblij kelijk is het geen florissant bedrijf meer, gezien de vele ridders te voet, die daar in de buurt rondscharrelen. Waar ik thans als ridder lid van het Schap ben, vrees ik dat de 1'. B. O. wel moeite zal doen ook ons Ridderschap aan haar beschermende boezem te koesteren in de vorm van een onridderlijke bijslag, doch ik meen te mogen aannemen, dat de Buitenveldertse adel zich hiertegen met kracht zal verzetten. Tenslotte wil ik nog mijn verwonde ring uitspreken over het geringe aantal ridders, dat A.F.C. rijk is. Het ridder schap vereist toch in het geheel geen capaciteiten, alleen een beetje honden trouw. Als je maar zorgt uit de buurt van magere Hein te blijven en je je centjes betaalt, gaat alles van een leien dakje. Ik verwacht echter dat binnen vrij korte tijd het aantal A.F.C.-ridders aan zienlijk zal groeien, daar na onze vesti ging aan de Wandelweg en vooral op ons prachtige, nieuwe complex een veel sterkere binding ontstaan is, waardoor het verloop veel kleiner zal zijn. Waar bovendien vele A.F.C.-vaders de loffe lijke gewoonte hebben oij de geboorte van een zoon, deze direct in het A.F.C.- register te laten inschrijven, zal het voor taan niets merkwaardigs meer zijn, dat een 50-jarig A.F.C.-er tot ridder wordt geslagen. Ik voorzie dus, dat er binnen afzienbare tijd een uitgebreide ridders kring in ons midden zal ontstaan, waar mede het vooruitziende Bestuur wel Voorzitter: G. H. H. Kappelhoff Beethovenstraat 3 A telefoon 792363 Secretaris: J. L„ van Dijk Stadionkade 69 III telefoon 721985 Penningmeester: J. Hurwits Tesselschadelaan 10 Heemstede telefoon 020—244399 2e Penningmeester: H. O. van Rijn Plantsoen Laanhorn 10 Amstelveen telefoon 02964-} E.C.: C. Kerker Joh. Verhulststraat 190 telefoon 720685 Sub. E.C.: J. Meyer Jr. Valeriusstraat 253 telefoon 736692 Jeugdcommissie: W. Biickert Boterdiepstr. 35 telefoon 792963 rekening moge houden. Het zou mij niet verwonderen indien dan de noodzakelijk heid zou ontstaan op ons complex een speciale Ridderzaal in te richten, iets waaraan onze bouwmeester Roodenburgh helaas niet schijnt te hebben gedacht Mijn enige spijt is, dat ik al dat moois wel niet meer zal kunnen meemaken. W. Speciaal adres voor NIC. LELOIJX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 s'Avonds verkoop per automaat Voorverkoop Ajax en Olympisch Stadion RIJNSTRAAT 63 TELEFOON 72 65 58 3

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 3