3 25? IHarghall kSl f M A S S, Jg?. f£Ji« 1 /Dames- en Herenschoenen poolt allen mee, het is voor A.p.c. fM Hf Mi TM I Dit cliché is gratis ter beschikking door: Amstelveensch Weekblad/Buitenveldertse Courant Sublieme wijze. Hierna betraden op uitnodiging van Dick Bessem de drie voorzitters, Henk Kappelhoff, Henk van Weelde en Jan Steensma, het podium en droeg Bessem het complex en clubhuis aan de drie verenigingen over. Henk Kappelhoff ant woordde namens de drie verenigingen, waarna ceremonie-meester Nico Holtzap- pel, die de diverse onderdelen op werke lijk sublieme wijze aan elkaar breide, het woord gaf aan de sportbonden. A.V.B.-voorzitter Joh. Jaspers sprak na mens de K.N.V.B., de hoofdstedelijke onderafdeling en de Amsterdamse Sport raad en bood een prachtige vlag aan met de kleuren van de verenigingen die even eens in Buitenveldert hun woonplaats hebben Namens de Koninklijke Nederlandse Cricketbond sprak drs. B. Kleefstra, na mens de Koninklijke Nederlandse Honk- balbond voerde secretaris M. Bremer het woord. De heer van Baasbank stelde zich achter de microfoon op en sprak niet alleen namens zijn eigen Kon. H.F.C., maar ook namens alle uitgenodigde clubs. Ook namens V.R.A., de oudste cricket club, werd een enkel woordje gezegd. Al deze vriendelijke woorden gingen van cadeaus vergezeld. „Geef acht". „Geef acht!" Onder dit motto kwamen Cees Bouwens en Rocus Hoogendoorn naar voren. Cees toonde zich een vlot causeur en vertelde hoe vaak voorzitter Kappel hoff er bij de jongens van het eerste elf tal op aangedrongen heeft om als eerste klasser het nieuwe complex te betreden en later zelfs om dit ongeslagen te doen. „Wij waren nog ongeslagen", aldus Cees. „Tot vandaag. Want bij het betreden van ons complex voelden wij ons echt geslagen." Cees overhandigde zijn voor zitter de acht winstpunten gesymboliseerd in een smakelijke banket-acht. De offi ciële bijeenkomst was hiermede ten einde en het „onder-ons-zijn" kon beginnen. Alleen met samenwerking. „Heer Bakker, wilt u met het tappen stoppen?" Deze zin vormde de inleiding van het gedeelte na de pauze. Het ge roezemoes, ook achter het schuifgordijn, verstomde. Voorzitter Kappelhoff nam het woord: „Op deze grote dag meen ik dat het juist is even de „grote" mannen te gedenken die in de afgelopen jaren van ons heen zijn gegaan: Schaf Schee pens, Jan Prent, Lou Woudstra, Wim van Teunenbroek en Fons de Filder. Een ogenblik stilte alstublieft." Vervolgens bracht hij grote dank uit aan de A.F.C.- oprichters en aan de leiders die met grote liefde en opoffering A.F.C. hebben ge leid. „Door deze leiders zijn wij in staat gesteld deze verhuizing voor te bereiden. De enkeling vermag niets. Alleen met samenwerking kan men iets bereiken", aldus A.F.C.'s voorzitter. Persoonlijk woordje. Het dagelijks bestuur van de Stichting werd persoonlijk in de huldiging betrok ken en verscheen voltallig op het podium. De heren Bessem, Roodenburgh, Prent, Eiserman, Van Peperzeel, Van Nigtevegt en De Boer, voor ieder had Kappelhoff een persoonlijk woordje. „Dick, je bent de wijze man, weliswaar achter de scher men. Je bent ere-lid en hebt je als een ere-lid gedragen. Gerard, je bent de grote man bij de verhuizing, je hebt een bijna bovenmenselijke taak verricht, die gelukt is, omdat je je vroegtijdig hebt laten pen sioneren; ik hoop dat je zo lang zal leven, dat we het grootste deel van onze schuld kwijt zijn. Daan, dit is jouw ontwerp, jouw werk; Jan, wat jij voor A.F.C. hebt gedaan met inzet van je gehele persoon lijkheid, daar zijn wij dankbaar voor. We hebben mogen profiteren van je artistie ke gave; Ben, het ging misschien bijna ten koste van je gezondheid, maar je hebt veel werk verricht buiten je be stuursfunctie om." „Lintjesregen." Voorzitter Kappelhoff stelde hierna voor op de aanstaande ledenvergadering Daan Roodenburgh, Jan Prent, Cor van Peperzeel en Siem de Boer tot leden van Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 4