Vier, negen en tien 10 PLIEGER KEUKENS Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö DEZE maand laten slechts de captains der bovengenoemde elftallen U de len in hun vreugde en smart. De cap tain van 9 zou zelf wel even zijn stukjes naar de zetter brengen, hetgeen inhoudt: le. dat hij weer te laat was; 2e. dat 9 nu elders in dit blad wordt besproken. Nog een klein rukkie en de competitie zit erop, heren, aandacht derhalve voor onze speciale verslaggevers. Door „slechts" 5 punten van de zes te behalen punten te verzamelen, raakten we toch één punt op D.W.V. 4 achter. De eerste wedstrijd was tegen een goed en sportief spelend S.D.Z. 2. Onze top scorer „hazewind" Paul den Dekker schoot weer 3 maal raak. terwijl „Mer cedes" Karei 2 doelpunten voor zijn re kening nam. Beiden werden gelanceerd door de goochelaars Bos en Boom. S.D.Z. kon slechts 1 treffer tegenover deze 5 plaatsen. Neerlandia was de volgende tegenstan der. Een wedstrijd om gauw te vergeten. Rust 0-0, 1-0 door weer Paul den Dekker met een knappe boogbal over de uitge lopen keeper, tenslotte toch nog 1-1 door een strafschop, welke onze spil veroor zaakte. A.F.C.—D.C.G. 'as de derde wedstrijd in deze serie. Na 1 minuut bracht een handsbal van de D.C.G.-spil ons via een strafschop van Bob van der Linden op 1-0. De geleende midvoor van het vijfde Schot, pakte heel slim een stuiterbal van de D.C.G.-keeper af. gaf een tikje in de breedte aan Paul en dus na 5 minuten al 2-0. Met een doelpunt van Bos en nog twee van Paul kwamen we weer op 5 goals in een harde beslist onprettige wedstrijd. De twee doelpunten, die D.C.G. scoorde waren van geen belang. Stand aan de kop: 1. Ajax 6 (kan niet promoveren 13—24 2. D.W.V. 4 16-24 3. A.l'.C. 4 18-24 Chris Sinds mijn vorige melding hebben mijn jongens al weer vier partijen in de ge spierde benen zitten. Zo snellen wij het seizoen uit en de zomer tegemoet. Wie nu als een kil realist zich afvraagt wat ons die vier wedstrijden in cijfers hebben opgeleverd zal zich teleurgesteld voelen bij het antwoord: 1 punt. Maar voor zulke mensen heeft het negende A.F.C.- elftal geen interesse. Zij missen de gave door de cijfers heen te kijken. Kortom, zij missen voor mij een dimensie en zijn voor de A.F.C.-onderneming slechts van waarde als eenvoudige contribuanten. Voor alle anderen moge ik hier in kort bestek enige karakteristiekjes geven van vier maal anderhalf uur ballen, waarbij aangetekend dient te worden, dat de pu- bliciteitswaarde van mijn oprechte arti kelen helaas slechts negatief is gebleken; immers de elftalcommissie is door mij attent gemaakt op talenten, die inmiddels in andere zogeheten hogere elftallen zijn overgeplaatst en daar ongetwijfeld verloren zullen gaan in de massa. In mijn negende elftal is de harde kern echter overgebleven, die het voortbestaan van het team uiteraard garandeert. Slotervaart 3 kwam allereerst op visite, scoorde viermaal, maar stond zelf niets toe en de nederlaag is verklaard. Tijdens deze strijd stond het vrijwel complete tien de elftal langs de lijn te honen, hetgeen voor velen als niet kameraadschappelijk moeilijk te verteren was. Zelf denk ik daar anders over. Maatschappelijk gezien is het tiende elftal tegenover het negende te be schouwen als een klasse, die nu eenmaal onder ligt en sociologisch is verzet tegen het onbereikbare dan ook alleszins ver klaarbaar. A.S.V.—Arsenal 6 was de volgende gast, die meende een rustige middag tegemoet te gaan. Ongetwijfeld hebt u deze hero- ische wedstrijd gezien van achter de grote ramen, zo u al niet naast het hoogste kies college langs de lijn stond. Bob Hastman scoorde 1—0 en kort voor tijd moest ik zacht schreiend ter aarde de gelijkmaker incasseren. Het leven kan nu eenmaal soms hard zijn. De Vliegende Hollanders 3 kwam weeks daarop op bezoek. Na lange tijd trad de boomlange van der Hoogen weer eens voor ons aan en vanzelfsprekend werd hij weer als hoogste mast midden in de circus tent opgesteld. Maar succes kan niet altijd worden afgedwongen en na een 1—1 stand tot 10 minuten voor tijd bleek een 1—3 nederlaag toch niet te vermijden. Gastspe- ler Schot noteerde onze treffer op zijn lei. Uit-spelen bleek na zoveel tijd wat on wennig en zeker om 10 uur aan de Ouder- kerkerdijk tegen Fokke IV. Deze goedmoe dige Neanderthalers bleken voor ons lichamelijk gedegenereerde A.F.C.