A.C.C. „Qrammotheek" BequnstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt; öe schakel in stanö zicht tegen het plafond gedrukt. Een on gewenste en moeilijke houding voor een club, zij het prof of amateur. Deze clubs moeten een hele hoop geld in kas hebben om de spelers te kunnen betalen. En tevens die vele andere hoge onkosten, die tiaar nog bij komen. Als een club in de provincie weinig publiek trekt, zij het in Engeland, Hon garije, België of Nederland, het kan niet schelen waar, dan heeft zij dat onbe wust vak te wijten aan het feit, dat er te weinig bij die wedstrijden te beleven valt. De thuisclub heeft b.v. niet zulk een beste voorhoede. De trainer past een grendel- of wat voor eng systeem ook toe. En ja hoor, de voorhoede van de veel sterkere tegenpartij loopt lekker iedere keer in een buitenspelval. Of ziet geen kans om het bos van verdedigende benen te doorbreken. De thuisclub maakt dan zoals dat zo vaak gebeurt zeer onver wacht één goal en de zaak is gebeiteld. Gebeiteld Voor wie Ja, gebeiteld is het! Zij staan nu door die overwinning niet op de laatste, maar op de een na laatste plaats. Hoera voor die club. Maar het publiek?? Het publiek is ontevreden over de on samenhangende, vervelende, saaie verto ning en gaat de volgende zondag een .lekker klaverjassie" maken. Thuis! Dus toch een thuiswedstrijd, maar niet meer bij die van de plaatselijke club. Schaffen wij nu die ellendige, vaak ver keerd toegepaste, buitenspelregel af, dan hoort die klaverjassende toeschouwer plotseling, dat zijn club met 8—5 heeft gewonnen. Of met 11—4 heeft verloren. Het eerste zou natuurlijk wel leuker zijn geweest. En hij gaal weer!! Doch dit doet aan veler belangstelling meestal weinig af. Zal dan hun club niet winnen met 1—0 in een ontstellend ver velende match, nu verliezen zij met 12—9. En het publiek heeft waar voor zijn geld gehad. Klaverjaskaarten worden opgebor gen. De penningmeester lacht in zijn be- roepsvuistje en er komt weer geld in kas om de spelers behoorlijk te betalen. Weer geld om een goede trainer aan te trekken. Fantastisch Ach, zó reuze fantastisch zijn deze voor gestelde en met klem aanbevolen wijzi gingen nu ook weer niet. De zaak is slechts, dat de leiding van de E.I.F.A. en hoe die instellingen ook mogen heten, té veel steunen op oude soms wel wat verouderde instellingen. /.ij zijn conservatief gestemd. Dat leert hun land, hun gewoonten deze overigens prima mensen. Après nous le déluge, zeg gen zij. En dit is een verkeerde instelling. U bent gewaarschuwd, heren Het slechte bezoek aan vele voetbalwed strijden wij blijven even in ons eigen land zelfs van die in de Ere divisie, moet een teken aan de wand zijn voor U, heren organisatoren!!! Het publiek laat niet met zich spotten. Dit zal niet onmiddellijk, met één klap zich aankondigen, doch het gaal geleide lijk. En wel bergafwaarts. Voor interna tionale wedstrijden, voor semi-interlands, voor oefenwedstrijden van het nationale elftal begint de belangstelling ernstig en duidelijk te tanen. De dure entree-prijzen zijn gewettigd. Naar voor de betalende bezoeker, doch broodnodig voor het onderhoud van sta dions en andere sportvelden. Doch tegenover de dure entrees be hoort iets anders, iets levendigers, iets sensationeler, iets pittigers gesteld te worden. En dat zou mogelijk zijn, indien er daartoe geschikte wijzigingen werden aangebracht. Mijn eigen mening lk stel er prijs op tenslotte te verklaren, dat ik bij geen benadering weet, hoe de leiding van mijn eigen club, A.E.C., over dit alles denkt. Ik heb dit geschreven voor mijn eigen verantwoording. Omdat ik in principe wél een liefhebber ben van voetbal. Maar dan zeker niet op de wijze, zoals dit door vele clubs meent gepleegd te moeten worden uitgedragen. Reacties, van welke kant ook, zijn mij en ook de redacteur van de Schakel, uiterst welkom. Wij zijn bijzonder be nieuwd, hoe U op dit stukje zult reageren. Met dank voor de plaatsing en Uw even tuele belangstelling. WIM G. M. STAATS ONDANKS het feit dat het voorjaar ons voor de zoveelste maal in de steek heeft gelaten en Koning Voetbal nog volop de scepter zwaait over de Ne derlandse sportgemeenschap, hebben ook de cricketers het wilgenhout weer te voor schijn gehaald en zijn de eerste wedstrij den reeds gespeeld. (H- Huisman) Speciaalzaak grammofoonplaten Steeds de nieuwste top-hits Oude Brugsteeg 4, achter de Beurs Amsterdam (C.), tel. 24 6 967 Beluistert des zondags in ons platenprogramma op A.F.C. de kwaliteit De gevolgen van de strenge winter zijn voor de cricketers niet ongemerkt voorbij gegaan, want het ernstig vertraagde voet balprogramma is er de oorzaak van, dat sommige eerste-klassers pas in juni van start kunen gaan. Over een gesloten sei zoen zullen we 't maar niet meer heb ben, maar zoals voorzitter H. Kappelhoff het onlangs in een radio-interview met Bob Spaak stelde, dat de zomersporten ook niet in de gelegenheid gesteld wor den om eventueel verregende zomerdagen in september in te halen, ligt de zaak voor een ieder wel duidelijk. De eerste competitie-zondag gaf ove rigens maar weinig rooskleurige resul taten te zien. V.R.A., Kampong en Rood en Wit 4 toonden zich de meerdere van resp. A.C.C. 1,2 en 3. Dat A.C.C. 1 tegen V.R.A. niet verder dan 140 runs kwam was nog geen ramp, maar enige gemiste vangkansen in het begin der V.R.A.-innings onthielden de bowlers de zo broodnodige steun uit het veld. De talentvolle jonge batslieden van V.R.A. lieten zich daarna niet weer ver rassen en passeerden ca. 10 minuten voor tijd het totaal. Een van de weinige licht punten bij het tweede was het goede bowlen van Wouter Hendriksen die met 6-20 prima voor de dag kwam. Overigens staat dit elftal dit jaar onder leiding van Dick de Baare, die met zijn bijna 25-jarige ervaring als eersteklas cricketer, beslist nog wel voor verrassin gen zal weten te zorgen. De bezetting van A.C.C. 3 en 4 zal dit jaar voor het merendeel bestaan uit jon gere knapen wier enthousiasme in goede banen geleid zal worden door enkele oude rotten als Jan Hendriks, Clair La- pierre, Dick de Vos, Ton Balk e.a. Welilcht kunnen wij U reeds in de volgende Schakel gunstige geluiden laten horen over de verrichtingen der A.C.C. M. M. de Bruin Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit J. Bakker, A.F.C. Clubhuis 9

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 9