cgarncdi Groene velden Seizoen 1962-1963 PLIEGER KEUKENS poolt allen mee, het is voor a.C.c. BJesultaten zijn er niet, tenminste niet behaald door voetballende clubgenoten. We gaan er wel weer voor zitten deze winter. Trainer en Elftalcommissie heb ben de eerste activiteiten reeds ontplooid en via een rondschrijven aan de spelers doen weten, wat er van ze wordt ver wacht. Wat de spelers o.a. verwachten kunnen mogen ze, althans zij, die de eerste zes elftallen gaan bevolken uit de volgende indelingslijstjes afleiden. Ie klasse A A.F.C. Alkm. Boys D.C.G. K.H.F.C.. Flollandia H.R.C. I.O.S. O.S.V. Purmersteyn R.K.A.V.I.C, De Spartaan Watergraafsmeer Res. 3e kl. E A.F.C. 3 D.V.A.V. 2 D.W.V. 3 K.B.V.2 Lijnden 2 O.V.V.O. 3 R.K.A.V.I.C. 2 T.O.G.2 Volewijckers 3 W.M.S. 2 Z.S.G.O. 3 Res. Ie kl. D A.F.C. 5 A.S.V. Ars. 2 Blauw Wit 5 K.B.V.3 Madjoe 2 Meteoor 3 O.V.V.O. 4 Rivalen 3 Spartaan 5 Uithoorn 2 Res. 2e kl. C A.F.C. 2 Ajax 4 D.C.G. 2 Donar 2 D.W.S. 4 Celeritudo 2 't Gooi 3 Hilversum 3 H.M.S.2 H.V.C.3 N.F.C. 2 Stichtse Boys 2 Res. Ie kl. C A.F.C. 4 De Eland 2 De Germaan 2 N.E.A.2 Rood Wit A 2 S.D.W. 3 Sloterdijk 2 S.N.A.2 Swift 2 T.D.O.2 Wilskracht 2 Res. 3e kl. G A.F.C. 6 Argonaut 2 A.R.T.A. 3 J.H.K. 3 St. Martinus4 Neerlandia 5 Oranje Zwart 2 St. Pancratius 5 Schellingwoude 3 T.D.W. 3 Zo, vrienden, ga d'r maar weer aan staan. Het eerste speelt 10 van de 22 wedstrijden in Amsterdam en ziet daarbij R.K.A.V.I.C. weer tegenover zich. Een ge heel nieuw gezicht (nou geheel nieuw, wie herinnert zich Untied niet?) is Alk- maarse Boys. Het tweede komt uit in een bijna ge heel nieuwe omgeving en moet daarin veel succes kunnen behalen. Het derde speelt tegen nagenoeg dezelfde tegenstan- de italiaanse keuken lm|x gebr. plieger heerlen, amsterdam ders als verleden jaar. Dat heeft het voordeel dat we zo langzamerhand ook de terreinen der tegenstanders kennen als onze eigen broekzak. Vier en Zes weten wat hun te doen staat. Kampioen en Promotie, waarvan in ieder geval het laatste. Het vijfde heeft al enkele jaren dezelfde taak. Consolidatie van de Posi tie. A.s. zondag weten we alweer meer. Tot zondag en veel plezier en succes. J. T. S. 4^kver dit seizoen raken we niet makke lijk uitgepraat. Wat duurde het lang en wat was het voor ons A.F.C.-ers meesterlijk. Het duurde zo lang, dat ik U in het vorige nummer van dit blad, Uw club blad niet eens Ie uiteindelijke Kampi oen van Nederland kon aangeven. Zoals op ons veld reeds bleek moest „De Valk" de beste papieren hebben tegen Nep- tunia. De meesterlijke architect Zorgvlied moest in staat zijn op zijn dooie eentje wedstrijden te winnen. De Valk werd het dan ook. Dat Arnold Bos en Cor Kerker A.F.C. bij de beslissingswedstrijd vertegenwoor digden en de Amateur-Kampioen van Nederland een bloemenhulde brachten vond veel waardering. Geen prof Met overweldigende meerderheid stemden de Valkenswaardse clubleden tegen overgang naar het semi-professio- nalisme. Er lopen toch kennelijk nog verstandige voetbalaanhangers in Neder land rond. Ondanks alle ten achterstel ling kiest men toch bewust tegen