□sntzJi Dagje verzekeringen Voor al Uw van Emden Snoek Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit DE SELL KEUKEN BecjunstiGinG van onze aöveRteeRöeRS, houör öe schakel in stanö dat ik verplicht was geworden aan te trekken. U ziet, het kan best anders. Neem een voorbeeld aan het simpele doen van hooggeplaatste lieden. Het „duur doen" mogen „ergens" belangrijk lijken, de eenvoud wint het nog steeds. A.F.C. is een aparte club! Neem nu eens dat bekritiseerde klokkespelü Is het niet héérlijk van erkende tegenstanders op faire open wijze te horen, dat ze, nu ze het gezien en gehoord hebben, op hun mening terug willen komen. Is het dan niet zdaalig, dat ze erbij zeggen dat ze nochtans geen sou eraan wensen te schenken. En de Pers sprak nog wel van een wereldprimeur. Kijk, dat is nu A.F.C.!!! Kritiek ge noeg, maar daarnaast een saamhorigheid, die je practisch nergens kunt vinden. Zonder die kritiek, zonder die saam horigheid zou er geen barst, lees dus goed: geen enkele barst van al dat nieuwe gedoe terecht zijn gekomen. Juist, omdat we altijd lieden hebben, die het beter weten en die daarnaast een saamhorigheid kennen, die weinig in stanties bezitten, zijn we royaal aan de winnende hand. Wij benijden de profclubs beslist niet, die moeite hebben slechts hun spelers uit te kunnen betalen. Over een landgoed spreken we maar niet Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN. TTet was een door-de-weekse-dag; een heerlijk-ruikende, zonovergoten herfst dag. Bankdirecteuren, steno-typistes, jong ste bediendes en chefs postkamer lagen gekooid in hun papieren te rommelen toen ik met Sim Sala Bint (wij noemen OVERSCH1ESTRAAT 13-15 TEL. 15 44 33, A'DAM-W3 J. Bakker, A F.C. Clubhuis haar Sala) koers zette naar de plaats waar 't moest liggen. In het enkele pakkie, zij alleen in halsband dartelden wij de we reld in. Geen omwegen, dacht ik bij-de-hand, gekomen in het verlengde van de Beet- hovenstraat en staande voor het opge spoten land aan deze zijde van de dijk. Dieswege sprongen wij onder luid geju bel de eindeloze zandvlakte in. Zand was voor Sala (3 mnd.) nog een vreemde materie, hetgeen zij hoognodig moest laten blijken door op grote schaal olie te gaan boren. Het leverde slechts een fraaie Salapoe op, waar ik niettemin erg blij mee was, want zij is in het tijdperk, dat wij het zindelijk-worden noemen en elke buitenshuis geplaatste Salapoe wordt met luid gejuich ontvangen. Het braaf, braaf werd met gepaste trots getou cheerd, waarna zij zonder haar produktie een blik waardig te keuren met mij ver der de zandvlakte in dreef. De zon, glim lachend om al dit enthousiasme, deed alle verschrikkelijke zomers vergeten en wij stapten vrolijk via loopgraven, smalle beekjes en grote zandhopen in de rich ting waarvan ik dacht: daar moet het zijn. De dijk werd stormenderhand ge nomen, doch eenmaal bovengekomen verstomde alle geluid. Als genageld ston den wij tussen het onkruid en Sala's staart hield eerbiedig op te kwispelen. Zachtjes zakten we door de knieën en met ogen groot van ontzag keken we neer op het resultaat van 67 jaar A.F.C. Mijn gedachten gingen terug naar de dag dat ik als 11-jarige op het 3de veld aan de Wandelweg werd geselecteerd en ik was dankbaar dat ik juist op die dag geen onverantwoorde overstappies had gemaakt. Een derde gedeelte van de eerbiedwaar dige A.F.C.-leeftijd mocht ik reeds niee- draven en ik probeerde mij grootse feiten te herinneren waarin ik de hoofdrol had mogen spelen. Een mislukt entree in het eerste en een fantastische wedstrijd in Junioren II tegen Swift-junioren waren gebr. plieger heerlen, amsterdam eigenlijk de grote herinneringen die boven kwamen drijven en ik realiseerde mij leunend in nostalgie hoe snel mijn A.F.C.-tijd gegaan was. Een dreu nende klap van een in het blauwe zwerk opererende straaljager bracht mij terug tot de werkelijkheid en vastberaden lie ten wij ons naar beneden glijden om de burcht te nemen. Een uit zijn krachten gegroeide sloot weerhield ons in eerste instantie, maar na nog een half uur door de bush-bush te zijn geslopen bereikten wij de echte ingang en voorzichtig drentelden wij naar datgene, dat in wandelgangen voor club huis wordt uitgescholden. Anderhalf uur zandvlakte en bush-bush weerhield mij naar boven te gaan, maar Sala had het vrouwtje geroken, die boven reeds achter een kop koffie zat te genie ten. Niet meer te houden gleed zij (Sala wel te verstaan) meterslang onder de biljards door om haar trouw en aanhan kelijkheid te tonen, terwijl ik buiten en kele kubieke meters zand verwijderde uit mijn schoenen en deze verder met de zakdoek waardig maakte om voor de eer ste maal voet te zetten in het bolwerk. Het ontzag van de dijk maakte plaats voor oprechte bewondering. Ik neem aan dat de rij van ere-lidmaatschappen wel uit gebreid zal worden dit jaar. Enkele loslopende chiefs-of-industry, door de mazen van hun kooi geglipt, waren ter begroeting aanwezig en aldra klotste de eerste carambole melodieus de immense ruimte in. Vier uur later waste ik mij het krijt van de vingers na onder gaan te hebben dat biljarten lang niet zo vermoeiend is als je met Wim Staats te maken hebt. Om alle mogelijkheden te onderzoeken en zonodig uit te buiten wierpen wij ons even later op Bakker's culinaire geneug ten en om het dagje rond te maken spoedden wij ons, na het laatste kippe- levertje van kant te hebben gemaakt, in snelle vaart met broeder Jan aan de stuurknuppel Aalsmeer-waarts om aldaar tussen enkele fanatieke kwekers de schoonheid van A.F.C. en Goed Genoeg te prijzen Een door-de-weeks-dagje, dat door het lid te zijn van zo'n club, wel heel erg prettig werd. CHARLIE. de Italiaanse keuken imp, gebr. plieger heerlen, amsterdam 9

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 9