Naar Miesnamens u allen.' Datjes en Plus poolt allen mee, het is voor a.p.c. /"kndanks de juist gestarte televisie- marathon, die ons land n-ir pri". in spanning zou gaan houden, was het op clubavond 26 november 1962 onge meen druk. Al vroeg was een A.F.C afvaardiging naar de RAI gezonden met de opbrengst van een bliksemcollecte in de sociëteit, waarmede A.F.C. snel aan haar plicht had voldaan, zodat de kaar ten weer als meeuwen over de tafels scheerden en de ballen elkaar weer over de biljarts achterna liepen. Met „tiener" zat ik toen aan de bar, waarbij wij voor de zoveelste maal het standenbord be spraken. Uiteraard voornamelijk de twee meest rechtse rijtjes genoten onze voor keur, die begrijpelijk mag worden ge acht. Toen de telefoon rinkelde bleek het mevrouw Kerker te zijn, die haar eti onze Cor moest melden, dat door Paul Bouwman H.F.C. op de beeldbuis geld aan Mies Bouwman had aangebo den voor Het Dorp. En waar of nou A.F.C. bleef... Een aantekening op een uitgeratst agendablaadje bracht de oplossing en daar schoven wij al het beeld in. Cer berus Prior wendde wenend het hoofd af. Mies lachte charmant, maar alleen tie ner en ik hebben haar heel vals zien denken „daar heb je die schobbejakken tóch!" Met het eenvoudige gebaar van de vermogende gaf tiener haar om half twee 's nachts zijn agendablaadje-chèque. Het toelichtende woord van mij zult u ademloos hebben vernomen. H.F.C. was met dubbele bezetting gewroken. ,De groeten aan de oudste Amster damse club", zei Mies Bouwman nog en bij deze breng ik ze aan u over. Bob Bremer zei een heel onparlementair woord en lachte daarbij dan ook fijntjes. Ik had het kunnen weten", mompelde hij nog. „Wat nu?", sprak tiener tot mij op de toon van iemand, die een moeilijke kwestie tot ieders genoegen heeft we ten te regelen. „Blijven", meende ik. Onze eigen Eddy Posthuma de Boer trok eerst zijn camera en schoot nog een paar plaatjes van ons met op de achtergrond Ko van Dijk, Han Bentz van den Berg en andere comedianten. Inderdaad, Eddy heeft een góed gevoel voor verhoudingen. Om zes uur 's morgens ging ik huis waarts, maar tiener bleef nog even. Slechts weinige uren later kwam hij. gelijk met het ochtendblad, thuis, in de vaste veronderstelling, dat vrouwlief hem wel op het scherm gezien zou hebben en daaruit haar conclusie wel zou heb ben getrokken. Goed, natuurlijk kon hij niet weten, dat zij alleen de radio aan had gehad. En die had uiteraard zijn voila-gebaar met de kunstchèque vi sueel niet aannemelijk kunnen maken. Maar het is weer allemaal goed geko men. Ik ben nog even langs geweest. AD ONDERDELAT. Goed, wij hadden al uren tevoren in stilte geofferd, maar dat nu juist H.F.C. wél en A.F.C. niét in de huiskamer was geweest bleek moeilijk te verteren. Het thuisfront verlangde een daad! Dat was zonder meer duidelijk. Het zal U niet verbazen, dat tiener en ik weinig later met instructies be laden op weg waren naar de andere zijde van de dijk. „Kunst", mompelde tiener nog. „Paul Bouwman, d'r broer tje". De wetenschap, dat wij bij even tueel niet doordringen voor de televisie camera's voor het leven belachelijk zou den zijn in de A.F.C.-gemeenschap, stem de ons grimmig. Voor vele bezoekers in de RAI bleek de kantoorhal het absolute eindpunt te betekenen, maar met twee losgeprate passagebiljetten kwamen wij weer een heel eind verder. Maar Bob Bremer, TV-man en zelf oud-A.F.C.