Verzekering v/oor alle K.N A/.B.-ers BeQunstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Op advies van de verzekeringscommis sie heeft het bondsbestuur, conform de goedkeuring door de bondsvergadering van 16 juni 1962, een verzekering gesloten, waarvan de polis berust op het bonds- bureau. In het kort houdt de overeen komst in, dat: ONGEVALLENVERZEKERING 1. de verzekering van kracht is voor de leden (senioren, junioren en aspiranten) van de K.N.V.B. en zijn afdelingen tijdens het zich bevinden op terrein(en), trai nings- of oefenvelden of lokalen van de eigen vereniging o.a. voor het spelen van wedstrijden, trainen, bijwonen van wed strijden als toeschouwer, alsmede op het (de) terrein(en) van de vereniging(en), die worden bezocht voor het spelen van wedstrijden of tijdens het bijwonen van wedstrijden als toeschouwer (alleen in clubverband); tijdens reizen (ook echter uitsluitend in clubverband onder leiding) van en naar terreinen e.d. De bepaling met betrekking tot het rei zen in clubverband is niet van toepassing voor consuls, scheidsrechter, grensrech ters e.d. in de uitoefening van hun func tie, alsmede voor bestuurders van de K.N.V.B. en/of zijn afdelingen en/of van verenigingen, commissieleden voorzover het individueel reizen nodig is voor de uitoefening van de hem opgedragen taak; de leden van de verenigingen zijn voorts eveneens krachtens deze polis verzekerd tijdens activiteiten, welke zij namens of in opdracht van de vereniging individueel moeten uitvoeren; 2. de verzekerde bedragen per persoon als volgt zijn vastgesteld: A. overlijden: 1000,— voor ongehuwden, 5000,— voor gehuwden en onge huwden, kostwinner in de zin der wet, B. blijvende invaliditeit ten hoogste 10.000,-, C. tijdelijke arbeidsongeschiktheid anders dan voetbalongeschiktheid ten hoogste 70,— per week, D. geneeskundige kosten ten hoogste 500,— per ongeval; 3. met betrekking tot het sub 2C vermelde verzekerde bedrag bedoeld is een aanvullende uitkering, zodat uitslui tend uitkering zal worden gedaan van de werkelijk gederfde inkomsten tot een maximum van 70,— per week; 4. met betrekking tot sub 2D ver melde verzekerde bedrag vergoeding niet zal plaatsvinden indien en voorzover er aanspraak bestaat krachtens het zieken- fondsbesluit of andere verzekering of regeling; de elders lopende dekking tot vergoeding van bedoelde kosten zal on geacht het tijdstip waarop zij wordt aan gegaan met betrekking tot deze verze kering altijd als de oudste verzekering worden aangemerkt; 5. contractspelers tijdens hun activi teiten als zodanig niet in deze verzeke ring zijn begrepen; jeugdcontracten zul len krachtens deze polis verzekerd zijn. W.A.-VERZEKERING Verzekerd maximum: 250.000,— per gebeurtenis (of reeks gebeurtenissen die een zelfde oorzaak hebben) waarbij een of meerdere perso nen zijn gedood of gewond, dan wel scha de aan eigendommen van derden wordt toegebracht, met een eigen risico van 10,— per geval terzake van schade aan goederen van derden toegebracht. 1. a. deze verzekering dekking verleent voor de geldelijke gevolgen van de wettelijke aansprakelijkheid van de KNVB, zijn afdelingen en van de bij de KNVB toegelaten verenigin gen; b. onder de verzekering tevens zijn begrepen de geldelijke gevolgen van de wettelijke aansprakelijkheid van I. de bestuursleden als zodanig II. de in dienst van de bond, zijn afdelingen en verenigingen zijnde personen als zodanig III. de functionarissen, waaronder o.m. te verstaan consuls, scheidsrechters, grensrechters, commissieleden e.d. als zoda nig. c. onder de verzekering zijn begrepen de geldelijke gevolgen van de wet telijke aansprakelijkheid van de bij de KNVB en zijn afdelingen inge schreven en toegelaten leden gedu rende de tijd, dat zij uit hoofde van hun