On dit et datjes Bequnstiqinq van onze AöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Het september-nummer van dit blad, dat op 5 oktober direct voor de ope ning van ons nieuwe complex uitkwam, werd gedirigeerd door Pint Adriaansz. Een mooi werkstuk, vinden wij. Tal van bij dragen moest zijn hand afscheiden en dat is hem meesterlijk gelukt. Vooral zijn persiflages op Nederlandse dichters doen het kennelijk goed. Dat wil zeggen bij onze poëzie-liefhebbers. Meer prozaïsche gees ten waren meer geïmponeerd door de honderden closetpotten, welke hij onze nieuwe clubtent in liet dragen. Pim Adriaansz, Jo Wijnand en Jan Meyer zeggen wij dank. Adje. Een vorige maal verhaalden wij U van de bezoeken van deze correspondent aan de Europese hoofdsteden. EI zult met ons toen verbaasd zijn geweest en misschien wel jaloers op zijn verre reizen. Dan zult U nu, met ons weer vanzelf, stomverwon derd zijn te horen, dat onze man een rondreisje door de U.S.A. heeft gemaakt. Ook daar gaat het volgens hem goed. Niagara Falls zijn fantastisch geïllu mineerd en de strijd tussen de Yankees en de Giants is hevig. Ad, bedankt weer. Wij verheugen ons er telkens weer in te bemerken, dat je, waar je ook zit, af en toe met je gedach ten bij A.F.C. en de A.F.C.-ers bent. Groeten aan EJla. Oud-leden. Wij vragen ons wel eens af door welke gedachten verenigingsbesturen worden geleid, wanneer ze bij jubilea alle oud leden willen verzamelen. Vaak verlenen dagbladen hun medewerking om deze oud-leden op te roepen hun adres aan de jubilerende club op te geven teneinde in de feestviering te worden betrokken. Wij denken dan wel eens, waarom wordt men van lid oud-lid. Omdat de leeftijd de voetbalgrenzen overschrijdt? Waarom blijft men dan geen lid of min stens donateur? Anderen zullen de gelederen verlaten, omdat ze menen in een andere club hun ei beter kwijt te kunnen, of, omdat ze in het zevende worden opgesteld en zelf van mening zijn een harde toon in het zesde te kunnen meezingen. Accoord, die mensen gaan weg en ver liezen vaak al het contact met hun oude vereniging. Maar wat moet je er dan mee op je feest? Onachtzaamheid. Een noemer, waaronder veel kwaad te brengen valt, vriendinnen en vrienden. Wij spreken hier echter van één spe ciaal aspect en wel in het bijzonder tot aanvoerders en leiders van onze elftallen. A.F.C. betaalt per maand gemiddeld 25.—, ja, vijf en twintig gulden, boete omdat genoemde functionarissen de ruil- fonnulieren niet accuraat invullen. Moeten we nu echt een stencil laten uitgaan, waarin er op wordt gewezen, dat de klasse, het competitienummer, de uitslag, de naam van de scheidsrechter, de datum etc. etc., juist moet worden in gevuld. Heus, we kunnen ons voorstellen, dat het tiende een keer zonder grensrechter staat, maar alle andere verzuimen kun nen toch, met een minimum aan accura tesse worden vermeden. A.F.C. wordt al dus geld, veel geld bespaard. Gemiddelden. We gaan er op veelvuldig verzoek maar weer een jaar mee door. Persoonlijk meenden we, dat de aandacht voor deze interne competitie wat verslapte, maar eerzuchtigen onder ons verzekerden an ders. t/m 7 oktober 1962 gesp. gem. v. t. I. Zevende 4 2.- 35- 3 11. Eerste 4 2.- 9- 4 III. Saté 3 1.67 10- 3 IV. Derde 4 1.50 6- 2 V. T weede 4 1.50 6- 4 VI. Zesde 5 1.40 15- 8 VIL Achtste 4 1.25 22-12 VIII. Negende 3 1.- 9-11 IX. Vierde 4 0.75 8-16 X. Vijfde 5 0.60 10-19 XI. Tiende 5 0.60 9-24 XII Satwé 0 0- 0 gesp. gew. gel. verl. v.