gsnczli Resultaten van de groene velden 1 10 7 PLIEGER KEUKENS poolt allen mee, het is vooc a.f.c. Zo even verliet Uw redacteur de Be stuurstafel. Zoals te doen gebruikelijk heeft voorzitter Henk Kappelhoff deze bijeenkomst van dit „Geacht College" (ja, mensen, zo spreken bevriende verenigin gen ons wel aan) geopend met een vogel- vluchtig overzichtje van de gang van za ken met onze teams. Hij roerde daarbij aan, dat ons vierde het beter doet, dan in de tijd, dat Jan Tjalling nog captain van dit elftal was. En wie nog weet, dat het Jan Tjalling alleen maar gelukte een optimistisch verslag te maken, als hij in zijn achterhoofd Anita O'Day hoorde zin gen, in June Allyson's gezellige pretoog jes keek en Jane Russell zag afwassen, die moet beamen, dat Henk Kappelhoff gelijk heeft: het gaat Uw en mijn en ons aller Vierde goed. Sinds kort overigens, maar dat is voldoende. De overige K.N.V.B.-teams aan de beurt nu. Weliswaar heeft het tweede een paar lelijke opdoffers gehad, maar daar moet het team, sterk als het is, overheen kun nen komen. Het derde is nog ongeslagen en zal hogerop komen. Naar mijn me ning moet af en toe een stuivertje op zij gelegd worden door hen, die het aangaat, want 1963 zal nog menige datum rood- omrand krijgen. Feest in A.F.C. In dit verband komen we op het Zevende. Neen, vrienden, over Breda (Bierstad) geen woord. Dat is trouwens oud, net zo oud bijna als de hierboven genoemde sterren. Het zevende, het zevende van ons bedoel ik, wint steeds. Waar de cap tain van dit team aan denkt, weet ik niet. Sophia, Brigitte of de onzichtbare man? In ieder geval een onzichtbaar ver slag deze keer. Wel een gemiddelde van twee. Bravo. Of de andere teams nog kampioens kansen hebben? Allicht. Hoe groot deze kansen zijn zal ik U een volgende keer d.m.v. publicatie van de standen, aan tonen. Nu eis ik Uw aandacht voor enige captains. Om onze Schakelredakteur niet al te zeer in het figuurlijke hemd te zetten ben ik op een middernachtelijk uur aan het werk getogen om de door hem in de vorige Schakel gedane belofte, althans ge deeltelijk, waar te maken. de Italiaanse keuken imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam Vorige keer dus 6 punten uit 3 wedstrij den, thans 14 uit 8, een resultaat dat de verwachting rechtvaardigt dat we dit jaar niet bij de strijd om de laatste plaats be trokken zullen zijn. Zelfs staan we even, zij het geflatteerd om dat we één wed strijd meer hebben gespeeld dan de K.H. F.C., bovenaan (let U s.v.p. wel op het woordje „even"). Ondanks deze eerste plaats kan ik niet enthousiast zijn over het door ons ver toonde spel, behalve in de wedstrijd tegen de K.H.F.C., waarin we sterk domineer den, maar die we wonderlijk genoeg toch verloren, ondanks dit sterke spel. Onze voorhoede kan nog maar niet de weg naar het doel van de tegenpartij vinden en wij prijzen ons maar geluk kig dat deze tot op heden ook niet erg doeltreffend tegen ons is opgetreden. Het zijn anders maar benauwde over winningen, die wij behalen (Gouda, Jos, Watergraafsmeer!). Jammer genoeg spelen wij praktisch iedere week met een gewijzigd elftal, deels door blessures, deels omdat de E.C. zoe kende is naar grotere produktiviteit. Hierbij komt nog dat Rocus Hoogen- doorn voor 4 weken (sic!) is geschorst voor een vermeende overtreding in de wedstrijd tegen Watergraafsmeer, hetgeen natuurlijk ook de nodige moeilijkheden oplevert. Deze schorsing is in mijn