Mixed Pickles Kerstverhaal II fjf Jonkheerlijkheden DE SELL KEUKEN poolt allen mee, het is voor a.f.c. i rrr (vervolg) Gelooft U dit ook? Eerlijk gezegd ben ik het met onze nestor eens geworden. Ik geloof dat in alle genoemde voor beelden het gelijk aan de kant is van de man of de ploeg, die op winst speelde in het kader van laat ik het dan maar een beetje cru zeggen niet verboden is. Een van de aanwezigen zei, dat men toch ook moet denken aan „de geest van het spel". De tijd was te kort om daarop nader in te gaan. Toch heeft die opmerking mij niet los gelaten. Wat is „de geest van het spel"? Moet dan die cricket-captain, die wéét, dat zijn ploeg zwakker is dan de tegenpartij, „all out" gaan spelen? Mag de rallye-rijder geen beroep trachten te doen op een man, die hem wegwijs kan maken? Het lijkt mij een interessant debatpunl. Ge kent nu mijn standpunt. Maar zoudt U eens aan onze Redacteur willen schrijven hoe U er over denkt? w lVT'jn echtgenote, goede vrienden en J-'-i- vriendinnen, meer bekend als de Jonkvrouwe van Rossum etc. etc. heeft iets gedaan, wat zij eigenlijk 20 jaren eerder had moeten doen. Zij had de adellijke wens te kennen gegeven, dat zij onze goede oude club wilde steu nen met stoffelijke blijken. Zijnde 20 gulden (en 15 cent voor het zegeltje) per jaar. Haar getreuzel dit moet tot haar ere weer worden gezegd bespaarde ons huisgezin 400,—, nog niet te spreken van de daaruit voortvloeiende rente. Op zichzelf mag haar daad thans als een verblijdend gebeuren worden be schouwd, voornamelijk in die kringen, waar de Jonkvrouwe bekend mag wor den geheten te zijn en men in meer genoemde kringen ons de schijn heeft doen verwekken, dat haar rentree blijdschap opwekte in wanhopige har ten. Doch, in officiële termen gesproken: wat is er daarna administratief en or ganisatorisch geschied?? Het antwoord wil ik U hieronder van hartelust geven. Er kwam vervolgens een brief van de A.F.C. Een brief die gericht was aan deze nieuwe donatrice. In die brief werd mijn gade opgewekt zoveel moge lijk aan het clubleven deel te nemen. Straks komt er nog meer „inhoud" uil die brief. Laten we eerst eens genoemd punt met bepaalde ernst gaan behan delen: een vrouw wordt opgewekt om aan het clubleven zoveel mogelijk deel te nemen. Is dit niet een gevaarlijk ad vies? zo vraag ik mij verdrietig af. Er lopen behoorlijk veel mannelijke leden rond, die zich af en toe vervelen. Het lijkt mij beter op zijn plaats om de mannelijke afdeling met wat pit- gebr. plleger heerlen, amsterdam tigs op te beuren. Gaat men dan ook zeker niet verder en laat de andere sexe verstandiglijk met rust. Het zou anders een vrij ongeregelde boel wor den op ons zo mooie sportpark. Meer verdacht wordt genoemde brief, wanneer men de opwekking besluit met het verzoek of zij óók op de clubavon den wil komen. En dan komt DE klap op de vuurpijl: zij heeft tot het club huis pas toegang 's avonds na achten Kijk, goede vrienden en vriendinnen, daar ben ik nu het ernstigste over ge vallen. Wat kan dat betekenen, dat onze dames pas na achten het clubhuis mo gen betreden. Is het dan niet zó gesteld, dat men zich afvraagt: wat gebeurt er in he melsnaam dan wel vóör achten??? De Jonkvrouwe heeft eveneens de in houd aandach ig gelezen en nog eens overgelezen. Zij wil nu a.s. maandag naar clubavond. Zij heeft zich bereid verklaard de reglementen in acht te ne men en in de hall te wachten, totdat het carillon 8 uur slaat. Maar dan komt ze binnen nadat ze haar hoedje heeft afgezet. Dan gaat ze aan de ronde ta fel zitten en bestelt iets te drinken. Ze oefent al hier en daar om biljarten te leren. Daar houdt geen mens haar meer van tegen, beloofd is beloofd, zegt ze venij nig, als ik het waag er weer over te be ginnen. En triomfantelijk zwaait ze het authentieke bewijsstuk heen en weer. Ondertussen heb ik heimelijk het be stuur van onze voetbalclub er over in gelicht. Het schijnt een abuis te zijn. Er is voor haar een verkeerd briefje gebruikt. Alles best, maar maak dat mijn Jonk vrouwe maar eens wijs. En wat zal de toekomst ons gaan brengen?? Als er één vrouw over de drempel is, volgen er meer. Of dit nog tegen te houden is, kan geen mens met benadering voorspellen. Eén ding staat echter wel vast. Tot acht uur kunnen we ons gang gaan. Na achten zullen we geconfronteerd wor den met de snel voortschrijdende eman cipatie. Houdt moed, goede vrienden!!! En blijft het clubhuis bezoeken. Hoe laat of het ook moge zijn!!! Jhr. van Rossum de Gaulin /"klympisch Stadion een jaar of tien geleden. Het was tweede Kerstdag en Blauw-Wit speelde tegen Stormvo gels uit IJmuiden. Wij zaten op de Marathon diep in onze winterjas ge doken, want koud was het. Achter ons zat een echtpaar. Hij heette Wim en zij Corrie. Niet dat wij hen kenden, dat niet. Doch de conversatie tussen deze beiden was der mate duidelijk, dat de hele tribune wist wie Corrie en haar Wim was, al vóór de aftrap was verricht. „Zeg Wim, wie is nou Ko Bergman?" „Zeg Wim, wat is offside?" „Zeg Wim, wat is hands?" Als Wim een beetje lang met het antwoord uitbleef, dan kwamen vele omzitters te hulp. Zo zijn Amsterdam mers wel. Altijd bereid om een Corrie een beetje te helpen. Bovendien was de wedstrijd weinig opwindend. Vlak na de rust zorgde een ver dwaalde haas voor wat deining. Hoe het beestje in het Stadion verzeild raakte, zal wel altijd een raadsel blij ven, doch het was er. Het arme dier rende van het ene doel naar het an dere en voelde zich tussen de voetbal lers blijkbaar niet erg op zijn gemak. Het publiek joelde en kreten van „Daar gaat de haas", waren niet van de lucht. Het plezier met de haas was kort maar hevig, want de snelvoeter zocht snel een heenkomen en de rust in de Stadionkuip keerde weer. Er ging een kwartier voorbij. Het voetbal bleef eentonig en bijna was de Marathon in slaap gesukkeld, toen Corrie weer aan de bel trok. „Zeg Wim, nou moet je me toch eens vertellen, ik zoek al een kwartier in het programma, maar de Haas staat in geen der beide op stellingen!" Moraal: Met Kerstmis gaat er niets boven wild. Adje

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 6