cgsamczli Mag ik ook even? On ditjes et dotjes 2 pooLt allen mee, het is voor a.C.c. P. II Het eerste elftal zet 'm op, Blijf fel bij onze kreten Dat jullie altijd wat meer speelt, En minder zullen (vr)eten. T. II Voor onze Stichting Goed Genoeg, Krijg loon naar al uw werken En dat de leden allemaal, De kas blijven versterken. P. I Dat Bakker, onze restaurateur, Altijd moet blijven slaven Zodat hij, plus kelners en vrouw, Ons dagelijks blijft laven. T. I Dat A.C.C. en A.B.C., Zich op hun spel gaan storten, En dat ze straks op, Goed Genoeg, Blij zullen zomersporten. P. II Dat onze schakel z'n „big boss", Steeds going strong blijft gaan. En, wat 't, als clubmaand-blad betreft, Goed aan de top blijft staan. T. II Al de commissies die er zijn, Succes, al is 't geen kaantje En voor, die nog geen functie heeft, Ook allemaal een baantje. T. I Voor al het meubilair en zo, Dat gekocht is of gegeven Dat wensen wij, knoop dat in 't oor, Een lang gelukkig leven. Allen En voor alle leden met elkaar, Veel heil en zegen voor de rest van 't jaar. Jack Junior. Besluit De ondanks het slechte weer, toch in groten getale opge komen aanwezigen lieten hun applaus bijna geen einde nemen. Henk Kappelhoff huldigde de auteur Jaap a Cohen en het uitvoerende viertal: Tonny a Cohen, Miep Hauber, Jan Snelleman en Cees Bouwens en de enthousiaste bege leidster, helemaal uit Bergen meegekomen om dit feest moge lijk te maken. Nog minuten lang daverde het applaus door onze zaal. Maar na de vele persoonlijke complimenten, die de auteur en spelers nog in ontvangst mochten nemen was dit offi ciële gedeelte ten einde en zijn we gaan dansen. Toch van hier nog namens de Schakel-lezers, van harte dank vriendinnen en vrienden. J. T. S. "Pie wereld gaat aan ondeskundigheid ten onder heeft eens een grote geest geschreven (althans hij bedoelde het zo); ondeskundigheid is aldus echt geen eigen schap, welke aan ons mensdom vreemd is. Het geleuter over het 4—2—4 systeem in het vorige nummer van onze Schakel, slaat echter alle bestaande en nog niet bestaande records op dit gebied. Dat is zo-gezeid: de limiet! Ik wil daar de redacteur van de betref fende rubriek niet te hard over laten val len, want ergens is hij -- gelijk Brutus heus wel een achtenswaardig man; daar om geen woordje kwaad over de kerel, maar helemaal het zwijgen er toe doen, neen, dat is te veel gevergd van mijn gekrenkte ziel. 4 -f- 2 -J- 4 10; hè, hè, wat een ont dekking! Heb je voor zo'n optelling nu ook al uren nodig. Met een telmachine van Jan Suurbeek, weet je dat in enkele seconden! (laat maar zitten Jan!). Maar niks hoor; lekker urenlang rekenen en Jan maar met z'n goeie spullen laten zitten. En dat in onze gemechaniseerde maatschappij waarin zelfs Venus met be hulp van rekenmachines benaderd wordt (hoe bestaat het). Foei, driewerf Foei! Maar het ergste komt nog; 't heet nl. dat niemand voor dit vraagstuk een op lossing wist te bedenken „Tien is geen elf", nee, dat weet potdomme mijn jongste ook. Maar zou dan echt en eerlijk nie mand weten waar dit verschil uit voort komt? Laat me niet lachen! Iedere zondag zit me datzelfde stelletje, dat nu van toeten noch blazen weet, zich op te vreten over de club-grensrechters, die op zo roerende wijze getuigenis af leggen van hun clubliefde en moeite noch ergernis (van de tegenstanders) spa ren om hun elftal aan een gunstig resul taat te helpen. Natuurlijk, wij hebben onze Gerrit, die in dit opzicht z'n taak erg slecht verstaat, nademaal deze schone jongeling klaar blijkelijk is verstoken van ook maar het geringste gevoel van clubliefde. Maar dat manco kan waarachtig geen excuus zijn voor al deze ten-toon gespreide on deskundigheid. Om het nu maar ineens helemaal duidelijk uit de doeken te doen: 10 spelers -f- 1 grensrechter 11. Simpel nietwaar? Hoe achtenswaardig onze Schakel medewerker ook moge zijn, dit kan echt niet meer! Met Multatuli zeg ik: „Stik in je biertje en verdwijn!" Of nee, blijf nog even. Ook ik loop rond met een probleem, dat me dagelijks obsedeert, nl.: welke kluns is er voor verantwoordelijk, dat er op het nieuwe clubhuis slechts 3 biljards staan. Welke kluns is er schuldig aan, dat ik me voor dag en dauw voor de poort van het veld moet opstellen om ook eens aan de beurt te kunnen komen? Misschien achtenswaardige, weet je dan hier een zinnig antwoord op te geven; ik wacht af. (Dat biertje is voor mijn rekening!) KAJES. de italiaanse keuken imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam Elfstedentocht t^en stuk of wat van onze leden hebben aan deze monsterrit meegedaan. Van enigen hunner hebben wij nieuws. Cas Tromp en Henk van den Bergh werden door, bij de controle aanwezige, medici uit de strijd genomen. Cas met bevroren vingers en Henk wegens bevroren ogen. Diny, Cas' vrouw is nog doorgegaan, maar heeft later het hopeloze van haar taak inziende ook het ijs verlaten. Van Wijnie Buckerts wederwaardigheden ver namen wij nog niets. Tournooien Behoudens het verkrijgen van de ver eiste goedkeuringen wordt het A.R.O.L.- Tournooi dit jaar gespeeld op de zonda gen 25 augustus en 1 september. Over de deelnemende clubs kunnen wij U nog niets berichten, maar houdt deze daeen vrij. A.B.C. houdt, overigens ook onder het bovengenoemde voorbehoud, haar jaar lijkse Bevrijdingstournooi om de Hans Volkers Trophee op 13, 14 en 15 april. Die eerste wedstrijden op het gloed nieuwe honkbalveld zullen wel met enige luister worden omkleed. Herman Onze groundsman Herman is er niet best aan toe. Hij verblijft al enige tijd in het ziekenhuis, vanwaar hij U nog dankzegt voor de Nieuwjaarsgift. Wij hopen, dat onze Herman spoedig zal herstellen en dat wij hem weer op A.F.C. mogen begroeten. Herman, het aller beste. J. T. S. 16

Schakels (clubbladen) | 1963 | | pagina 16