ogen (en naar ik aanneem ook in de ogen van diegenen die de betreffende wedstrijd hebben gezien) een zware straf voor een overtreding die ik niet heb kunnen kon stateren, hoewel ik nog geen meter ver wijderd stond van de plaats waar het ge beurde. Een prettiger geluid is dat John van Beynum weer geheel van zijn verwon ding, opgelopen in de wedstrijd tegen O.S.V., is hersteld en alweer mee heeft gespeeld tegen JOS, in welke wedstrijd hij zelfs de beslissende goal scoorde. Bravo John, nog even wat konditie kwe ken en je bent weer de oude. CEES BOUWENS. Op 7 oktober was gevreesde, ongeslaag de koploper. Y-Boys aan de beurt (vorig jaar: 13—1!). Voor het eerst hadden we ze „uit" alle elf bijelkaar; al moet ge zegd worden dat 6 oktober 1962, gouden bladzij in het boek van Bachus, zijn in vloed op 7 oktober wél liet gelden. Tot de thee redden we het met een 1—0 achterstand. Daarna sloegen de scheeps bouwers klinknagels met koppen: 5—0 Dankzij Pim Been, onze „Rijvers", werd het 5—1 en van Caspel maakte 5—2. Ten slotte een schitterende kopbal van een heer, die door onze B.V.D. als speler van vijand's Eerste werd herkend en wij moes ten met een 6—2 nederlaag het veld ver laten. H.R.V.C. 5 trof het onzalige lot onze eerste tegenstander op Goed Genoeg te zijn. Met onze enige echte aanvoerder Joop Stokvis (voor zaken?? in Parijs ge weest kom, kom Joop!!) en ontblootte tanden betraden we het veld om koste wat het koste deze wedstrijd te winnen. Na tien minuten opende Uw kronikeur de score met zijn eerste doelpunt voor A.F.C. Hij werd op passende wijze gehul digd. De strijd werü hervat: 1—1. Polak maakte er 2—1 van. De tegenstander blééf opdringen de strijd blééf ener verend. Vooral door de oratorische be gaafdheden van bijna alle tieners, die het forum van de hooggeleerde Diepenhorst onnavolgbaar imiteerden. Voor de T.V. schijnt echter ieder op zijn beurt te spre ken. Van Hilst en Bierman maakten nog wat doelpunten zo ook onze tegen stander De strijd werd harder, hetgeen culmi neerde in een trap tegen het hoofd van Eddy Posthuma, die de lensjes even moest sluiten. Overigens werd deze trap afge leverd door een heer, die het zó bont maakte, dat zelfs de Grote Horn aan deze man zijn handen vol zou hebben gehad! Wij handhaafden ons lichamelijk en gees telijk overwicht en gingen met 5—4 door de finish. 11—11 bleek inderdaad een vreemde dag. In praehistorische koude waren wij de gasten van Sport 4. Rekening houdend met vroegere ervaringen, begonnen wij optimistisch met de ijsgekoelde orkaan in de rug. De gastheer opende de score, maar Jaap Ellerbroek maakte „mooi" ge lijk. Na rust, laverend tegen de wind, ging de strijd ongeveer gelijk op. Sport nam de leiding. Bierman maakte gelijk. In de laatste tien minuten kwamen wij met 3—2 achter en wat er ook gedaan werd door Ellerbroek: schot tegen de paal, Leo van Hilst: 2 harde „near mis sers", en de andere heren: het bleef 3—2! Resultaten? A.F.C.-ers, laten we het ge zellig houden! Komt U eens kijken? U weet niet wat U ziet! TOON VAN TIEN. Ja, er is nog gevoetbald, en om maar met de woorden van ons aller Jan Tjal ling in huis te vallen, voor den donder niet slecht. Slechts weinige trouwe sup porters, zeven in getal, vergezelden Uw zevende op 21 oktober naar Sportpark Buitenveldert, waar een geladen S.C.A., plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 2

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 2