Jeugd KEUKEN BequnstiQinq van onze aóveRteeRÖeRS, houöt 6e schakel in stanö T~|E jeugd vliegt wel eens uit, dat is u en een ieder bekend. Welnu, ze zijn niet teruggekomen op een enkele uitzon dering na, die u hierna verhaalt van de wederwaardigheden. A 2 'l egen het eind van het seizoen dan nog een woordje over de A 2- We behoorden nu wel niet direct tot de koplopers, maar met 14 punten uit 14 wedstrijden staan we op de vierde plaats in een competitie met de prominenten Ajax, Blauw Wit, D.W.S. en de Volewijckers. In het begin van de competitie vlotte het niet zo erg, 3 punten uit 5 wedstrij den is toch geen sterke start. Wel waren daar een onverdiend gelijk spel tegen V.V.A. en een nederlaag tegen Blauw Wit bij. Vooral tegen Blauw Wit vormde de achterhoede nog geen sluitend geheel. Toen kwam er een opleving, die begon met de eerste wedstrijd op ons nieuwe veld. In een zwaar bevochte wedstrijd werd D.W.S. met 6—5 verslagen. Daarna werden met overwinningen op Aalsmeer, D.C.G., V.V.A. en een gelijkspel tegen D.W.S. de puntjes binnengehaald Tegen D.C.G. speelden we een van onze beste wedstrijden, er werd snel en goed gespeeld. De achterhoede sloot als een bus en de voorhoede maakte tenslotte twee prachtige doelpunten, we wonnen dus met 2—0. De jeugdcommissie had blijkbaar veel goeds in enkelen van ons gezien, zo dat de volgende wedstrijden drie jongens naar de A 1 overgingen. Voor de A 2 was dat toch wel een grote aderlating, jammer voor ons, maar de sterkste spelers moeten nu eenmaal in de A I. Na een gedwongen overwintering was het dan ook Blauw Wit, dat ons na een overwin ning op V.V.A. de weg naar de kop af sloot. Daarna werd er wel weer van Z.S.G.O. gewonnen, maar in de strijd tegen koploper Ajax moesten we de winst weer uit handen geven. Het werd voor Ajax, dat nog maar 2 punten verspeelde wel een zeer geflatteerde 4—1 overwin ning. Wel was Ajax sterker, maar zij kwamen niet door onze verdediging heen, met drie flop-doelpunten en een prachtige goal moesten we tenslotte toch kapitu- leren. De volgende wedstrijd weer een onver diende nederlaag, nu tegen de Volewij ckers. Wij waren stukken sterker, maar wat er ook geprobeerd werd, het ronde ding wilde niet in het Volewijck-doel ver dwijnen. In een van de schaarse Volewijck aanvallen lukte dat wel, zodat we met 1—0 verloren. Dan voor de liefhebbers wat cijfermateriaal. De A 2 heeft er 13 de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam gesp. 6 gew. 2 gel. 6 verl. 14 pnt. 42 voor en 40 tegen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg, hopen we onze vierde plaats wel te kunnen behouden. Dan willen wij tenslotte, al is het sei zoen dan nog niet afgelopen, de Heer Plant inga voor zijn leiding hartelijk be danken. RIK DE BOER De A 7 zet zijn ongeslagen opmars voort! Tegen onze naaste concurrent, de Eland A 2, werd een gelijk spel bereikt 1—1, waarmede we tevreden kunnen zijn. Doel punt van Bert Ikelaar. Eigenlijk een wedstrijd om zo snel mo gelijk te vergeten, want de Eland speelde dermate hard, dat de onzen er nauwelijds antwoord op hadden. Dat de wedstrijd niets vriendschappe lijks had, blijkt wel uit het feit, dat de scheidsrechter aan twee Elanders een offi ciële waarschuwing wegens natrappen moest geven. Van de Rivalen A 4 won de A 7 met 4—1. Deze uitslag zou doen vermoeden, dat we op een goede wedstrijd kunnen terugzien, doch niets is minder waar. Na een aarzelend begin gingen we, daarbij goed geholpen door de Rivalen- keeper, met 4—0 de rust in, door doel punten van l'eter Raats (2 x) en Hans Vocking (2 x). De thee bleek helemaal niet goed ge vallen te zijn, want A.F.C. speelde daarna futloos en ongeïnteresseerd. Er kwam totaal niets meer uit. Daarentegen werden de