De jeugd 9 Joh. M. de Bie Fa. FRED SAX piano's J. SUURBEEK pooLt allen mee, het is voop a.f.c. TTet is ons dan toch gelukt.Onze A- junioren hebben ook dit jaar, en wederom na een beslissingswedstrijd, de regionale jeugdcompetitie bereikt. Ook dit jaar beschikken wij weer over een behoorlijk elftal en wij verwachten dat onze spelers ook dit jaar er weer in zullen slagen A.F.C. een behoorlijke rol te laten spelen. Reeds werden 2 overwinningen behaald en wij vertrouwen dat de volgende wed strijden ons in staat zullen stellen steeds gunstige berichten over dit elftal te blij ven geven. Hoewel de spelers van A-l er reeds acht wedstrijden hebben opzitten, zijn de overige elftallen nog niet verder dan de helft van dit aantal gevorderd. Uiteraard een te gering aantal om reeds thans een voorspelling te doen over de uiteindelijke rol welke de elftallen in hun afdelingen gaan spelen. De tweede elftallen (A2 en B2) zullen het kennelijk moeilijk krijgen, terwijl uit de overige elftallen toch beslist enkele kampioens-kandidaten naar voren moeten komen. Helaas moesten Junioren B-9 reeds na enkele wedstrijden uit de competitie te ruggetrokken worden. Jullie weten het toch jongens, dat even tueel niet opkomen zonder afschrijving, „beloond" wordt met enkele weken re serve staan? Als jullie tonen niet zo veel belang stelling te hebben voor je eigen spel, je vrienden en je club, dan behoeft de A.F.C. jullie ook niet regelmatig op te stellen. Helaas waren na de eerste competitie wedstrijden nog al wat namen opgeno men in de „zwarte lijst". Laten wij hier in vanaf heden verbetering aanbrengen! Pupillen. De pupillen hebben helaas enige wed strijddagen verloren door de opening van ons nieuwe complex en de overhandiging van de cheque van de pupillenactie ten bate van het Poliofonds. Dit laatste geeft mij aanleiding u nog even langs deze weg op de hoogte te brengen van deze prachtige landelijke jeugd-prestatie. 25.800.-. Op zaterdag 20 oktober kon het Be stuur van de „Zwaluwen Jeugdactie Po lio" namens de gehele Nederlandse voet- baljeugd aan Mr. J. Klaasesz voor het Prinses Beatrix-Poliofonds een cheque van niet minder dan 25.800.— voor de actie 1962 overhandigen. Dit is veel, vooral als wij bedenken, dat dit bedrag met kwar tjes tegelijk door pupillen en junioren op toernooien bij elkaar gevoetbald is. Overal in den lande, met uitzondering van Noord-Brabant en Limburg, waar geen toernooien werden georganiseerd, beleefden de spelers heel veel plezier aan de wedstrijden en verzorgden zij letterlijk spelenderwijze een zeer belangrijke bij drage voor het zo mooie werk van het Poliofonds. Als opluisteringswedstrijd werd op 20 oktober gespeeld de wedstrijd Oud Am sterdam—Oud Zwaluwen, symboliserende dat in deze actie de ouderen hand in hand met de jeugd pogen gelden in te zamelen voor het Poliofonds. Het moet voor Jacques Kohier een machtige gedachte zijn, dat zijn oorspron kelijk tegen mij zo zachtjes uitgesproken gedachten zo'n machtige manifestatie ten gevolge hebben gehad. H. W. VAN TEUNENBROEK. lVTog voor onze verhuizing traden mijn -1-" legionnaires aan vóór de dijk, al was dat dan een eindje verderop. „Uit" der halve tegen Amstelzwaluwen V. Charmant publiek op een waarachtige tribune noopte tot daden en een 2—0 achterstand bij de rust kon ons begrijpelijk niet ver ontrusten, zelfs niet toen na de hervat ting de score opliep tot 3—0 in ons na deel. Herman Fritsche deed wat terug en het verschil werd 2 doelpunten. Stanly de Jong loste een vleugelkogel en het scorebordmanneke kon voor ons een 2 ophangen. Alvorens hij goed en wel zat had Fritsche al gelijk gemaakt en veilig heidshalve bleef die score-boy toen maar staan, nu geassisteerd door twee bedie naren met een stapeltje cijfers alvast in de armen. Door Verwijs namen wij voor het eerst een voorsprong, waarna Fritsche zijn rekenkundige reeks voltooide met een doelpunt, dat de eindstand op 3—5 in ons voordeel bracht. Minzaam dankend voor het bewonderende applaus, dat te recht van de tribunes klaterde, konden mijn jongens de kleedkamers opzoeken en de dure voeten in de enigszins hoge wasbak plaatsen. In de vorige berichtgeving over het negende A.F.C.-elftal schreef ik u (ik citeer): „Maar ik heb het sterke vermoe den, dat er in de nabije toekomst nog grote dingen gaan gebeuren". In alle bescheidenheid mag ik thans vragen: heb ik teveel gezegd? Naast mijn reeds be kende sportieve kwaliteiten ervaart u nu een proeve van mijn profetische gaven. Een merkwaardig staaltje van veelzijdig heid overigens. Voor de kenners resumerende: 3 1 1 1 9-11 3 Een toelichting op de doelcijfers lijkt mij op haar plaats. Drie wedstrijden ver gen in totaal 270 minuten speeltijd, of wel 16,200 seconden. Stel nu, dat bij een gescoord doelpunt de bal in 1 seconde over de doellijn tussen de palen ver dwijnt, dan wil dat zeggen, dat in totaal II seconden onze verdediging overmees terd is geweest; een te verwaarlozen per- millage, nietwaar. Dat wij aanvallend slechts 9 seconden hebben gezegevierd sterkt ons in het streven naar opvoering van de productiviteit. Het zijn niet allen koekebakkers, die voetbalschoenen dragen. Hans de Wijs is er echter een van. Door zijn toedoen kon ik ter receptie op 6 oktober 1962 voor zitter Kappelhoff een fraai suikerwerk clubhuis namens het 9e elftal van A.F.C. aanbieden. Dit stemde de praeses dermate mild, dat al mijn jongens 's avonds moch ten blijven en allah, ook ik bleef niet klein en na twaalven heb ik niemand naar bed gestuurd. Inmiddels heeft zich een stroom van gegadigden aangemeld voor opname in het 9e elftal. Een wachtlijst is bij de notaris gedeponeerd, maar met nadruk zij vermeld, dat een ieder, die door de A.F.C.-ballotage is heen gerold daarmede niet automatisch voor het negende is geballoteerd. Wanneer nu de velden aan de Boele laan voldoende zijn ingespeeld zal uw negende bereid zijn daar op te treden. Voor het geval, dat wij alsdan helemaal achteraan onze tegenstrevers zullen moe ten bestrijden, kunt u toch van de trap af de wedstrijden volgen. Enige verre kijkers van de scheveningse pier zijn namelijk aangekocht en zullen op de trapleuning worden gemonteerd. Vrienden, namens u allen gaan wij er weer tegenaan. En ik heb het sterke ver moeden, dat er in de nabije toekomst Ach, ik heb dat al eens gezegd. Maar u bent daar nu zeker wel ten volle van overtuigd! AD ONDERDELAT. vraagt vrijblijvend advies Woestdninstraat 114 - Amsterdam Tel. 155006 OFFICIAL REMINGTON DEALER N.Z. Voorburgwal 135, Amsterdam, telefoon 247272 Remington Cicero 275- 2

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 2