-er, kon ons toch niet bij Mies organiseren. In de showzaal zelf lagen de mogelijkheden ook niet voor het opscheppen. Dan maar onder gordijnen en podium door naar de artiestenafdeling. Karei Prior leek ons een redelijke kans, maar wij vergisten ons. Hij deed uitsluitend dienst als uitsmijter. Wachten, kijken, praten en wachten dan maar weer. En daar was dan plotseling Miss Mies zelve. Zij beloofde de A.F.C.-gift af te zullen roe pen, hoewel dat nog wel uren zou kun nen duren. En weg was zij alweer, tot onze verbijstering met onze kwitantie! De andere kant maar weer eens op, de zaal in. Gezeten op een strategische po sitie kwam nog onverwacht onze kans. Onder politiebewaking kwamen enige ge legaliseerde deputaties hun opwachting maken. En opeens stonden wij er tussen in, dik buitenspel overigens, maar er floot niemand. „Wat hebben wij nou eigenlijk nog aan te bieden?" realiseerde ik mij in plotselinge angst. „Weet ik veel", meende tiener verhelderend. Those Wedding Bells (II) Gerrit de Vries en Els van der Camp zijn deze maand getrouwd. Gerrit speelt reeds lang een rol in onze club. Ik her inner me nog een jaar of wat geleden de redding van het vierde voor de K.N.V.B. Reddingspogingen met Chris Geluk en Dick Disselkoen in de gelede ren, culminerende in de avondwedstrijd tegen V.V.A. Met 2—1 gewonnen o.a. dank zij Gerrits gehele inzet. Ook Gerrit en Els hopen we vaak te begroeten. In tussen wenst A.F.C. hen van harte geluk. Helpers weg De bel voor de laatste ronde in dit Schakel-jaar heeft geluid en het resul taat ligt nu voor U. Tal van vertrouw de medewerkers heeft U weer aan hun specifieke stijl kunnen herkennen. Twee helpers, n.l. Willem van Oort en Joop Peeters hebben geholpen mij de standen van de lagere senioren resp. de jeugd te verschaffen. U zou dat niet geweten hebben als ik het niet had verteld. Toch zult U in het vervolg Joop Peeters' werk altijd kunnen herkennen, omdat hij in dit werk toch een geheel eigen stijl heeft gelegd en noodgedwongen het ge hele jaar moet blijven leggen. U heeft het al bemerkt of U zult het direct merken. Een geheel eigen persoonlijke stijl. Te beginnen bij A2. A.B.C. Op 14 november heeft deze club haar algemene ledenvergadering gehouden en deze geactiveerd door de biljarters in het aangrenzende vertrek, tot een goede gemaakt. In A.B.C.-publicaties zal er on- getwijfeld nieuws over komen. Hier wil ik reeds het enigszins gewijzigde Bestuur aan U voorstellen: voorzitter: Jan Steensma secretaris: Johan de Bie penningmeester: Henk Kampstra 2e voorzitter: Jaap van Nek wedstrijdsecretaris: Joop de Bie commissaris v. mat.: Rein Akkerman commissarissen: Jan Eist, Ad Kraal, Wil Brommel- kamp. Jan Eist gaat proberen het „Honk" weer in oude luister te herstellen en de beide laatste heren zullen zich intensief met de spelende leden gaan occuperen. A.F.C. H.B.S. 10-12 De uitslag is onbelangrijk, lezers, maar de lol, die op deze avond door iedereen beleefd is, is dat niet. Eerst de sportieve vreugde bij het spel en later de gezel ligheid zonder het klikken van het ivoor. Wim Staats, Arie Mets, Klaas van Rijswijk, Willem van de Marei, om de voornaamste gangmakers te noemen, hebben voor de plezierige herinnering aan deze avontl gezorgd. Wellicht dat een hunner in de janu- ari-Schakel, die toch al altijd verslag doet van onze feestjes, nog iets uitge breider op een en ander in wil gaan. Jeugd Met ingang van de volgende maand gaan we de verslaggeving over onze jongere medestrijders wat veranderen. De hulp van jeugdcommissie en leiders is ingeroepen. Van elk team, al is het maar in een paar woorden, gaat een ver slagje komen. Tot volgende keer dus. J. T. S. 8

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 8