F. JONGKIND Resultaten van de groene velden 1 4 MAKELAAR £leat>io--t£chriLi>ch RuAeau O, JoD. SIERHUIS MAATKLEERMAKERIJ DE LAIRESSESTRAAT 133, AMSTERDAM-Z. poolt allen mee, het is voor a.f.c. Alhoewel ik er nog niets van heb ver nomen, gaan we vanavond kienen en dat betekent dan weer het begin van de jaarlijkse feest-trits. Kienen, Tweede Kerstdag, Nieuwjaarsdag en het jaardiner gaan we weer meemaken en hoe. Maar als de weergoden het toestaan zullen we voetballen en dat blijft de hoofdschotel. Zo was voetballen ook de afgelopen maand de hoofdschotel; we hebben er echter maar weinig van kunnen genie ten. Het heeft terreinafkeuringen ge bracht deze keer. Het eerste staat van daag aan de kop en kan deze wellicht behouden als H.R.C. een of meer pun ten van de Koninklijke H.F.C. weet af te pakken. Het tweede, derde en vierde team heb ben na mijn laatste relaas niet verloren. De mede-koplopers deden dit echter ook niet. zoals de standen op de laatste pa gina U zullen bewijzen. Deze teams zul len er dus nog het gehele seizoen tegen aan moeten. De junioren A X hebben ons al een paar weken teleurgesteld. Gelijke spelen tegen teams, die op papier en ook wel reëel zwakker zijn, waren resultaten die niet goed genoeg zijn op „Goed Genoeg". Het zevende is voorlopig even van de eerste plaats weggedrukt. De andere teams gaan door met successen en te genslagen te oogsten. Een paar aanvoer ders vragen Uw aandacht. Wat de stand van ons eerste elftal be treft kunnen we de naderende feestdagen met opgewektheid tegemoetzien. Boven- aan de ranglijst met de kienavond, de Kerstdagen (met Kerstdiner van Joop Bakker, al zal het ons enigszins vreemd voorkomen dat we nu zelf eens een diner moeten betalen!). Oud en Nieuw en het jaardiner (voor het eerst in eigen huis) in het verschiet, voorwaar een rooskleurige situatie, waarmee wij als le elftalspelers ons zonder meer kunnen ver enigen. De rode lichtjes in de zaal met Kerstmis zullen ons dit keer beslist niet met schrik aan de beruchte „Rode Lan taarn" doen denken, zoals dat vroeger nogal eens het geval was. We zullen met smaak de vele konsumpties opnemen, die ons ongetwijfeld door het dankbare Be stuur en de dankbare leden zullen wor den aangeboden en de lekkere hapjes savoureren die Joop Bakker voor ons zal doen toebereiden. Immers, de stand van ons le elftal zal deze komende Feest dagen de harten verwarmen (voor zover dat nog nodig is), het wild zal er beter door smaken en het „Kien" zal er geestdriftiger door klinken. Persoonlijk heb ik me voorgenomen dat ik na het afroepen van het eerste nummer op de kienavond met luide stem „Kien" zal roepen, vervolgens naar voren zal schrij den, waarbij ik verwacht niet door de „Kienmeester" te worden gekontroleerd en dan mijn plaats weer op te zoeken met een vet konijn. Wat moet ik overigens nog zeggen van het voetballen zelf? We spelen lek ker, maar maken geen doelpunten, al thans bijzonder weinig. Soms maken we wel hele mooie, zoals die van Ben en Jos tegen Hollandia, maar daarna laten we het weer afweten, kennelijk onder het motto: mooier kan niet en minder mooie willen we niet. Maar in een vriendschappelijk partijtje tegen Zeebur- gia lellen ze 5 „beauties" in de touwen en die jongens van Zeeburgia gaan voor een le klasser, wat spel betreft, toch echt niet uit de weg. Om het vriendschappe lijk te houden heb ik die penalty toen maar tegen de paal geschoten, wat overigens moeilijker is dan tussen de pa len, zoals U zult moeten toegeven. Ik wens U allen bijzonder plezierige Feestdagen en een voorspoedig 1963. CEES Door misverstanden tussen onze redak- teur en ondergetekende werd tot op he den nog niets over het 4e elftal geschre ven en om toch zo volledig mogelijk te zijn ben ik genoodzaakt de verslagen der gespeelde wedstrijden zo kort moge lijk te houden; details hoop ik in de volgende Schakel te kunnen beschrijven. Over de eerste wedstrijd (opkomst 8 man) tegen het volledige team van TOG 3 zal ik volstaan door allèèn de uitslag 8—0 te vermelden. De wedstrijd tegen Ajax 6 werd door ons op ongelukkige wijze verloren met 4-2. Door deze twee achtereenvolgende ne derlagen was ook onze altijd zeer op timistische elftalkommissie wel van me ning, dat het 4e elftal het ook dit sei zoen wel weer niet zal „halen". Hier mede zal waarschijnlijk de bovenste plaats bedoeld zijn! (honni soit qui mal y pense!) Doch het team, dat tegen het sterke SDZ 2 uitkwam -waarbij de eerste overwinning 5—3 uit het vuur werd ge sleept gaf ons allen hoop, dat de juiste opstelling was gevonden, niet al leen qua voetbalcapaciteiten, doch zeer zeker qua teamgeest. Deze hoop bleek inderdaad niet ijdel te zijn geweest, want ook de daaropvol gende 8 wedstrijden werden zonder ver lies gespeeld, en hoe!! De eerste wedstrijd op ons nieuwe veld tegen Blauw Wit 5 eindigde in een 1—1 gelijk spel, doch een uitslag van 4—1 in ons voordeel zou zonder al te chauvinistisch te zijn vrij redelijk ge weest zijn. De wijze waarop Wirn Böhne, Chris Schroder, Gerard Bos en „Helmuth" Baarschers in deze wedstrijd hebben ge speeld verdient bijzondere vermelding, (geen bedankjes, jongens! gaarne pils!) In de, in een onprettige sfeer gespeel de strijd tegen KBV 3 zegevierden wij uiteindelijk met 2—0. Tegen het 3e elftal van SDW waren de doelpunten bepaald niet evenredig aan de kansen. Ondanks alle strubbelin gen met „Bartje" konden wij toch een 1—0 overwinning op ons ruil-formulier invullen. Een, op papier, altijd moeilijke uit wedstrijd tegen Schellingwoude werd door ons gewonnen met 4—1, mede dank zij het voortreffelijke spel van onze „new comer" Evert Boom met zijn „schuif- genoot" Gerard Bos. In de z.g. „4 punten-wedstrijd" tegen het op de eerste plaats staande DWV 4 konden wij slechts 1 punt bemachtigen. Uitslag 2—2. Hoewel wij ervan overtuigd waren, dat een zwakkere tegenstander nooit on derschat mag worden, moesten wij in de Sportterreinverlichtingen Gelui dsversterkmgsinstallaties Installateur erkend door het G.E.B. LOMANSTRAAT 58 - TELEFOON 719585 - AMSTERDAM-Z TELEFOON 72.93.15 2

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 2