Een speech die er zijn mocht Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöens, houöt öe schakel in stanö verdienste te benoemen. Voorts maakte hij bekend dit zelfde te willen doen met Cor Kerker, Siem de Waal, Wim Staats en Jan Meyer, voor het vele werk dat zij in de afgelopen jaren voor hun club heb ben gedaan. Een luid applaus onder streepte deze onderscheidingen en liet duidelijk blijken dat een vergadering hiervoor slechts nog een formele gang van zaken is. Nico Holtzappel ging nog verder na de „ware lintjesregen", zoals hij het noem de. „Wij maken van deze bijeenkomst een algemene ledenvergadering en het bestuur heeft besloten Henk Kappelhoff te benoemen tot ere-lid", aldus Holtz appel. Wederom met een luid applaus en een "For he is a jolly good fellow", lieten de aanwezigen hun instemming met deze benoeming blijken. Offervaardigheid groot. Het aanbieden van de cadeaus uit eigen vereniging begon hierna. De offervaardig heid van de leden bleek groot te zijn. De heer I. Galavazi bood namens de ere leden een klok aan en Jaap van Nek na mens de leden het in de landelijke pers zulk een bekendheid gekregen hebben de carillon. Het dames-comité werd ver tegenwoordigd door de dames v. d. Valk, Van Nigtevegt en Kerker en bood twaalf stoelen en drie tafels voor de bestuurs kamer aan en twee tafeltennistafels voor de jeugd. Ook de jeugd kwam aan bod. Hans Slaap. Jacques Kohier Jr. en Tim- metje Timmermans overhandigden hun voorzitter een platenspeler en een tafel tennistafel („in miniatuur, omdat de echte zo zwaar is") en het reeds aangebrachte dia-positief-raam met een afbeelding van het oude clubhuis. Vroeg in de ochtend. De Zilveren Ploeg kwam bij monde van Arie Waayer met een prachtige gedenk plaat, eveneens reeds aangebracht, name lijk in de hal boven de ingang en Ton Glas bood namens de veteranen een log boek aan. Met een prachtig schilderstuk, aangeboden door de heer A. Romeyn, en een massieve zilveren beker, afkomstig van een schenker, die anoniem wil blij ven, eindigde de geschenkenreeks. Dat het tot vroeg in de zondagochtend gezellig bleef, hebben velen onder u zelf ervaren. HANS DE BIE. Deze jongens en deze vlag werden door Wethouder De Roos onthuld (foto Eddy Posthuma de Boer) T^en aanmerkelijk tekort aan jaren is er de oorzaak van dat ik niet weet met welke woorden wethouder De Vlugt twee en veer tig jaar geleden zijn openingshan deling voor het A.F.C.-veldencom- plex aan de Zuidelijke Wandelweg vergezeld liet gaan, maar de speech van de (scheidende) wethouder De Roos op de afgelopen 6 oktober bij de opening van sportpark „Goed Genoeg" was er één, die er zijn mocht. Met spitsvondige en vaak ook humoristische opmerkin gen deed hij de vele uitgenodigde aanwezigen, waaronder burgemees ter Van Hall, zijn opvolger voor de wethouderfunctie dr. P. J. Koets en ook zijn eigen echtgenote, diver se keren in lachen uitbarsten. „Als ik de overbezette zaal zo zie, vraag ik mij af wat er nog moet worden geopend", zo luidde een van zijn opmerkingen. Een andere: „Toen de Stichting „Goed Genoeg" een aantal jaren geleden bij de ge meente aanklopte, meende ik dat in plaats van het woordje „goed", „geld" moest staan. Later kwam ik tot de conclusie dat hierachter het woordje „nodig" ontbrak. Kannen en kruiken. ,^ich ja", zo sprak mr. de Roos later weer, „bij A.F.C. komt alles wel in kannen en kruiken, die straks ook wel niet zullen ontbre ken". Mr. de Roos was niet op de hoogte op welke wijze hij de ope ningshandeling zou moeten ver richten. Omdat de maquette van het clubhuis niet aanwezig was, kon de geplande handeling niet doorgaan. Het organisatie-comité vond een heel geschikte oplossing, maar had dit de wethouder niet meer kunnen meedelen. Hij liet dit overduidelijk merken. „Ik moet direct de openingshandeling ver richten, waarvan ik tot op heden nog niet weet hoe deze zal zijn. Ik verzoek de heer Bessem mij dan ook te onthullen wat ik moet gaan onthullen." Overigens, mr. de Roos bleek zijn dag te hebben, want ook bij de opening van het clubhuis van de hockeyvereniging Hurley in Amstelveen, die hij heeft verricht nauwelijks een uur later op de zelfde middag, had hij, volgens welingelichte bronnen, de lachers op zijn hand. HdB.

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 5