Saté BequnstiQinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö strijd tegen het met de rode lantaarn zwengelende Neerlandia 3 na 10 minu ten toch tegen een 1—0 achterstand aan kijken; doch na een magnifieke soloren van Karei Baarschers eindigende in een onmogelijk doelpunt was de stand we derom gelijk. Het middenveld werd door de onzen volkomen beheerst, waardoor ook de voorhoede ruime scoringskansen kreeg en deze werden dan ook goed be nut. Kortheidshalve zal ik afzien van verdere details; de uitslag werd 8—1 door doelpunten van v. d. Moolen, Baarschers, Böhne en den Dekker. De overwinning van 5—2 op DCG 4 zou buitenstaanders doen geloven, dat deze wedstrijd een „zacht eitje" zou zijn geweest; niets is echter minder waar. Het doelpunten-verloop spreekt m.i. voor zichzelf: 1—0, 11, 21, 22, nog ca. 15 minuten te preien (met 10 man!) 3-2, 4-2 en 5-2. Na een gedwongen rustkuur van 1 week betraden wij op 2 december jl. „in het holst van de nacht" het Ajax- veld. De ijzige koude, het zeer harde veld en een opkomst van 9 man, dit alles was bepaald niet erg hoopvol voor een over winning tegen koploper Ajax 6. Doch enkele minuten voor tijd kon den wij nog een verstrooide (hoe kan het anders!) en enigszins hijgende G. Bos begroeten, zodat er, mede dank zij onze enthousiaste „reserve" Henk Huis man, bij het eerste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter, toch nog een kompleet elftal in het veld stond. Gedurende de gehele wedstrijd zijn wij in de meerderheid geweest, doch de ze kwam pas in de tweede helft tot uit drukking door doelpunten van G. Bos en Evert Boom. Door deze 2—0 overwin ning hebben wij hetzelfde puntenaantal als Ajax, doch Ajax heeft 1 wedstrijd minder gespeeld. Het klinkt wellicht voorbarig, doch ik ben ervan overtuigd, dat wij met dit elf tal dit seizoen de hoogste plaats (d.w.z. automatische promotie naar de KNVB) kunnen bereiken. Dit zijn wij in de eer ste plaats min of meer verplicht aan on ze sympathieke elftalkommissieleden. Gaarne wil ik tot slot van deze ge legenheid gebruik maken om alle sport vrienden een paar prettige Kerstdagen en een alleszins voorspoedig 1963 toe te I OM NOOY Dank zij fraaie successen op het eigen derde veld (waarop wij nog ongeslagen zijn) is het negende weer ongeveer a pari komen te staan. Gaat u maar na: 8 2 3 3 29-31 7 Twee tegenstrevers, eveneens spoor dijkbewoners (zij het dan ook over de Amstel), kwamen op bezoek. Eerst het aloude Fokke, dat een in jaren respec tabel 4e elftal zond. Deze makkers kwa men praktisch rechtstreeks door van bruiloftviering en voetbalden dientenge volge nogal luidruchtig. Na een onge bruikelijke 2—0 voorsprong met de thee stonden wij 6 minuten voor tijd nog met 3—1 voor, maar ook ouwe jongens kunnen knokkers zijn, zodat wij met een 3—3 eindstand nog niet eens ontevreden mochten zijn. Herman Fritzsche (2) en Eelco Verwijs (1) scoorden onze doelpun ten. Vervolgens ontvingen wij Amstelzwalu- wen V, maar dat betekende stellig nog geen zomer. Het veld was mooi wit toe- gevroren, zodat de équipe met de gaaf ste techniek moest winnen. Het zal u dan ook niet verbazen, dat A.F.C. IX zegevierde. Wederom rust met 2—0 voor deel. Na de massagetafel, deden wij er nog een schepje op en het glorieuze ein de kwam met 9—3. Op de paal tekende ik aan, dat Herman Fritzsche (4), Cees van Driel (2), Ab de Jong (2) en Bob Hastman (1) voor ons succes hadden. Onder uw dankbare blikken zochten wij de kleedlokalen op en het was begrij pelijk, dat Herman de douches als blijk van waardering 3 minuten langer liet openstaan. De commissie van orde heeft op haar beurt weer begrip getoond voor dit kleine staaltje van particulier ini tiatief, zodat Herman zich niet heeft behoeven te verantwoorden. Ik kan mij voorstellen, dat u zich nu de vraag zult stellen: wie zijn toch die roodzwarte krijgers van het negende. En kele namen van goalgetters komt u in deze rubriek vrij frequent tegen. Van daag echter te uwen behoeve het ge hele tableau de la troupe, met enkele markante bijzonderheden. In volgorde van rangnummers (471 tot 485) stel ik allen aan u voor. Hans de Wijs kent u reeds als de suikerwerk- en slagroomspecialist, hoe wel hij de benen bezit van een mara thon-lopende slachter. Speelt als spil bij voorkeur op zijn doelman terug in de linkerbovenhoek. Evert Vleeming accele reert zeer snel en overschrijdt ook lo pend op gras ruimschoots de maximum snelheid. Eelco Verwijs is onze natuur liefhebber, gemakkelijk herkenbaar aan het botaniseertrommeltje op de buik. Luuc Stranders, recent door het 10e elf tal aan ons getransfereerd, heeft zich op bewonderenswaardige wijze aan ons spel opgetrokken en het bonkig onvermogen van het tiende inmiddels volledig afge legd. Gert van der Spoel is een van de weinige A.F.C.