lafMl Saté aan de Saté Groeten aan Jan... Fietsen {Dames- en hterenschoenen BecunstiQinQ n onze aöveRteeRöeRS, houöt öe ESGE - standaard HAHA-en REN-slot schakel in stAnö 2raterdagochtend 22 december trok een 1 zaterdagmiddagelftal (enige spelers kwamen direct van de kienavond) in de richting van Den Haag om deel te ne men aan het Insulinde-toernooi, georga niseerd door onze aloude vrienden van H.B.S. De moeilijkheid was echter dat op de kienavond het elftal nog maar uit 3 a I spelers bestond gezien de vele afschrij vingen. Rein Akkerman (vertegenwoor diger van beroep) was het praten niet vreemd zodat men met een volledig elf tal de reis naar Den Haag kon aanvaar den. In Den Haag op het H.B.S.-terrein deelde de voortreffelijke lijder (graag een lange ij, red.) de Heer Arnold Bos het H.B.S.-bestuur mede dat wij een buitenlander in de gelederen hadden. Deze buitenlander, Carlo Rouge, een vriend van de in het zaterdagmiddag team debuterende Mannus Kinsbergen. speelde wel eens voor het 9e team van Lausanne (Zwitserland). Een sterke voet baller dusVan de zijde van het H.B.S.-bestuur werd ons weer meege deeld dat deze speler mee mocht doen als hij niet te sterk speelde. Welnu, het zaterdagmiddagteam heeft niet te sterk gespeeld, want 3 maal gingen onze zat- ten met 3—0 ten onder. Voor mij, als neutrale toeschouwer, nou ja neutraal, waren de zatten niet zat want er werden toch prachtige combinaties op de harde, koude grasmat gelegd. Onze eerste tegenstander was Olympia (Gouda). Het resultaat? 3-0. Tegen H.B.S. werd er slecht gevoetbald (waarschijnlijk miste het team Charlie en Arthur die een selectiewedstrijd voor het A'damse zater dagmiddagelftal moest spelen. Arthur wel te verstaan). Na 2—0 achter trok zelfs Johan de Bie naar voren... het resul taat van Johan's dappere poging? 3—0 dat tevens de eindstand was. De spelers Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 gingen inmiddels lunchen en het voltal iige team zat op de barkruk het systeem voor de eerstvolgende wedstrijd (tegen Quick, Den Haag) te bespreken. Het werd tenslotte een geheel nieuw systeem daar de achterhoede voor ging spelen en de voorhoede acher. Keeper Joop Zimmer man (ook gestrikt door Akkie) stond mid- voor. Met enig optimisme werd de koude strijd (het vroor buiten 10°C en in het H.B.S.-clubhuis 2°C) tegemoet gezien maar nee, de bekende stootkracht ont brak. Wiin de Zwart, uit Madrid voor dit toernooi overgekomen, werd vervangen door Rein Akkerman, die alhoewel een lichte(?) pijn in het hoofd hebbend, aar dig speelde. Het werd voor de verande ring eens 3—0! A.F.C. dus uitgeschakeld. De finale tussen Olympia (Gouda) en V.O.C. bracht geen beslissing zodat V.O.C. na strafschoppen winnaar werd van het voor de 11e maal georganiseerde Insulin de-toernooi. De prijsuitreiking was voor ons een hoogtepunt daar Arnold Bos na mens de A.F.C. de Houtrustbewoners een oliespuitje overhandigde daar de deur ran de kleedkamer zo verschrikkelijk piepte. Ons cadeau werd in dankbaar heid aanvaard. Als we zo het koude clubhuis van H.B.S. zagen dan mogen we wel extra blij zijn met ons kasteel, dat van alle gemakken is voorzien. Het smeren van de deur was dus ge regeld maar na al die kou kregen de spelers en supporters (op één hand te tel len) ook wel zin in een hasse-bassie. Al dus geschiedde. Wie dacht dat de pret hiermee was afgelopen zat er naast want de spelers die nog over waren (voor de kenners behoef ik geen namen te noe men) wilden eens heerlijk gaan eten. Wat kon Saté nu anders eten dan saté? Zeg nu zelf eens Zodoende werd er met behulp van de Heer Herman Schepen naar een Chinees uitgezien en deed het gezelschap zich te goed aan Indisch- Chinese lekkernijen. Nog was de pret niet op daar we in Scheveningen onze krachten wilden meten op het pas ge opende Bowling-centrum. Akkie blonk uit door zijn poedels terwijl de Heer Bos zich een goed leider toonde door goed te bowlen. Winnaar van het Bowling-toer nooi werd mevr. Zimmerman. De spelers die de kleuren van de A.F.C. verdedigden waren: Joop Zimmerman, Johan de Bie, Wim de Zwart, Elkan Pais, Ger Smit, Bob v. d. Bergh, Rein Akker man, Carlo Rouge, Mannes Kinsbergen, Ton v. d. Ven. Heynen en Jan Nefkens. JACQUES KÖHLER. Dit wordt een historisch verhaal, vrienden en vriendinnen, dat zijn ont staan dankt aan het afgelasten van de buitentraining, waaraan ik naar u reeds weet regelmatig deelneem. Maar die avond was het kwik te diep gezakt en ging de pret niet door, zodat ik door vorstverlet genoodzaakt was een andere activiteit te zoeken. Nu is zulks voor een dynamische figuur als ik mij bewust ben geen probleem- scheppende zaak en na korte inkeer en beraad besloot ik mijn goede oom Berend op te gaan zoeken. Te voet, om wel te verstaan. Tweeledige voldoening zou al dus mijn deel zijn, want nu kwam het er dan van een circa vijf jaren geleden geleend boek met dank voor vruchtge bruik terug te geven, en bovendien zou de wandeling stellig bijdragen tot de in standhouding van de (overigens voortref felijke) conditie. Oom Berend bleek het nog goed te maken, want ik mocht hem niet thuis aantreffen. Vroeger dan ik had geschat aanvaardde ik mijn weg terug, (!:e mij evenwel veel langer scheen dan de heen weg, zodat ik meende er goed aan te doen op de hoek van de staat de tram te nemen. Ik hoed mij tenslotte graag voor overdrijving. Wachtend in de vrieskou realiseerde ik mij te staan voor het benedenhuis van mijn A.F.C.-vriend Jan, die ik geborgen wist in de schoot van zijn gezin achter de overgordijnen, die nog juist een streep lamplicht overlieten. Omdat ik nu een maal mild en liefhebbend tegenover elk medemens sta kon ik niet nalaten even tegen het raam te kloppen, in de ver wachting het gordijn te zien wegschuiven en dan tegen het hoofd van Jan met hartelijk handgebaar een groetbeweging te maken en het daarbij verder dan te laten. Het gordijn bleef echter onbewe gelijk en ik concludeerde, dat Jan dan wel in bad zou zitten, waarop ik mij weer omdraaide en mij op de tram con centreerde. Alsnog hoorde ik toen een huisdeur openen en omkijkend bleek in plaats van Jan een oude heer te zijn op gekomen, die mij ongemakkelijk opnam en vroeg: „Had meneer geklopt?" Het strekt mij tot eer, dat ik dit on middellijk toegaf, maar omdat ik nogal verbouwereerd was door de verschijning van de mij vreemde oude baas, miste ik de juiste voortzetting van het gesprek. is een gezonde beweging Gebruik daarbij een en een

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 5