De zotten Stijlvolle opening clubhuis BequnstiQinq van onze aöveRteeRöCRS, houöt öe schakel in stanö r|e invloed van de 5-daagse heeft zich eindelijk ook in A.F.C. gemanifes teerd. Een voor de Zatten opmerkelijk frisse doorstroming heeft zelfs twee elf tallen op de been gebracht, waarbij ge steld mag worden dat de kwantiteit de kwaliteit heeft geselecteerd, hetgeen dan ook moge blijken uit de resultaten. Ondergetekende dan, die enkele jaren uit de baan was (zoals dat heet: door drukke werkzaamheden), heeft zich door het ambt van verslaggever te aanvaarden, hopelijk een plaats onder de Zat-éliten verworven. ZAT I dus, een gave ploeg, die het nog ver kan schoppen. Jongens met een mooie staat van dienst, niet meer zo heel piep, maar toch nog wel vele kilo's verwijderd van het VETTEN-dom. Voorwaar een schone taak om U kond te doen van hun bemoeienissen met het leder. De eerste match van het seizoen tegen het toen nog ongeslagen Watergraafsmeer betekende voor de schrijver een makkie; er werd 0—0 gespeeld. Je kan volstaan met de prachtige karakteristiek; „het spel golfde op en neer, zonder merkbaar resul taat", en daar zullen we het dan ook maar op houden. De pasjes hadden nog geen karakter; de snijertjes geen speels effect en de lange lel had nog te weinig diepte. Ook tegen de Volewijckers de week daarop duurde het nog even voordat de machine werkelijk draaide. Tot 20 minuten voor het einde stond de stand gelijk 1—1. Toen brak het geweld los. In luttele minuten liep de score op tot 6—1 en Volewijck boog diep het moedige hoofd. In de meer werd JOS het navolgende slachtoffer van ons 5—3—2—1 systeem. (Ik geef toe, een volkomen verouderd systeem). Het kent nog slechts enkele fanatieke aanhangers, die voornamelijk in de kop van Noord-Holland te vinden zijn, zij het dat daar de presentatie iets minder subtiel is. Voor de goede orde: wij voelen ons er prettig bij, het geeft zo weinig te overdenken tijdens het spel!) In het begin van de strijd snuffelde JOS nog aan de overwinning door met een zeer langgerekte schuiver onze doelman Bertus van Maanen geruime tijd het na kijken te geven. Deze demonstratie inti mideerde ons weinig, want nog voor de rust lag de score weer daar waar hij vol gens het spelbeeld behoorde te zijn, na melijk 2—1 voor ons. In de 2e helft werd deze nog uitgebouwd naar 4—1, totdat even voor tijd JOS het uiteindelijke resul taat van deze goede wedstrijd bepaalde op 4-2. Gedurende de verslagperiode behoorden wij tweemaal in het veld te komen tegen D.W.S., maar deze respectabele onder neming schijnt moeite te hebben 11 men sen op zaterdagmiddag in het veld te krijgen. Er werd niet gespeeld, zodat ik met het bovenstaande moet volstaan. CHARLIE. A.F.C., A.C.C. en A.B.C. in één huis en op één complex herenrgd! Dit werd wel op overduidelijke wijze gesymboliseerd nadat (de gaande) wethouder mr. A. de Roos zaterdagmiddag 6 oktober op verzoek van Stichtingsvoorzitter Dick Bessem voor Sport park „Goed Genoeg" de officiële openingshandeling verrichtte door in het splinter nieuwe clubgebouw voorzichtig het pluchen podiumgordijn open te trekken. Daar stonden voor een enorm grote vlag drie jeugdspelers opgesteld. De kleine Edwin Geluk met een serieus gezicht in het midden in A.F.C.-tenue, links van hem de aanmerkelijk langere Acco la Pierre, gekleed in A.C.C.-tenue en aan de andere kant de A.B.C.-er Louis van Rijn, compleet met handschoen, bal en knuppel. Met de vlag, een ont werp van Sjaak Kempe en voorstellende een klaverblad, voor ieder, A.F.C., A.C.C., A.B.C. en „Goed Genoeg" een blaadje, een kleurrijk tafereel. Terwijl fotografen toe snelden en hun camera's lieten blitsen, barstte uit de zaal een ware applaus-orkaan op. IT. (foto Eddy Posthuma de Boer) 3

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 3