V/an de brug 40e Jaargang November 1962 No. 4 Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. T. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam-z., tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3, Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710. Amsterdam w. diend. Knap het dus zelf op. De Jun. A I staan trots bovenaan in de regionale competitie. De afgelopen maand lieten ze slechts één steekje vallen door een gelijk spel, op Goed Genoeg nog wel, tegen Zaandijk. Het Zaterdagmiddagelftal schijnt goede plannen te hebben. In de afgelopen maand werden alle wedstrijden gewonnen. Waar het zaterdagvoetbal waarschijnlijk ëen steeds grotere rol zal gaan spelen, zijn ook deze resultaten zeer verheugend. De Jun. B lijden meer fikse nederlagen dan dito overwinningen. Waar de uit bouw tot nu toe in de breedte heeft plaats gevonden, mag ons deze stand van zaken niet al te zeer verwonderen. Intus sen is het maximum aantal elftallen, dat wij kunnen laten spelen, al ongeveer be reikt. Voor het volgend seizoen worden thans reeds maatregelen overwogen om te komen tot een voetbalproef, zowel voor senioren als junioren. Iedereen, óók de slechte voetballers, zijn welkom als lid, maar op den duur zullen alleen diegenen, die een zekere mate van aanleg bezitten regelmatig in elftallen kunnen worden opgesteld. Plaatsen waar A.F.C. NIET behoort te staan In de officiële mededelingen van de afd. Amsterdam van de K.N.V.B. van 15 no vember komt de naam van A.F.C. zeven maal te veel voor; n.l. voor boeten we gens te laat inzenden van elftalopgaven, niet vermelden van de juiste volgorde, niet tonen identiteitkaart en voor, he laas, twee strafzaken. Iedereen behoort er aan mede te werken, dat het niet meer voorkomt. HENK KAPPELHOFF. zichzelf volkomen begrijpelijke proef om de verdediging iets te verzwakken, in de hoop de aanval te versterken, moet als mislukt beschouwd worden. Wanneer we nu door deze nederlaag wakker zijn ge worden, dan kunnen we deze als een bij zonder nuttige les beschouwen. A.s. zon dag en elke week daarna wacht ons weer een bijzonder moeilijke strijd. Want veel krachtsverschil is er heus niet in on ze afdeling. D.C.G. dat wèl succes had met een nieuwe opstelling zal ongetwij feld moed hebben geput uit de mooie 4-1 overwinning op Hollandia. Daarbij komt dat wij tegen D.C.G. nooit onze beste wedstrijden hebben gespeeld. Eerste en tailers, let op Uw saeck! Naar mijn smaak wordt zondag beslist of wij mee blijven tellen of afzakken en dan nog moeten gaan oppassen. Maar laten wij één ding afspreken, jongens, laten wij nooit meer in de krant behoeven te lezen, dat A.F.C. geen moment de indruk maakte tot de gegadigden voor de titel te behoren. Af gesproken? Het 2e en 3e wonnen hun bei de wedstrijden. Wonderlijk is, dat Rob Duis en Willem Bouwhuis in het 2e zuike triomfen vieren door goed samenspel, wat juist in het eerste te wensen overliet. Enfin, men is nooit te oud om te leren. Het vierde behaalde uit vier wedstrijden zeven punten, met de doelcijfers 19-6. In jaren hebben we niet zo'n goed spelend vierde elflal gehad. Nu doorzetten, jon gens. Het vierde moet terug naar de K.N.V.B. Van de andere senioren-elftallen baart alleen het vijfde zorgen. Kom jon gens, doe je plicht voor A.F.C., want met versterking van jullie elftal ten koste van het vierde wordt geen clubbelang ge- TVTa de verschijning van de vorige Schakel, waarin we ook al van bijzonder goede resultaten, in doorsnede althans, konden lezen, speel den onze K.N.V.B.- elftallen als volgt: A.F.C. 14 3-1 5-36 A.F.C. II 2 2 - - 15- 5 4 A.F.C. III 2 2 - - 6-3 4 Totaal 8 7 1 26—11 14 een resultaat dus, waarvoor iedereen graag zijn handtekening zal willen zet ten. Nu tref ik het de laatste twee maan de zó, dat ik m'n artikeltje moet schrij ven de ochtend na een nederlaag van het eerste. Dat was het geval na A.F.C.— K.H.F.C. en nu weer na Purmersteijn— A.F.C. Nu ben ik het met U eens, dat zoiets niet zo verschrikkelijk is, als in de tussentijd maar alles gewonnen wordt! Akkoord. Maar toch, wat een verschil tussen die twee nederlagen. Tegen de K.H.F.C. speelden we volgens mij de beste wedstrijd van dit seizoen, tegen de Purmerenders onze slechtste. Was dat nu een elftal dat vocht voor zijn kans op de bovenste plaats? In het begin werd er door ons elftal knap gevoetbald en doel punten maken leek slechts een kwestie van tijd. Maar het blééf fikkie, tikkie, tikkie, géén goal! Totdat Purmersteijn ontdekte, dat van dit A.F.C. best gewon nen kon worden en dat ook deed. Een beschamende nederlaag, waarbij ons elftal zich veel te vroeg neerlegde. De op

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 1