het z.g. Walhalla, waarvan de Heer Kuiphof en de Heer Verhoef, om er maar een paar te noemen, zulke mooie verhalen weten te vertellen. Wij willen niet de schijn wekken van mening te zijn, dat er in de semi-prof- gelederen geen verstandige lieden zijn, verre van dat. Als we dat wel meenden, zouden wij blind zijn geweest voor de prestaties van de leiders van b.v. Feijenoord, Go-Ahead, en niet te verge ten V.S.V. en Stormvogels, al liggen deze prestaties op geheel verschillend terrein. Naweeën Dat is een vraag, welke ons bezig houdt. Gaan onze spelers naweeën onder vinden van het lange, zware seizoen, waarin elke wedstrijd (behalve misschien de laatste twee) belangrijk was? Er zijn goede raadgevingen geweest. De beste was geloof ik die, waarbij onze jongens vanaf 15 juli gedurende vier we ken werd verboden een bal aan te ra ken. Op 13 augustus werd de training weer hervat. Hoe dat moest gebeuren konden en kunnen wij het beste aan Gé van Dijk overlaten. In zijn actieve loop baan heeft hij een dergelijke overbelas ting van het voetbalgemoed te vaak mee gemaakt om nu niet het juiste weerwerk te kunnen leveren. Wij nemen een voorbeeld aan J.O.S. en H.F.C. en spiegelen ons aan het lot van Standaard. En wie weet is dan het eerste zinnetje van dit artikel geheel naast de waarheid. Als een gebeurtenis zich herhaald voor doet, raakt men er een beetje aan gewend en zal het volgende seizoen wellicht veel uitputtender bepraat worden. We houden het erop, dat we weer hoge ogen gaan werpen en grote ogen gaan opzetten. Koopt ze vast. In elke feestwinkel verkrijgbaar. Kampioensfeest In de feestroes van vorige maand gaven wij U enkele indrukken van deze instuif. Nu echter zijn wij in staat U, en voor de velen, die nog na U en mij plezier aan A.F.C. zullen beleven een vollediger lijstje van gelukwensen voor te leggen in willekeurige volgorde: De Heer Morren namens de Gemeente Amsterdam, Voorzitter van der Leeuw van H.B.S., Wilhelmina '08, T. Mulder van Scheids rechters Vereniging Amsterdam, Th. Reurs Rotterdam, Th. Blijdenstein Roo sendaal, D.W.V.H. M. Lugard, erevoor zitter UD 1875 Deventer, Xerxes, H.V.V., Dick van Rijn, Robby Domhof Parijs, Charles Lungen Salisbury, U.D. 1875, Frisia 1883 Leeuwarden, Amsterdamse Sportraad .O.V.V.O., Duco Ohm Brazza ville, Zilveren Voetbalcommissie Den Haag, Vitesse, M. M. v. d. Hilst Amster dam, Quick Nijmegen, J. G. Ouwen- broek Arnhem, T.O.G., P. Welsch Am sterdam. Zeeburgia, Vlissingen, Lo Brunt, Dirk Nijs, John en George Eylders, K.H.F.C.Junioren BI, Jacques van Ooy Palma, Henk Kappelhof Montreal, J. L. Abels, aanv. van D.W.V. 4, Tinus Koeslag namens de Zwolse Visclub. Op onze instuif ontmoetten wij de vertegenwoordigers van O.S.V., de E.H.B.O., S.V.A., D.C.G., „De Zwaluwen", Swift, D.W.S.Blauw Wit, A.S.V. Arsenal, Amsterdamse Sportpers, R.K.A.V.I.C., ge heel J.O.S.Watergraafsmeer, H.B.S., De Spartaan, K.H.F.C., U.V.V. en Zeeburgia. Dit is dan echt het einde van seizoen 1962-1963. J. T. S. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 2

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 2