Koningin Wilhelmina "j" On dit et datjes Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö /~kp uitdrukkelijke wens van Haarzelf werd Zij sedert Haar troonsafstand Prinses Wil helmina genoemd. En toch gaat Zij nu als Ko ningin Wilhelmina de historie in. Haar dochter, Koningin Ju liana, heeft dat gesteld en dat is naar het hart van iedere Neder lander en van iedere niet-Neder- lander, die de Nederlandse zaak is toegedaan. Tot 1948 was Zij onze Koningin en vooral tijdens de oorlog en de daarmee gepaard gaande bezet ting door de Duitsers was Zij het lichtende symbool in onze don kerte. Op 8 december 1962 zijn wij getuige geweest van Haar uit vaart. De rouwkleur was wit. Haar keuze getuigt van een rots vast. vertrouwen in de toekomst ook al is de drempel van het leven overschreden. lil de gedachten van ons zal Koningin Wilhelmina als bezit ster van dit onwrikbare vertrou wen verankerd blijven. Those Wedding Bells Are breaking up the old gang of mine. Enige weken geleden trouwden Henk Kappel en Jasperina de Jong. Henk zien we niet veel meer en met zijn echtgenote hebben we nog geen kennis kunnen ma ken. Er was echter een tijd, dat Henk grote sucessen boekte in onze gelede ren. Welke haar hij nu precies in de A.F.C.-pap heeft gevonden is mij niet bekend. Hij heeft zich met redelijke re sultaten aan het schaatsen en wielrennen gewijd en enkele jaren geleden scheelde het maar weinig of hij was voor de tan- demcourses nog naar de wereldkampioen schappen in Berlijn uitgezonden. Henk en Jasperina waai eens aan. Stoelen zijn er in ons nieuwe clubhuis altijd. Intussen van harte gelukgewenst. De 27ste van deze maand trouwen Arthur Reddering en Agnes Postma. Re gelmatig begroeten we hen op A.F.C. En wat is een feestje zonder Arthur's „rammelende ketenen". Jammer was, dat hij maar kort in het Bestuur kon zitten. Het laatste jaar staat Arthur als een rots in één van onze kampioenselftallen: het zaterdagelftal (In het kader van een a.s. huwelijk schrijf je dan geen zatten). De keuzecommissie van de bonden heb ben al een welgevallig oog op hem en op nog meer mannen in dit elftal laten vallen. Arthur en Agnes gefeliciteerd en tol spoedig ziens. Bezoek Deze maand hebben we ons erelid Charles Lungen weer kunnen ontmoeten. Hij zal zich, net als velen van ons in dertijd, verwonderd hebben bij de aan blik van ons clubhuis. Adje en Ulla van Dijk waren ook weer eens over. Ze vielen met de neus in de boter en mochten aanzitten aan het ook op die dag aan onze eerste elftallers aangeboden diner. Resultaat van een door de heer Teiwes Sr. verloren wed denschap. Onze Diisseldorfse vrienden hebben zich geamuseerd en naar ik vernam heeft Adje nog een constructieve gedach te kunnen achterlaten. Bob Jansen was er intussen ook weer eens. Hem heeft parten gespeeld, dat uw redacteur niet alles print wat fit is. Bob was nu niet helemaal bij. Zijn ple zier is er niet minder om geweest. Triumph En zo moet dan het Budapester Va- sas geslagen de Zuidamerikaanse reis aanvangen. In een kennelijk sensationele strijd heeft Feijenoord het dan maar weer geleverd. De resultaten in de com petitie hebben ook voor de spelers niet de betekenis van de strijd voor de Eu ropacup. Het moet toch duidelijk zijn, dat de spelers, niet meer gedragen door de kampioensidee, zich in de competitie niet meer die 105 of 110% inspanning kunnen getroosten. „Het Dorp" Wim Cornelisse, redacteur van „De Spartaan", vooral bij onze jeugdcom missie bekend, gooit in zijn clubblad een idee op om Leo Horn weer in het bezit te stellen van zijn aan Mies Bouw man geschonken tropheeën. Cornelisse vraagt van alle clubs 10,— om de bal len terug te kopen en weer aan Leo te geven. Leo Horn is toch de enige man voor wie deze ballen meer waar de hebben dan een gewoon stuk op gepompt leer. Wij bevelen dit idee van Cornelisse in aller gedachten aan. Gemiddelden tot en met 2 dec. elftal gesp. v.t. gem. v.m. 1. Saté 8 29-8 1.75 1.71 2. Zevende 7 46-12 1.71 2. 3. Derde 9 20-7 1.67 1.57 4. Zesde 8 36-12 1.63 1.63 5. Eerste 10 15-8 1.60 1.75 6. Jun. Al 7 21-8 1.43 1.50 7. Vierde 11 32-22 1.36 1.13 8. T weede 9 27-16 1.33 1.14 9. Satwé 6 25-11 1.33 1- 10. Achtste 8 40-27 1.13 1.17 11. Negende 8 29-31 0.88 0.67 12. Tiende 8 16-34 0.63 0.67 13. Vijfde 11 18-35 0.46 0.63 De groeten Robby Domhof is verhuisd; hij woont niet meer in de Rue Médéric maar in de Rue Cernuschi no. 10 in Parijs (XVII). Hij doet ons allen de groeten en in het bijzonder aan Jacques Kohier Jr. en de heer Holtzappel. Hij hoopt, dat A.F.C. aan de hoofdstad zal tonen, waartoe zij in staat is. Rob, hartelijk dank en veel succes. Freek Schotte Onze Jeugdcommissie heeft aan deze Haarlemse vriend, die jaren de grote kracht achter H.F.C.'s jeugdschermen was, bij zijn gedwongen verblijf in een sanatorium te Laren een verrassing bereid. In een briefje heeft Freek onze commissie zijn dank voor het geschon ken boek gebracht. Hij hoopt zo tegen het najaar weer ter been te zijn en dan ook onze nieuwe velden te bezoe ken. Wij wensen Freek een snelle genezing en tot spoedig ziens. Eind van het jaar Alle mannen, die regelmatig dit blad onder uw ogen brengen wensen allen prettige Kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar. J T. S. 9

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 9