Resultaten van de groene velden m t,». 4 Goed Genoeg 0 -1 Spanjaardlaan versus BeüunstiQinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Van menige captain zult U hierna een regeltje aantreffen. Onze eigen Cees Bouwens laat verstek gaan en dat is te verontschuldigen. Tij dens de Paasdagen hebben Gerda en hij de zorgen gehad over hun Engelse gas ten. Behalve insurance had beer hun belangstelling en dit alles kwam A.F.C. en „Goed Genoeg" ten goede. Toen moest Cees nog voetballen tegen H.F.C. en pakte daar met zijn makkers de te behalen punten. Jammer was, dat H.F.C. onze jongens kennelijk zo bezig heeft gehouden, dat niemand nog even thuis (op ons eigen clubhuis) kon aanwippen. Terwijl A.B.C. daar toch wel voor enige gezelligheid had gezorgd. In „Van de Brug" werd reeds een en ander over de overige teams gememo reerd. Vandaar, dat ik nu Uw aandacht vraag voor de kapiteins, die iets te schrijven hebben. Na een winterslaap van drie maanden, slaapt het 4e elftal verder en is het aardig op weg zijn promotie naar de K.N.V.B. te vergooien. De eerste wedstrijd ging tegen een zeer slecht spelend K.B.V. 3. Wij speelden echter nog slechter en verloren met 2—1. Blauw-Wit 5 was de volgende tegenstan der. Wederom werd verloren met 1—0. Voor de rust het zelfde beeld als tegen K.B.V., namelijk lusteloos en zonder vechtlust. Na de rust een heel ander beeld het vierde vocht en knokte. He laas lukte het ons niet gelijk te maken, ondanks dat wij 40 minuten op de helft van Blauw-Wit opereerden. Ballen suis den net naast en net over. Op 7 april gingen wij in alle vroegte naar S.D.W. Voor de rust een aardige wedstrijd, waar bij beide ploegen goed tegen elkaar op wogen. Na de rust hadden we de storm tegen. Ondanks dit nadeel konden wij S.D.W. onze wil geheel opleggen en lie pen wij na een 1—1 ruststand uit tot 3— 1. Kort voor het einde kwam S.D.W. nog wel terug tot 3—2, maar daar bleef het dan ook bij. De spil van S.D.W. was van mening, dat het laatste fluitje van de scheidsrechter tevens de bel van de eer ste ronde van een bokswedstrijd was, maar alles werd in der minne geschikt. Veel dank zijn we in dit verband ver schuldigd aan de voorzitter van S.D.W. Op Tweede Paasdag was T.O.G. 3 onze tegenstander. Al zeer gauw stonden we 1—0 achter, met welke stand ook de rust inging. Gelukkig wist Jan v. d. Molen met een hard schot de stand op gelijke voet te brengen. Hier bleef het bij. Over dit gelijke spel mogen wij niet moppe ren. T.O.G. heeft veel meer kansen op de overwinning gehad dan wij. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg, hebben wij nog een kans. Drie punten staat D.W.V. 4 op ons voor. Nog zijn wij niet kansloos. Wij moeten nog naar D.W.V. en D.W.V. speelt nog tegen koploper Ajax. Verspelen zij daar dus 1 punt dan kunnen wij gelijk komen. Wij geven de moed nog niet op. Er heeft wel eens meer een A.F.C.-elftal tot de laat ste wedstrijd op de koploper achterge staan om dan nog net langszij te komen en de beslissingswedstrijd te winnen. Na vorige malen steeds 't stukje via de pen van Ton Nooy tot U gebracht te krijgen is het thans door een nieuwe aanvoerder, daar Ton door drukke werk zaamheden zijn taak z.i. niet meer naar behoren kon vervullen. Ton, bedankt, wat je als aanvoerder voor het 4e ge daan hebt. Ik hoop U in de Mei-Schakel een kampioenschap te komen melden. Wij blijven ons best doen. CHRIS SCHRÖDER. Nu ik mijn oorspronkelijke taak be richtgeving van de daden mijner toe gevoegde krijgers na lange tijd weer mag volvoeren, maakt zich toch wel een lichte ontroering van mij meester. Eer der reeds, in het holst van de winter, had ik het voornemen u op de hoogte te houden van de activiteiten van mijn jongens. Maar in dit seizoen, waarin het gebruikelijk was de temperatuur te me ten in graden Keivin, waren wij allen te