Van de brug A Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. T. Steensma. 2e v.d. Heiststraat 50. Amsterdam-z.. tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-s 40e Jaargang December f962 No. 5 De competitie TTet winterse weer zette vroeg in dit jaar, zodat wij de afgelopen maand slechts één zondag competitie-voetbal te zien kregen. Maar die enkele zondag bracht ons dan ook het maximum resul taat: de eerste vier el 1 tallen behaalden de volle acht punten en prijken op goede tot zeer goede plaat sen op de ranglijst. De junioren A I stel den iets teleur door in Velsen tegen de gelijknamige club niet verder te komen dan 1-1; zij behielden echter de bovenste plaats. Wat zouden we overigens graag zien. dat ons eerste elftal meer doelpun- tenhonger had! Vijftien goals in tien wed strijden is voor een koploper beslist te weinig. Slechts de drie staartclubs (OSV, Gouda en UW) scoorden er minder. Hoe we dan bovenaan komen? Met een dosis geluk en dank zij onze verdediging, die zich in totaal slechts achtmaal liet pas seren. A.s. zondag spelen we thuis tegen HRC, dat zich beslist niet neerlegt bij een bescheiden plaats op de ranglijst, ge tuige de eclatante 4-0 zege van verleden week op de KHFC. Daarenboven heeft de club uit Den Helder nog een appeltje met ons te schillen over hun 1-0 nederlaag in de thuiswedstrijd. Onze jongens zullen dus weer hun beste beentje moeten vóór- zetten en dan meteen schieten (liefst raak). Met het vijfde elftal blijft het sukkelen en in de tweede helft van de competitie zal uit een heel ander vaatje getapt moe ten worden. Dat moet toch hikken, man nen! De jeugd behaalt slechts magere resul taten. Aan de kwaliteit van de vele jeugd- elftallen zal te beginnen met volgend sei zoen veel aandacht worden besteed. De plannen daarvoor worden thans uitge werkt. Portret Schaf prijkt nu weer in volle glorie in ons club huis, dank zij de heer Dik. die moeite noch kosten spaarde en de club daarmede een prachtig geschenk gaf. Hulde en dank! Toon Kooij 75 jaar Van bevriende zijde vernamen wij, dat ons zeer verdienstelijk oud-lid Toon Kooij, in de jaren rond de eerste wereld oorlog spil van ons eerste elftal, drie kwart eeuw op dit ondermaanse verbleef. Nic. Holtzappel die nog met hem in het eerste heeft gespeeld en ondergete kende hebben de krasse 75-jarige de ge lukwensen van AFC, met een klein stof felijk huldeblijk, aangeboden. Hij was zichtbaar getroffen door deze attentie en beloofde de eerstvolgende thuiswedstrijd aanwezig te zullen zijn. 50-jarig jubileum Jaap it Cohen Op 17 december jl. herdacht onze vriend Jaap a Cohen de dag, dat hij vijf tig jaar geleden zijn intrede deed op de Amsterdamse Effectenbeurs. Aan belang stelling heeft het hem die dag niet ont broken en bij de zeer vele gelukwensen voegen wij heel gaarne de onze, daarbij de hoop uitsprekende, dat Jaap nog heel veel jaren voor zijn gezin, zijn werk (niet overdrijven, Jaap) en AFC gespaard zal mogen blijven. 1962 Mochten wij bij de aanvang van dit jaar reeds constateren, dat wij tevreden konden zijn over 1961, met nog meer voldoening kunnen wij thans zeggen, dat de opgaande lijn zich in 1962 in zeer bevredigende ma te heeft voortgezet. Een uitermate be langrijk jaar ligt bijna achter ons, waar van zolang de AFC bestaat als hoogtepunt zal blijven gelden onze verhuizing naai de Buitenveldert en de in gebruikname van ons prachtige clubhuis. Krijgt u ook altijd zo'n blij gevoel als u die trap op gaat en ons mooie gebouw binnengaat? De club bloeit en groeit, groeit zelfs heel hard en op I januari zal ons ledental niet ver van de 1100 af zijn, of dit reeds overschreden hebben. Vergeet echter nooit, vrienden, dat onze club zo langza merhand bijna een bedrijf is geworden, waarvoor ceel competente leiders nodig zijn. Maar het is een genoegen een goed bedrijf te mógen leiden en ik hoop dat dit altijd zo zal blijven. Het Nieuwe Jaar staat thans gereed zijn intrede te doen. Moge het voor al onze leden en hun ge zinnen een goed jaar worden, met een goede Gezondheid, Geluk, Voorspoed en Liefde voor hun oude club. Dat het onze club wat een voorrecht dat te mogen zeggen evengoed moge gaan als het afgelopen jaar is de hartewens van Uw voorzitter HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 1