aanvallen op ons doel veelvuldiger, waaruit, gelukkig voor ons, slechts één doelpunt ontstond. Een wedstrijd, waarbij al onze spelers ver onder de maat bleven. Het klinkt vreemd. Een overwinning en toch niet tevreden! VAN STEENBEEK A 8 Als u wel eens de uitslagen van de A- junioren bekijkt, beste lezer, en dan ten slotte bij de A 8 komt, dan ziet u bijna altijd een nederlaag. Zegge en schrijve heeft dit team 3 punten veroverd en het zal een hele zware kluif worden om van de onderste plaats weg te komen. Als het seizoen nog niet afgelopen is, als deze „Schakel" uitkomt, moet u dit team eens een keertje komen helpen, u kunt dit doen door ons aan te moedigen. We spe len drie thuiswedstrijden. Ons elftal bestaat uit een vaste kern van 4 spelers; Drenkelfort, Rayer, Groen en Hertz. De rest van de spelers wisselt vrij geregeld. Als we een behoorlijke opstelling hebben dan ontbreekt de week daarna de linksback of de rechtsbuiten, die staat dan reserve in de A 6 of A 5. Ondanks deze wisselingen zit de ver dediging van ons team het best in elkaar. Helaas hebben we nog geen goede links back en moeten we Groen, die een uitge sproken voorhoedespeler is, op die plaats opstellen. De voorhoede is ons zorgenkind, de binnenspelers komen lang niet genoeg terug, een noodzaak in het moderne voet bal, en ze zijn geen van allen in staat een doelpunt te zetten. Onze laatste wed strijden verloren we met respectievelijk 9—0, 7—0 en 6—0. Het liegt er niet om. Nu lacht u misschien, want heb ik niet geschreven dat onze verdediging nog het beste was? Ik blijf daarbij ondanks deze grote nederlagen, wij zijn gewoon veel te zwaar ingedeeld. Er spelen in onze afde ling A 1-nen mee, iets waartegen wij zelfs niet bestand zijn. Ondanks al die nederlagen hebben we een gezellig seizoen gehad, onder de goe de leiding van de heer Beek, die ik hierbij graag nog wil bedanken. L. HERTZ, aanvoerder A 8 l'.S. Tot ziens op het veld. Vandaag, zondag 5 mei, speelde wij onze 3de achtereenvolgende uitwedstrijd, ditmaal tegen W.M.S. A 4, op het terrein van S.L.T.O. aan de Ookmeer. Juist had de goed leidende scheidsrechter Jansen het signaal van aanvang gegeven of er kwam een flinke bui, welke met tussen pozen de gehele wedstrijd aanhield. Wij speelde met, schuin over het ter rein, een stevige wind mee. Bij aanvang bleek al direct dat dit W.M.S. A 4 er alles op zou zetten om deze wedstrijd te winnen. Hun spel was dan ook zeer hard, maar niet unfair. Een van hun spelers speelde af en toe zeer ruw. Na 20 min. spelen werd het 1—0 voor W.M.S. 15 mi nuten later 2—0. En zo kwam de rust. Wij kwamen in 't veld met wind nadeel. Van onze zijde werd alles er op gezet om de eer te redden, maar trots het voortreffe lijke spelen (aanvallend en verdedigend) van onze spil Rayer was het toch niet mogelijk om deze tegenstander, welke af en toe met 8 man in ons doelgeboed ston den, te weerstaan. 5 min. na de rust werd het 3de tegenpunt gescoord. Na 5 min. was de stand reeds 4—0 in 't voordeel van W.M.S. Wij stonden werkelijk tegen de muur. Het werd zelfs 6—0 toen het einde kwam. Onze jongens hebben werkelijk goed gevoetbald. Zij hebben er alles voor gedaan maar tegen deze tegenstanders waren wij werkelijk niet opgewassen. In ons elftal bleef de stemming goed. Want trots deze overwinning van W.M.S. kaf ferde de spelers van dit elftal elkaar af en toe eens echt uit. Graag zou ik zien dat ook de ouders van onze jongens eens belangstelling toonde en hun pupillen eens lekker aan moedigde. Ons rest nog 3 wedstrijden. Ik hoop, dat onze spelers er van zullen maken wat er van te maken is. Tot de volgende keer H. BEEK, Leider A 8 gebr. plieger heerlen, amsterdam 7

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 7