lidmaatschap zich bevinden op het(de) terrein(en), trainings- of oefenvelden of lokalen van de ei gen vereniging(en), o.a. voor het spelen van wedstrijden, trainen, bij wonen van wedstrijden als toe schouwer, alsmede op het(de) ter- rein(en) van de vereniging(en), die worden bezocht voor het spelen van wedstrijden of tijdens het bij wonen van wedstrijden als toeschou wer in clubverband, het reizen in clubverband van en naar de terrei nen en voorts tijdens alle activitei ten, welke namens en/of in op dracht van de vereniging(en) door de leden individueel moeten wor den verricht; 2. de geldelijke gevolgen van de aanspra kelijkheid van de contractspelers en/of verenigingen wegens lichamelijk letsel, hetwelk contractspelers elkaar toe brengen tijdens het spelen van wed strijden of tijdens het trainen, van de verzekering zijn uitgesloten; jeugd contracten zullen krachtens deze polis verzekerd zijn; 3. bovendien, in afwijking van de nor male polisvoorwaarden en wettelijke aansprakelijkheidsverzekering, verze kerd wordt een maximum van 1000,- per geval voor schade toegebracht aan installaties van de vereniging, welke wordt bezocht, zulks evenwel met een eigen risico van 50,— per schade geval; 4. de verzekering volgens de condities van de polis van automobielverzekering mede dekt de geldelijke gevolgen van de wettelijke aansprakelijkheid ex art. 1403 B.W. (derde lid) van verzekerde, voortvloeiende uit het gebruik van door werknemers van verzekerde in dienstverband bestuurde, doch verze kerde noch als houdster, noch als eige naresse toebehorende motorrijtuigen, zulks voorzover de aan derden toege brachte schade niet onder een voor het betreffende motorrijtuig gesloten ver zekering verhaalbaar is. De overeenkomst is aangegaan met de Verzekeringsbank „De Nieuwe Eerste Nederlandsche" N.V. te 's-Gravenhage. De premie bedraagt voor senioren leden 1,— per jaar, voor juniorleden 0,50 per jaar. De premie-inning door de KNVB zal volkomen parallel lopen met de con tributie-inning. De verzekering treedt in op 1 augustus 1962. Instructies inzake verzekering voor onze leden. 1. Gezien het feit, dat een groot aantal leden hun contributie reeds heeft vol daan, zal de premie-inning geschieden bij het betalen van de contributie 1963/1964 en wel voor het huidige lopende seizoen en voor het seizoen 1963/1964. Een en ander betekent dus, dat volgend jaar de senioren 2,—, de junioren 1,— en de pupillen 0,50 boven de normale ver schuldigde contributie zullen moeten voldoen. 2. Eventuele schadegevallen dienen binnen de 24 uur te worden gemeld bij de le secretaris, de heer J. L. van Dijk, Stadionkade 69, Amsterdam-Zuid. Tele foon 72 19 85. 3. Leden, die aangesloten zijn bij een ziekenfonds, dienen bij een ongeval, dat ook medische kosten tengevolge heeft, te handelen volgens de voorschriften van hun ziekenfonds; onder meer wordt hier bij opgemerkt, dat bij hulp buiten fonds- gebied (b.v. uitwedstrijden) het zieken fonds waarbij betrokkene is aangesloten onverwijld van één en ander in kennis wordt gesteld en de ontvangen instruc ties moeten worden opgevolgd. Leden, die zelf een verzekering hebben gesloten of via hun werkgever zijn ver zekerd bij een verzekeringsmaatschappij of instelling, dienen analoog te handelen. Dit ter voorkoming van misverstanden ten aanzien van een verwachte uitkering krachtens rubriek D (kosten geneeskun dige behandeling). 4. Met betrekking tot de W.A.-dekking is men verplicht zich te onthouden van elke toezegging, verklaring of handeling, waaruit erkenning van zijn verplichting tot schadevergoeding zou kunnen worden afgeleid en in het algemeen van alles wat tot benadeling van het belang van de verzekeringsmaatschappij zou kunnen lei den.

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 7