-backs zonder vrees voor de zijlijn. Acteert even goed als hij voet balt. Rob Reddering imponeert door zijn zuiver actuarieel opgezette aanvallen. Geniet in engere kring enige vermaard heid als slagharpist in een combo. Frans Munnikhof begon zijn voetballoopbaan op 3-jarige leeftijd aan het Schevening.se strand en is een typische woestijnvoetbal ler gebleven. Is meerdere malen bena derd door scouts van Young Sahara. Ab de Jong mag er zich op beroemen de eerste leermeester te zijn geweest van Stanley Matthews. Was voeger een en fant terrible. Is dat nog vaak. Bob Hast man is een van de veelzijdigsten. Speelt zowel short passing als ook „over de hele". Tevens verdienstelijk amateur kui kensekser. Herman Fritzsche, van het midden-europese type, scoort voorname lijk met voorhoofd en hiel. Heeft daar toe steeds een biljartkrijtje in de ach terzak gereed. Wim Endel maakte snel carrière en drong tot de jeugdcommissie door. Is evenwel in het 9e niet met fei telijke macht toegerust, hoewel hij vaak die indruk wekt. Cees van Driel is de meest acrobatische speler uit de voor hoede, opgeleid aan de hogere baliet- school te Urk. De noorse reus Ger Eos- ma is een terrier bij uitstek. Bezit eeu unieke schelpenverzameling in gewat teerde laden. Johan de Bie loopt onge veer 1 (km) op 3 (liter bier). Interpre teert advies van huisarts om zich meer te bewegen overigens nogal ruim. En tenslotte als vijftiende man in de kern groep uw berichtgever, het stabiliserend element in het elftal. Met witte machts pet (Castellaparels, dames) als leidende figuur van verre kenbaar, opdat u tijdig kunt aanzien: het is weer pet AD ONDERDELAT Klimatologisch beinvloed hebben wij het de afgelopen maand niet verder kunnen brengen dan 2 x 45 minuten. Hiervoor zijn we naar de Meteoor ge weest aan d'overkant van 't Y. Het gedeelte voor de pauze werd af gesloten met een 2—1 voorsprong. Er zat weinig lijn in ons spel en er werd ge speeld met de gedachten, dat het var kentje nog wel aan zijn Zaterdagse tob be zou toekomen. Diverse zeer fraaie kansen werden achteloos omgetoverd in slappe huppel-ballen of werden hoog- over gepeerd. Ons 2e doelpunt behoeft geloof ik wel enige toelichting. De wijze waarop het promoveerde tot een regle mentair punt komt m.i. niet al te vaak voor op onze velden. Bob van de Bergh had weer een van zijn bekeken balletjes in het midden laten vallen, waarop 4 Meteorieten (inclusief de keeper) zich tegoed wilde doen. Elkan l'ais wenste eveneens mee te snoepen en was ter plaatse toen de bal aanstalte maakte de wetten van de zwaartekracht te beves tigen. Op dat moment klonk een rauwe kreet „laat los.." De echo hiervan was nog hoorbaar toen het net bolde. We veerden reeds van de grond om dit feit ordentelijk te onderstrepen maar tot on ze verbazing zagen we de scheidsrech ter niet naar het midden wijzen. De man spoedde zich naar het Meteoor-doel gebied en keek Elkan strak aan en be schuldigde hem onmiddellijk de kreet geslaakt te hebben. Nu is Elkan beslist geen slakerd en bovendien veel te netjes opgevoed om dit ook nog rauw te doen. Maar dit wist de man niet en hij bleef, alhoewel iets minder zeker van zichzelf. Elkan beloeren en ik zag al de gedachte bij hem opkomen om ons alle tweeën twintig op een rijtje te zetten om ver volgens ieder van ons „laat los" te laten roepen om zodoende de bewuste kreet te identificeren. Inmiddels waren wij in groepjes bij elkaar gekomen en bespraken het incident. Als insiders (zie boven) hadden wij Elkan reeds vrijgesproken. De verdenking begon hoe langer hoe 3

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 3