zeer in beslag genomen door de primaire zorg tot in standhouding van het leven zelve. Incidenteel trof ik echter wel eens een enkele ploeggenoot aan bij de koleboer, gelukkig gemaakt met 10 turven of een handvol vuurmakers. Eenmaal zelf op weg naar een half ons zout (beter: 50 gram) trof ik Johan de Bie aan, bij het brandhout hakken uit een zo op het oog nog redelijke piano, gebroken op de knieën. In die periode bleek slechts Ah de Jong nog behoefte te hebben aan een sportieve dadendrang. Zo ontmoette ik hem eenmaal aan het einde van de Ha- ringvlietstraat, schreiend op een stoepje, de rondrijders om de hals geknoopt. Voor het eerst had hij ervaren, dat de Boere- wetering inmiddels was aangeplempt, zo dat van krullen trekken niets was geko men. Ontmoedigd ging hij met wentelen de sneeuwkettingen huiswaarts. Toch zou het leven zijn rechten gaan hernemen, want nog in maart stond uw negende A.F.C.-elftal op het okerkleurige buitenvelderts gras gereed voor de ren tree, zij 't nog wat nerveus trillend. De te genstander was het hooggeplaatste R.A.P. V, zodat het welhaast vanzelf spreekt, dat voor deze gelegenheid een door mij nieuw ontworpen verdedigingsplan zou worden beproefd. Ditmaal introduceerde ik het zuilensysteem, opgebouwd uit vijf machtige pijlers voor mijn heiligdom, die de welhaast commerciële aanvalsgolven van de vijand zouden moeten stuiten. Aanvankelijk leek het er nog wel wat op, maar na een 1—2 ruststand stortte de zaak toch nog in elkaar, voornamelijk door het ontbreken van elke coördinatie, zodat een 1—7 nederlaag de logische con sequentie was. Maar ik ben met Leo Horn van mening, dat eenmaal een bepaald niveau be reikt hebbende men het zich kan per- miteren er eens naast te kleunen. En na de vele successen, die ik in de afgelopen jaren met kennis van zaken voor u heb mogen behalen, schaam ik mij er dan ook niet voor ditmaal eens misgegokt te heb ben. Integendeel. Ik meen zelfs recht te hebben op mijn incidentele tekortkoming! Vijftien dagen kregen wij gelegenheid om weer op verhaal te komen en op tweede Paasdag trokken wij naar het land van Amstelveen, waar nog verre van Schip hol de Vliegende Hollanders bleken te zijn neergestreken. Mogelijk beïnvloed door het A.B.C.-honkbaltoernooi was het misverstand geschapen, dat wij eveneens met negen man moesten aantreden. In ieder geval ontbraken naar voetbalmaat staven 2 spelers. Voor rust hield held haftig verzet tegen de storm in de scha de beperkt tot een 0—1 achterstand. Na de hervatting namen wij met wind mee te veel risico om het getij te doen ke ren, zodat de successen voor de tegen strevers waren. Een 0—5 nederlaag werd aldus ons niet verdiende deel. Voor de tweede maal in successie trad voor ons aan de nieuw aangekochte Paul Deken. Bij de kennismaking, nog ter gelegenheid van de opening van het clubhuis, had hij reeds op ondubbelzinnige wijze zijn vi sitekaartje afgegeven. Hij blijkt dan ook wonderwel in het milieu van het negende te passen. In dit laatste treffen presteerde ik het voor u om een strafschop te keren. Mijn reactie om de knalhard op mij afgescho ten bal te ontwijken kwam te Iaat, zodat de bal via een pijnlijk getroffen linker been weer het veld in sprong. Een hel denfeit van betekenis derhalve. Is het schaamteloos onbescheiden om hier zelf melding van te maken? Och kom! Om alweer met Leo Horn te spreken: vertel- mij maar eens, dat het niet waar was. AD ONDERDELAT. (Ditmaal maar 'n kleintje) Wat heb ik hem voor dit gevecht geknepen van te voren. Thuis immers ging 't ook lang niet slecht en toch 0—1 verloren. Nu ook in cijfers de „revans" waar elk van ons naar snakte. In eigen hand bleef onze kans. Al ben j' ook zonder vorst meer mans: BLIJF: Vorst der Gróéne Vlakten! B. S. LE MARCHÉ M Mt WWfi

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 3