- -t. pnt Totaal 45 23 11 11 139— ■106 57 Algemeen gemiddelde 1.27. Veteranen. Van de wedstrijden kan nog geen ver standig woord worden gezegd. De capa citeiten zouden in een verkeerd daglicht worden gesteld als we na die paar wed strijden al een oordeel velden. Na de wed strijd tegen H.F.C. bleek echter, dat twee dezer eeuwig jeugdigen de voetbalschoe nen voorlopig moeten invetten. Luuk Nijdam liep een „knietje" op. Eerst leek de blessure veel minder ern stig, maar nu blijkt toch, dat operatief ingrijpen geboden, is. Ton de Haan werd het voetballen voorlopig verboden vanwege een nier aandoening. Beide makkers wensen we een spoedig herstel. Nogmaals opening Vele letteren druks heeft U over dit onderwerp al gelezen. Toch dient er nog een enkele druppel in de emmer ge gooid. Wij menen n.l. een compliment te moeten maken aan A.F.C.'s propaganda- commissie (versterkt met Willem van Vliet), die onder leiding van Cor van Peperzeel en bijgestaan door een com missie van ontvangst, de feestelijkheden op ons nieuwe clubhuis voortreffelijk heeft georganiseerd. Het straffe tijdsche ma „voorzag echt wel in een behoefte". En dan komen we eigenlijk aan een hoofdstuk apart, n.l. de aandacht, welke de Nederlandse pers aan de Stichting „Goed Genoeg" heeft besteed. Jo Wij nand zegt er in de „Pickles" reeds iets van. Zo'n affaire moet aanslaan en dat on ze affaire heeft aangeslagen danken we voor het grootste gedeelte aan Jo Wijnand. Restaurateurs. Het is reeds uit den treure herhaald, maar het zij hier nog eens gezegd: het welslagen van de plannen met betrek king tot de financiering van onze Stich ting, d.w.z. het bestaan en het welzijn van A.F.C., A.B.C. en A.C.C. staan en vallen met een wel of niet geslaagde ex ploitatie van ons clubhuis. Laat ieder lid van die 3 clubs zich dat bewust zijn. Dat wij door aldus te han delen niet alleen de Stichting, maar ook onze restaurateur Jo Bakker en echtgenote en hun medewerkers brood op de plank bezorgen is een prettige wetenschap. Inderdaad, een prettige. In dit verband past het ons, de familie Bakker te danken en lof toe te zwaaien voor het idee de dames op 6 oktober een fraai uitgevoerd asbakje aan te bieden. Dat onze verenigingen in het klaverblad van vier (een geluksblaadje, mensen) hun geluk mogen vinden is derhalve ook hun wens. Attractie. Tijdens het dansje, na de officiële toe standen op 6 oktober had Cor van Peper zeel ons een verrassing beloofd. Met een truc wist hij bijna alle aanwezigen voor het podium te krijgen om daar het oor te lenen aan Willem van der Marei. In een meesterlijke voordracht, herhaalde lijk onderbroken door de lachsalvo's dei toehoorders, belichtte Willem de opening en alles daaromheen vanuit een andere gezichtshoek. Op het laatst ging hij toch weer wat overhellen naar de serieuze kant en met een door Nico Holtzappel gedichte op wekking van onze jeugd besloot hij zijn barokke causerie. Wij menen dit gedichtje U niet te mogen onthouden. Bij alle dank en trots en vreugd Past nog een slotwoord tot de jeugd; Want bij al wat hier werd volbracht Is allereerst aan haar gedacht. Hier werd gebouwd voor latere jaren. De jeugd, die moet dit goed bewaren! Besef toch, jeugd van A.F.C. Wat deze club voor jullie dee. Breng dank aan hen, die laat en vroeg Zich gaven voor dit „GOED GENOEG" Dit driemanschap met lijn en richting: Dick Bessem, voorzitter der Stichting: Wees eeuwig dankbaar en vol lof. Voor Voorzitter Henk Kappelhoff En dan voor hem, die altijd vecht Voor onze jeugd en voor haar recht: Gerard van Nigtevegt. Als jullie naar hxin voorbeeld werken, Blijft A.F.C. de Club der Sterken! Voetballen. Er is gevoetbald, ook deze laatste we ken en voor den donder niet slecht. Dat bewijzen U de gemiddelden. Maar geen der captains kon tijd vinden U ver slag te doen van hun belevenissen. Wij, en uit hun naam weer wij, beloven beter schap en zullen U volgende keer uitge breid onder de ogen komen. J. T. S.

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 7