Marshall Debat Kronkels ESGE - standaard HAHA- of REN-slot Dames- en Herenschoenen poolt Allen mee, het is voor A.f.c. 2 SIGARENMAGAZIJN ITet is kennelijk onvermijdelijk. Telkens wanneer een aantal oudere sportlie den, in ons geval, voetballers bijéén is, dan valt onvermijdelijk en steevast de vraag: „Voetbalden we vroeger beter of slechter dan tegenwoordig?" Even zovele malen als de vraag wordt gesteld, ontstaat er debat. En dit debat leidt meestal tot het besluit, dat er qua techniek tegenwoordig in doorsnee veel beter wordt gespeeld. Een heel andere zaak is of hetzelfde enthousiasme en de zelfde besluitvaardigheid wordt opge bracht. Ary Waayer, in vroegere tijden een der beste Nederlandse keepers, toen nog spe lende in Z.A.C., die deel uitmaakte van het debating-clubje, waarop wij nu doe len, stelde bijvoorbeeld, dat er vroeger veel meer vrije en strafschoppen tot beter resultaat voerden. Er werden ook minder corners achter geplaatst. De ne mer concentreerde zich meer op zijn taak van dat ogenblik. En met de penalty zou itet ook veel beter gesteld zijn geweest. Hoe dit zij, statistieken bestaan er op dit gebied niet en zoals gebruikelijk waren er op de door mij bedoelde avond weer betweters. Maar Ary, onze Zwolse Leeuw, wil zijn stelling bewezen zien. Hij poneert, dat als hij in het doel gaat staan en tien maal tien strafschoppen tegen hem genomen worden, er hoogstens zestig in een doelpunt resulteren. Let wel, hij zegt niet, dat hij de overige veertig zal stoppen. Naast en over is ook zijn voordeel. Nu, voor deze krachtproef is een ge legenheid gezocht en gevonden. Het A.F.C.-bestuur verzoekt een tiental jon gere spelers, d.w.z. tussen 18 en 25 jaar, Ary's uitdaging te aanvaarden. Krijgt Ary gelijk, dan is schande hun deel. Scoren zij gezamenlijk 61 maal of meer, dan zal hun een surprise worden uitgereikt. Vanzelfsprekend hopen beide partijen op steun. Ary's oude strijdmakkers ter- ene zijde en vele jongeren aan de andere kant, zullen de strijd een levendig aan zien moeten geven. (Wilt U echter be slist buiten het strafschopgebied blijven staan). A.s. maandag, half zeven, dus ruim schoots voor de clubavond begint, zullen we aanvangen. Mochten er op het aange geven tijdstip meer dan tien jongere spelers als bovenbedoeld aanwezig zijn, dan beslist het lot tussen hen, wie de penalties mag nemen. J. T. S. A jax' voorzitter, de Heer I,. Mel- chers („James") schreef in „Ajax- nieuws' een kritiek betreffende mijn artikel „Zaalvoetbal". Hij beschouwt het a) als „een voor het betaald-voetbal vrij tendentieus artikel; b) toont mijn ondeskundigheid in zaal voetbal-zaken aan; c) verzamelt de lachers op zijn hand en d) verwondert zich ten slotte over het feit dat „de anders zo prachtige A.F.C.-schakel" (thanks for the compliment) iets dergelijks heeft opge nomen. Meer niet. Voldoende om opnieuw de pen te be klimmen. Dat het weerleggen dezer kri tiek, niet door haar scherpte, doch door de vele kronkels etr weglatingen welke zij bevat een uiterst gecompliceerde zaak is, zult U spoedig begrijpen. Niettemin een poging daartoe. ad a) Als de heer Melchers over ten dentieus spreekt, dan heeft hij gelijk. De tendens namelijk dat veel wat met be roepsvoetbal te maken heeft de term „beroeps" nog steeds niet verdient. ad b) Mijn terzake-kundigheid op zaal- voetbalgebied laat ongetwijfeld veel te wensen over. Het spijt me, maar is het niet zo, dat de spelregels hiervan in elke zaal verschillend zijn. Daarbij gaat het er niet om of ik weet wat zaalvoet bal is, maar of ik het wel of niet ver antwoord acht, dat men beroepsvoetbal lers in een zaal tegen elkaar laat uit komen. En dat acht ik, gezien het ka rakter van het spel. beslist niet! Overi gens is ook Ajax er snel mee opgehou den en heeft buiten wedstrijden tegen clubs uit andere divisies georganiseerd, (suggestie no. 2 in mijn artikel). ad c) In volgorde van belangrijkheid gaf ik liefst vijf suggesties om de vorst periode door te komen. De Heer Mel chers laat de eerste twee weg en tracht door de laatste drie te bundelen de be lachelijkheid ervan aan te tonen. Lijkt me niet helemaal juist! ad b) Dat de „anders zo prachtige A.F.C.-schakel" iets dergelijks heeft op genomen wekt de verwondering van de Heer Melchers. Behalve dat ik voor mij zelf sprak, zou ik er aan willen toevoe gen: „De A.F.C.-schakel is meer dan de som van haar artikelen". Voor het „Ajax- nieuws" geldt trouwens hetzelfde. Nee JAMES, wat dit betreft behoeven wij onze redakties niets te verwijten. ROB. E. DU IS. is een gezonde beweging Gebruik daarbij een en een Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 s'Avonds verkoop per automaat Voorverkoop Ajax en Olympisch Stadion RIJNSTRAAT 63 TELEFOON 72 65 58 1

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 2