-ers te sterke tegenstanders. De tegenstrevende middenvoor schijnt eens op een kermis bij wijze van proef een heiblok van 10 meter hoogte op het hoofd te hebben opgevan gen. Het heiblok spleet in stukken en is thans opgesteld in de Hall of Fame in Het Kalfje. Onze Fokke-man kreeg zijn welver diende prijs: een beer (Knopf im Ohr). Het werd in onze voetbalwedstrijd, waarin wij met 10 man moesten aantreden, een 6—0 nederlaag. Een fraaie safe verrichtte Paul Deken. Dat werd dus een penalty, maar geen doelpunt. Ik keerde immers het schot, maar dat zal u stellig niet meer ver bazen AD ONDERDELAT plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Wanneer A.F.C. 10 een profploeg was, dan zou het in de A.V.B. een ideaal werk gever gevonden hebben: de tweedaagse werkmaand halen wij nauwelijks. Enfin, ter zake. De verpletterende 6—2 overwin ning op het negende behaald, was eigen lijk het laatste heldenfeit van uw tieners voor het begin der ijstijd. Adjes A.O.W.- ers, uit hoger regionen versterkt met „dure" jongens als Gerry Smit en Frit- sche, gingen gruwelijk ten onder. Na af loop hebben wij de handenwringende en jammerende elftalkommissie gerustgesteld met pils èn met de verzekering, dat onze ambities niet verder reikten dan een gelijkspel tegen het zevende. Ad Lat was overigens zo perplex, dat zijn verzoek om revanche nu nog niet binnen is. Eind april ontmoetten we de eerste tegenstanders op Goed Genoeg in 1963 en aangezien no. 10 op het nieuwe ter rein nog ongeslagen is, begrijpt u, dat er tegen Blauwe Vogels fel werd gekleund. De vogels lieten dan ook menig veertje, al weerden zij zich dapper. Ger v. Caspel gaf het voorbeeld: 1—0, maar de vogels wierpen per omgaande een vuiltje in ons doel. Gebruikmakend van windkracht 12, promoveerde Eddy Posthuma (fotografisch scherp) een hoekschop tot doelpunt! Even later liet Wim Stokvis één van zijn maanlanceringen voor het goede doel mislukken: 3—1. Na de thee, orkaan te gen. Onze veste wordt benauwd! Doelman v. Wees doet het (on)mogelijke. Links achter Marius v. Wetering, alias de Beul, alias de Verschrikkelijke, trekt alle regis ters open: enkele blauwe worden nu don kerblauwe vogels. 3—2 is niet te voorko men evenmin 3—3. Langs de lijn sterft Joop Stokvis, de Leider, duizend doden. Dan op de vleugels van o.a. Japie El- lerbroek en Leo v. Hilst brengt v. Caspel redding: 43 èn 53. Eindelijk signaal de traditie is ongeschonden! Bewogen ke ren wij naar de buffetten, waar lauweren en koele pils ons wachten. Op 12 mei was W.M.S. 7 de gastheer. Beide ploegen waren niet van plan zonder meer de vlag te strijken en omdat de tegenstanders zich reeds eerder als „good sports" hadden gepresenteerd, wachtte ons een sportieve strijd. Het duurde een stief kwartier voordat v. Caspel het eerste streepje aan de balk bracht. Helaas bleef het daarbij, aangezien de heren voor hoedespelers hun toelatingsexamen voor het Ned. Ballet repeteerden. Rob Spruit, ambitieus solist, miste een elfmeterschop en de anderen deden wie de bal zo dicht mogelijk over de lat kon schieten. De winnaars kregen mooie prijzen. Zoniet W.M.S.dat driemaal korte metten met ons maakte. 1-3 dus. In de achterhoede schitterde Pim Been, die, met zeer snelle rushes en de periscoop 10 cm boven A.P., gevaarlijke torpedo's van zijn voet liet vertrekken. Al met al, goede A.F.C.''ers, is het nieuws van uw 10e niet slecht. De volgende keer hopenlijk eenzelfde toon in het tienersproza van TOON VAN TIEN 3

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 3