Van de brug Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. T. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam-z.. tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 40e JaargangJanuari 1963 Een voetbalover zicht moet dit maal achterwege blij- ven, want in de af- I gelopen vier weken werd geen enkele wedstrijd gespeeld. Zelfs het semi-prof voetbal ligt volko men stil en dit zegt genoeg voor de con ditie waarin de voet balvelden verkeren. Het blijft maar vrie zen, zonder een enkele aanwijzing van weersverandering, iets zeldzaams voor Holland. Dat zou wel eens maart kunnen worden eer de voetbal weer gaat rollen en hoe komen de competities dan tijdig tot een einde? Nog te vroeg om ons er in te ver- diepen. Er zijn trouwens wel belangrij ker zaker dan voetbal die onze aandacht vragen, want de kolensituatie is verre van rooskleurig. Wij weten nog uit de oorlogstijd wat dat betekent! Laat ons hopen, dat Europa voor erger gevolgen van de koude gespaard blijft. Ons nieuwe sportpark was na de hevige sneeuwval op de laatste dag van het oude jaar nauwelijks bereikbaar en de Nieuwjaarswens moest worden uit gesteld. Ook dat is in de A.F.C.-annalen nog nooit voorgekomen! Gelukkig bete kende uitstel geen afstel en op 11 januari vond het feest - want het IS een A.F.C.- feest toch doorgang. Op 1 januari was ik niet in Holland, maar ik neem toch aan, dat de weersomstandigheden op de 11de niet zo héél veel verschilden van die op Nieuwjaarsdag. Toch hadden meer dan honderd moedigen de tocht naar de de Boelelaan aanvaard en zij zullen daarvan geen spijt hebben gehad. Het deed ons allen goed, dat Jaap a Co- hen, voor het eerst na zijn ziekte, weer had gezorgd voor een wens die er zijn mocht en die het A.F.C.-hart weer snel ler deed kloppen. Als novum verschenen twee Pieternellen en twee Thomasvaers, die elkaar niets toegaven en dan ook gelijkelijk in de hulde deelden. Het jaardiner nog steeds onder Noordpoolcondities bracht een record aantal deelnemers 94 en een triomf voor onze restaura teur, de heer Bakker en zijn staf. Alles liep op rolletjes, het diner en de wijnen waren voortreffelijk en overvloedig en de stemming opperbest, mede dank zij de goede leiding van tafelpraeses Willy Brusse. Aanvoerder Kees Bouwens hield op de wijze, die wij zo langzamerhand van hem kennen een voortreffelijke speech. Hij prees de geest van vriend schap in zijn elftal en beloofde ons nog veel goeds op het groene veld. Daar hou den we je aan, Kees! Het werd voor de meesten een latertje of wel een vroe gertje en gelukkig bleven ongelukjes door de gladheid (buiten) uit, al gaven wel een paar auto's er de brui aan. Als je baas je ook zo lang in de kou laat staan! En toch zullen wij ons volgend jaar ernstig moeten beraden over beperking van het aantal deelnemers, want héél veel kunnen er werkelijk niet meer bij. Om misverstand bij nieuwe leden weg te nemen: aan het jaardiner kan alleen op uitnodiging van het bestuur worden deelgenomen. Zelfs wanneer wij ons daarbij beperken tot ereleden, leden van verdienste, nobelprijswinnaars, bestuurs- en commissieleden, spelers van het eerste en aanvoerders van de overige K.N.V.B.- elftallen en personen die zich in het ver leden verdienstelijk hebben gemaakt voor de club, komen wij tot een lijst van ca. 180 personen. U mag raden hoeveel er komen als het eens niet zo gemeen koud is als dit jaar. Het „hoe meer zie len hoe meer vreugd" heeft helaas óók zijn grenzen. Het was nu al lang niet aitijd gemakkelijk voor de sprekers zich verstaanbaar te maken. De Nobelprijs ging ditmaal naar Henny Timmerman voor zijn langjarige diensten als verzor ger van onze geluidsinstallatie, waarmede hij elke belangrijke voetbaldag in de A.F.C. in touw'is, van 's morgens vroeg af. Een taak, die hij dan bovendien nog op de meest bescheiden wijze vervult. Hij was er naar ik wel zeker weet erg blij mee en ons deed het veel genoegen op deze wijze van onze waardering voor deze stille werker te kunnen getuigen. Helaas was Gé Bosch, die deze prijs elk jaar beschikbaar stelt en dit jaar van plan was ons jaardiner weer eens bij te wonen, door ziekte verhinderd. Ziekenboeg Onze terreinknecht Herman Zonder man is helaas ernstig ziek. Onze beste wensen gaan uit naar het herstel van deze noeste werker. Ook alle overige zie ken, we denken aan de Dames Alandt en de Boer, doen wij onze allerbeste wen sen toekomen. HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 1