Van de brug Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. 40e Jaargang Plaatsvervangend redacteur: W'Adriaansz, Willem Passtoorsstraat 2, Amsterdam z. tel. 716677 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 TypografieDrukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam w. Oktober 1962 No. 3 De competitie |~4at bomen niet tot in de hemel i groeien wisten we al lang en wij hebben het zondag j.l. weer eens ondervonden. Het begin van de dag was prachtig. Stralend herfstweer, dat ons prachtige nieuwe complex op z'n voordeligst deed uitkomen, het pu bliek dat al vroeg naar de Buitenveldert kwam, tegen twee uur uitverkochte tribu nes en nog honderden langs de lijnen. Het Wittenburgse fanfarecorps dat vro lijke muziek liet horen en zich zelfs de moeite had willen getroosten ons club lied in te studeren, door de gehele over dekte staande aangehoord. Het was alles haast te mooi om waar te zijn. Daarbij werden wij nog verrast door de komst van de heren Schroder, Brunt en Jaspers (hun functies kent U zo langzamerhand wel) terwijl Dick van Rijn de radio reportage verzorgde, waarbij ook ons carillon niet werd vergeten. En tenslotte de wedstrijd, waarin beide elftallen zich volledig gaven, geleid door de uitstekende scheidsrechter Attasio, met AFC voor 80% in de aanval, maar toch met als resultaat de eerste nederlaag met het kleinst mogelijke verschil. Maar wij mo gen onze jongens complimenteren met hun strijdlust, hun goede mentaliteit en hun prima conditie, die ze deed volhou den tot het eindsignaal weerklonk en de KHFC een waarschijnlijk kostbare zege had behaald, waarbij ik het met Dick van Rijn eens ben, dat de Haarlemmers wat slimmer speelden, terwijl het leek alsof onze voorhoedespelers niet genoeg in zich zelf geloofden. Maar goed gevoet bald is er zeker en bij de van begin tot einde levendige strijd zal het publiek zich niet hebben verveeld. De ban is nu ge broken en het is zaak met volle concen tratie de wedstrijd van a.s. zondag tegen Watergraafsmeer tegemoet te gaan. Onze oude tegenstanders doen het na een zwak begin uitstekend, zodat ons weer een zware wedstrijd te wachten staat. Eerste elftallers weest gewaarschuwd! Zondag na afloop van AFC—KHFC ver zamelden zich honderden in ons mooie clubhuis en 2o was het eind van de dag toch bijna even prachtig als het begin! Overige teams Het 2de stelde diep teleur door twee maal achtereen te verliezen, ondanks een overwegende veldmeerderheid onzerzijds. Kom heren, dat moet heel snel verande ren. Het derde behaalde drie punten uit twee wedstrijden, waarbij de 1—0 over winning op de oude tegenstanders RKAVIC II hoog mag worden aangesla gen. Vierde en vijfde hebben zich gelukkig hersteld na een zwak begin en de overige seniorenteams doen het ook niet slecht. De Jun. A I startten met twee over winningen in de regionale competitie, doch leden zondag j.l. een onnodige 2—1 nederlaag tegen erfvijand Ajax. He laas was een der Ajax-speiers zo ongeluk kig zijn enkel te breken. Wij wensen hem van harte sterkte en een spoedig herstel. De overige jeugd speelt met wisselend suc ces, maar er kunnen best wat overwinnin gen bij. Doe ie best jongens, want onze toekomst hangt af van de jeugd. Zwaluwen Jeugd Aktie Polio 1962 Ook zaterdag j.l. was het vol op ons ter rein, toen de opbrengst van de jeugdvoet- baltoernooien, verspreid over het gehele land, tot een bedrag van 25.800.— kon worden afgedragen aan het Prinses Beatrix Poliofonds, in aanwezigheid van de commissaris van de Koningin in Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, die ook de af trap verrichtte bij de daarop volgende wedstrijd Oud-Amsterdam—Oud-Zwalu wen. Zoals zwaluwen betaamt waren zij wat sneller dan hun tegenstanders en wonnen verdiend. Hulde aan de organi satoren, alles klopte prima. Ons nieuwe home Hoe blij en gelukkig wij ook zijn met ons prachtige clubhuis, de mooie nieuwe velden en de snelle groei van onze oude goede club, er is één ding dat ons grote zorgen baart, n.l. dat alle functionarissen op top-capaciteit moeten werken. Natuur lijk zijn er honderd-en-een aanloopmoei lijkheden. Zij zullen alle worden opgelost, maar wij hebben de medewerking van alle leden nodig. Er is behoefte aan een aantal jongelui van goede wil om te assisteren bij grote drukte. Wij denken hierbij aan de leeftijdsgroep van 18 jaar af. Wie bereid is om z'n steentje bij te dragen wordt verzocht zich te melden bij onze 1ste secretaris. HENK KAPPELHOF

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 1