Dichterlijke ontmoetingen: 3 Eqlders H. G. TEIWES „Qrammotheek" De dependance van Klaver Vier Grols Pils N.V. SCHOONMAAKBEDRIJF poolt alLen mee, het is voor a.f.c. 10 Tn de veelheid van mensen, die u in onze A.F.C. min of meer regelmatig moogt ontmoeten is het te verontschuldigen, dat iedereen niet iedereen kent en dat intro- ducé's dan ook wel eens in de schaduw van de anonimiteit blijven is uwerzijds te billijken. Dat mijn toevallige ontmoetin gen met de poëten Dr. Willem Proost en J. W. F. Weerus Langsdereling nog op wijlen de Wandelweg niet door zeer velen is opgemerkt zij daarvan het logische ge- volg. De derde vaderlandse dichter, die ik voor u ontmoette, had ik op de nieuwe sociëteit uitgenodigd en hem viel een recht hartelijk onthaal ten deel, toen hij voetje voor voetje de monumentale trap op schreed, waar de heer Bakker begripvol de pluchen cricketmat had uit gelegd. Patriarchaal schreed de gevierde dichter/minstreel/bard Moos Peenlof om hoog. Binnen was Gerard van Nigtevegt ter verwelkoming namens de sociëteits vereniging aanwezig en wij namen aan de ronde tafel in de tropentuin plaats. Ter inleiding van het gesprek boden wij de heer Peenlof een drankje aan, dat hij weigerde, maar een halve kip wilde er best in. Juist op dat ogenblik betraden twee zeer kleine elftallen het veld voor ons, namelijk Real Madrid jun. C-31 en A.F.C. jun. B-8. Geboeid keek Moos Peenlof naar de rood-zwarte krijgertjes, pakte zijn valse gitaar en zong: Daar komen de schutters, daar lopen ze mee. De lilliputters van A.F.C. Hier stokte hij even. Het was hem op gevallen, dat een der A.F.C.-ertjes in een wit onderbroekje meeliep. De lepe Gerard van Nigtevegt had een plausibele verkla ring bij de hand en vertelde, dat het veelvuldig en langdurig bezoek van de vader van de jongen aan de nieuwe sociëteit het gezinsbudget enigszins had verstoord, zodat een nieuw voetbalbroekje voorlopig nog niet kon worden aange kocht. De bard trok even aan zijn baard, hief andermaal zijn gitaar en improvi seerde: Er was eens een haveloos ventje, die vroeg aan zijn moeder een broek. Maar moeder was ziek van ellende en vader was wekenlang zoek. Nu trad Jhr. van Rossum de Gaulin juist binnen en schoof uiteraard ongenood bij. Het leiderschap van de junioren B-8 was hem net ontnomen, maar hij was er niet zichtbaar van onder de indruk. Hij ontnam Peenlof zijn gitaar maar slaagde er niet in er een aanvaard bare toon uit te lokken, omdat zijn wijs vinger ten minste 5 snaren tegelijk be dolf. Dat nam de dichter niet. Hij ver hief zich in drift, de baard en de rechter vuist omhoog geheven. Zo moet Domela Nieuwenhuis hebben gestaan, toen hij de historische woorden: "Old soldiers never play ball" uitsprak. Gelukkig wist ik hem te kalmeren, zette de gitaar verderop tegen de muur en hield hem het logboek van A.F.C. voor met het verzoek om een bijdrage. Peinzend keek hij over de vel den naar inspiratie uit, maar de ware bezieling was er niet meer, zodat hij slechts schreef: Er drijft een voetbal in de sloot, die is twee tientjes waard. De jonkheershond die kijkt er naar en kwispelt met zijn staart. Verder kwam hij niet, want de heer Bakker trok juist de harmonikamuur uit, die ongelukkigerwijze de gitaar tegen de muur verpletterde. Peenlof verpurperde en wilde de moraal van zijn lied uit schreeuwen. Ik trok in wanhoop aan de scheepsbel. Tegelijkertijd begon het caril lon te spelen en drie biljartsirenes liepen eendrachtig af. De wanorde was nu com pleet. Namens de sociëteitsvereniging wil de Jhr. van Rossum de Gaulin in het bijzijn van Gerard van Nigtevegt nog een afscheidswoord spreken, maar ook dat viel verkeerd, zoals te verwachten was. Over het terras ben ik gevlucht, maar ik heb mij later laten vertellen, dat het ten slotte toch nog heel gezellig is geworden. Toch zal ik mijn gesprekspartners voort aan met meer zorg uitkiezen AD ONDERDELAT. Korte Leidsedwarsstraat 47 Amsterdam Naschrift: Uitgeverij „De Ledige Lei" te Buiten- veldert heeft inmiddels voor de te bun delen uitgave van deze opstellen Jan Prent bereid verkregen de stofomslag te verzorgen. 'T SPIJT ME ZEER Mijn kleindochter klimt op mijn schoot, vleit jij mag nu niet schrijven" en laat het nieuwe vulpotlood in opa's koffie drijven. Ze eist haar plaats onder een zon die fel voor haar ging schijnen. 't Lijkt mij of aan de horizon al 't andere gaat verdwijnen. Zo komt het dat u thans van mij geen balgebral zult horen. Over hoe Aafcee ligt erbij; hoe staat de klokketoren. Of de big match met H.F.C. succesvol zal verlopen. Sta voor dit alles momenteel, het spijt me zeer, niet open. Laatste inzenddag. B. S. LE MARCHE. Ml Schoonmaakonderhoud van fabrieken, kantoren, theaters schepen, vliegtuigen en treinen. KANTOOR SCHIPHOL, TELEFOON 15 4172 Vondelstraat 82, Amsterdam, Tel. 124189-896 26 (tt- Huisman) Speciaalzaak grammofoonplaten Steeds de nieuwste top-hits Oude Brugsteeg 4, achter de Beurs Amsterdam (C.), tel. 24 69 67 Beluistert des zondags in ons platenprogramma op A.F C. de kwaliteit

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 10