Van Oud naar Nieuw De jeugd Mijn respect verzekeringen Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit Voor al Uw van Emden Snoek BequnstiGiriq van onze aöveuteepöeRS, houöt öe schakel in stanö Even ben je confuus als je het totale beeld vanaf een heuvel hebt opge nomen van het nieuwe A.F.C.-complex. Je zou er bijna een complex van krijgen, wat een pracht velden; met een echt honkbalveld. Dat is nog niet alles. Je be geeft je naar binnen. Van het ene mooie kijk je naar het andere. Plotseling moet je iets, en zie je het nieuwe sanitaire. Dan denk je, neen, liever buiten tegen de muur. Wel niet netjes, maar om het hier te doen is zonde. Je zou er bijna verliefd op worden. Alleen de kleuren al. Van zacht strelend groen naar een heer lijke kleur blauw. Hier en daar streel je iets, want beetpakken is er niet bij. Je gaat verder kijken; naar de kleedkamers. Je denkt hier en daar een kleedhok te zien. Wel neen, kleedkamers in de ware zin des woords. De gang die je door loopt lijkt wel een wandelgang van een of an der Ministerie. Iets overdreven, maar met een beetje fantasie kom je een eind. Dan zweef je weer een trap op. Want lopen is al opgegeven evenals verstandelijk den ken. Terwijl je zo „loopt" te zweven mij mer je, waar kom je nu weer op uit! De uitkomst van het zweven plus mijmeren blijkt een zonneterras te zijn. Uit je on derbewustzijn borrelt een flits van ver stand naar boven. Hier snel van gebruik makend om driemaal met je hoofd tegen een muur te bonzen, om tot de ontdek king te komen, dat je toch echt bij A.F.C. bent. En vanzelfsprekend bij A.B.C. en A.C.C. Om kort te gaan bij Sportpark „GOED GENOEG". Na deze flits weer terugzakkend in een heerlijke roes, kuier je naar de bar, want lopen doe je daar niet. Je voelt je daar op je gemak en als je in die toestand verkeert ga ie automa tisch kuieren. Heel gek, maar moet U maar eens opletten, op je gemak voelen J. Bakker, A F.C. Clubhuis gaat samen met kuieren. Enfin, na een tijdje dringen bij de bar, krijg je dan eindelijk een heerlijk glas bier. Dan lang zaam kom je uit je roes en ga je weer verstandelijk denken. Meestal word je van bier en zo een tikkeltje teut. Maar als je uit een roes komt niet. Dan ga je weer helder denken. Hier raken de uitersten elkaar weer eens. Dan ga je langzaam denken en komt er een vraag bij je op. En die vraag is; wie ben ik die lid van zo'n vereniging mag zijn. Wat een pracht en praal. Organisatoren, bestuurderen en bekok- stovers, hartelijk, heel hartelijk dank. We zullen ons best doen om de tegenpresta ties navenant te laten worden. Wat moet deze prestatie een genoegdoening voor velen van ons zijn. TONIS. Voel mij als de gebeten hond die niet gevaccineerd is. De telefoon roodgloeiend stond wijl NIET door mij beweerd is hoe mooi, ja hoe betoov'rend schoon ons nieuwe clnbpaleis is, hoe puur het klokkenspel van toon! Maar of dit nu 'n bewijs is dat ik zwaar in gebreke ben gebleven bij dit alles (waarvan ik nog geen steentje ken) is iets dat nogal mal is. Want ik bezong dit nieuwe home al voor men er aan sloofde. Toen men het zag nog als een droom waar „men" niet in geloofde. Ik schreef al van „over de dijk" toen 't blijkbaar nog niet ?nocht. Van bondszijde gaf men toen blijk dat naar mij werd gezocht. „Se soeke me" riep ik benauwd in Amsterdams jargon. Vriend Timman echter sprak vertrouwd: Jij gaat niet op de bon. Zodat ik maar beweren wil dat elk dient te beseffen inzake onze duivetil dat mij geen blaam kan treffen. Hoe komt dat ik aldus zo dee vöór er een steen nog lag? VERTROUWEN IN GOOD A.F.C., GELOOF, RESPECT, ONTZAG. B. S. LE MARCHÉ. OVERSCHIESTRAAT 13-15 TEL. 15 44 33, A'DAM-W3 De jeugdcompetitie is thans op volle toeren, doch de resultaten zijn over het geheel genomen, met uitzondering van enkele elftallen, niet zo bijzonder goed. De Al heeft momenteel de leiding in de regionale competitie en wil dit elftal haar positie handhaven, dan zal er nog danig aan getrokken moeten worden. Om de sterkste formatie te vinden is practisch elke wedstrijd in een andere opstelling gespeeld en gezien de tot nu toe bereikte resultaten heeft de jeugd commissie het volste vertrouwen, dat dit elftal een voorname rol zal blijven spelen. Overige teams. De overige Junioren A, waarvan enkele momenteel in de bovenste regionen ver keren, spelen met wisselend succes. Hou den zo, jongens. Wat de B-junioren be treft zijn de resultaten over het geheel genomen ver beneden het gemiddelde. Om tot betere prestatie te komen zal er harder getraind moeten worden. Dit moet toch geen opoffering voor jullie zijn, doch juist een plezier, gezien de accommodatie die wij thans bezitten. Welpen Op 10 november j.l. vond de traditio nele pupillenontmoeting plaats met K.H.F.C. te Haarlem. Het was letterlijk en figuurlijk een trieste dag, want het was een van de eerste koude dagen en nu niet bepaald aangenaam om langs de lijn te staan. Ook moesten wij zonder winst de terugtocht naar Amsterdam aanvaar den. Heisa. Dit verslag is wel wat. in mineur, doch de jeugdcommissie verwacht van alle jon gens, dat zij alles in het werk stellen om tot betere resultaten te komen, zodat in de volgende Schakel een optimistischer geluid zal klinken. Op het clubhuis zijn thans ook de ta feltennistafels aanwezig en voor de jeugd leden bestaat thans de gelegenheid om op woensdag- en zaterdagmiddag te spe len onder leiding van de heren v. d. Ven en Peeters, die spontaan hebben aange boden onr de gang van zaken in goede banen te leiden. Onze hartelijke dank, heren. KOKO. 9

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 9