Mag ik even. In sjaaket Steenstra jParfumeriën poolt allen mee, het is voor a.f.c. "Tie redactie, daarbij gesteund door een beproefd medewerker, zoekt naar nieuwe ideeën voor ons clubblad. Zo speelt zij met de gedachte op pagina 1 de afbeelding van het oude veld met de vertrouwde tribune te vervangen door iets nieuws. Maar daarover later meer. Onder deze kop „mag ik even kunt U voortaan alles kwijt, wat het ge moed bezwaart. Of dat nu de soep is waar slechts één bal in drijft, of dat het de bal is, die niet rechts maar met de linkerbuitenkant geschopt moest worden. U schrijft het ons maar. En hoe meer hoe liever vragen. Ze behoeven slechts zijde lings met A.F.C. te maken te hebben. In tegenstelling tot andere rubrieken slui ten we geen enkel terrein uit. We hebben in onze kringen een be faamd socioloog, zoals sociologen betaamt overal verstand van hebbend, bereid ge vonden een en ander van commentaar te voorzien, zonodig in nauw overleg met het Bestuur, dat eveneens overal ver stand van heeft, zoals gij wellicht weet. De ingezonden brieven zullen geheel of gedeeltelijk worden afgedrukt. Reacties op het geplaatste zijn eveneens van harte welkom. Uitgelekt. Het idee tot deze rubriek is toch ken nelijk uitgelekt, want reeds mocht ons een schrijven bereiken. Naam en adres van deze vroegtijdige inzender zijn bij de redactie bekend, maar worden nooit gepubliceerd. Daar hij in zijn moeilijkheden niet alleen staat, geven wij hem hier graag het woord: „Al jarenlang loop ik met een opge propt gevoel rond (bruinbrood, jonge man! soc.) en nu eindelijk kan ik mij laten gaan (niet spatten! soc.). Alles is de schuld van de sul3-commissie B. Zes jaar geleden al was er een plaats vrij in het zevende en ze wisten, dat ik als eerste genoteerd stond voor promotie. Links ben ik wel niet zo goed, maar ik kan me toch omdraaien om hem rechts te nemen. (Valt mij mee, soc.). Ik houd van impro viseren. Maar ze passeerden mij voor een vent, die er de balie van kan, die echter gul is met bier. Na al die jaren heb ik nog steeds geen erkenning gevonden en ben zelfs nog verder teruggevallen. Mijn gezinsleven lijdt hier erg onder. Wat moet ik doen?" J. F. Antwoord van onze soc. „Uw uit het hart gegrepen woorden hebben mij ontroerd. De Commissie, die het destijds voor het zeggen had, be richtte mij desgevraagd: J. F. heeft heel weinig talent, draaft als een dolle over het veld en de pilsjes zitten aan hem vastgeroest. Voorwaar een duidelijke uit spraak, J. F. Mijn advies is: Iedere zondag naar bo ven; drie a vier rondjes voor de com missies en andere belangrijken, die Uw opstelling kunnen beïnvloeden. Dit een half jaartje volhouden en het zevende komt binnen Uw bereik." w.g. Soc. Met belangstelling zien wij uit naar Uw inzendingen, die U onder het motto „Mag ik even aan de redactie kunt zenden. (Ook anonieme brieven worden behan deld. Wanneer deze binnen de perken van het fatsoen blijven op deze plaats in Uw clubblad. Doen ze dit echter niet, dan in een persoonlijk onderhoud). DE REDACTIE. ~\7"an het zeer geringe aantal mensen, die aan onze nieuwe inrichting iets hebben verdiend, mogen John Kennis en de firma Huyer gerekend worden. Het geval wilde, dat de ontvangende garde gekleed diende te zijn in een sjaaket. Het moge bekend zijn, dat ik een ste vig liefhebber ben van enige stijl en eti quette. Dat maakt een club zo. Evenwel ben ik niet officieel bezitter van een sjaaket. Is die gelegenheid dan daar, dan ga ik steevast mijn koffertje halen bij John Kennis en pronk daags daarna, na ernstige vervloekingen tijdens het aan kleden, in het gitzwart, waaronder bre tels, sokkenophouders, mouw-elastieken en buikbanden. Ik voel me aldus als een weemoedige harlekijn, terwijl U ronddartelt in dat, wat U het lekkerste zitHet is mijn gewoonte na het aankleden een ieder te vragen, of zij geen kaartje of iets derge lijks van John Kennis zien hangen aan de slippen van dat vermaledijde pakkie. Doorgaans zegt men dan „neen, ik zie niets", doch het gevoel, dat ze het plan hebben je tot een lachwekkend object te maken van deze gelegenheid, overheerst. Tjonge, ongeacht dat sjaaket, wat was dat een prachtige dag!! Ik heb vernomen dat de kok flauw gevallen is en ook een kellner van de sokken ging!!! Wil je een geslaagder opening van een echte socië teit. Alleen Joop Bakker had nog plat moeten gaan van emotie. Ja. dat zou den we wel gewild hebben. Maar Bak ker stond als een rots in de branding. Er was één man, die het hoofd en het bier koel hield, en dat was Bak ker. Mensenlief, over tempo gesproken!! Hiernevens beweer ik zeker niet, dat andere mensen het hoofd niet koel hielden. Neem b.v. Johan Meijer, het fris-van-de-lever-zijnde-lid-van verdienste. Deze wist tot het moment van sluiting, wat hij zeide. Dit zeide hij de volgende dag en nog meerdere dagen erna nog. Een bewijs slechts, dat óók Johan het hoofd koel heeft gehouden. Het strekt dergelijke figuren tot ere, dat zij in het heetst van de strijd nog zo volmaakt koel weten te blijven. Daarom zitten ze dan ook trouwens in de een of andere elftalcommissie. Daar heeft óók Cor Peperzeel zijn functie aan te dan ken. Cornelis voorzegde een verrassing bij de openingsplechtigheid, maar een sloperskind had de verrassing in zijn ten gere en nog zo jonge slopershanden ge nadeloos gewurgd. De verrassing was niet meer De „verdienstelijke" leden groeiden die dag tot enkele rijtjes aan, en het was en is nog steeds moeilijk te onthouden wie er niet verdienstelijk was die dag. Er valt zo ontzettend veel te vertellen van die openingsdag. Er waren autori teiten, o.a. onze bloedeigen burgemeester Van Hall. Deze burgemeester ontwikkelt zich langzaam, doch zeker als een ferme, prettige burgervader. Hij had zich voor die dag uitermate sportief gekleed, wars van „offisjeeligheid". Kijk, en dat ligt ons, A.F.C.-ers. Persoonlijk dacht ik met weemoed aan het „John-Kennis-Pakje" N.V. LOODGIETERSBEDRIJF v/h W. GELDERLAND DIR. C. VAN PEPERZEEL VALCKENIERSTRAAT 35 AMSTERDAM v. Baerlestraat 160 tel. 794120 8

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 8