i - A.C.C. iMHIMFi Een matig mens is zijn vrijheid woord I I r I KEUKEN Steenstra Va rfumeriën pooLt Allen mee, het is voor a.C.c. mm m A? f m .-i L TTostelijke slogan van de Bond van Dis tillateurs. Ouwe jongens die Bokma, die Schade, die Ouwe Vlek en die goeie ouwe Blankenheym. Slogans zijn vaak meesterlijk bedacht: Breng uw vrouw in extase!! Die heeft indertijd mijn grote vriend Jan van Ees bedacht. Ik heb daar laatst nog aan gedacht, toen op dat af scheidsfeest in het oude clubhuis. In brede A.F.C.-kringen is men het er wel over eens, dat wij zo nu en dan onze vrouwen in extase moeten brengen. Dat doen wij dan door middel van een gezel lig feest. En wanneer dat óns niet zo best lukt, dan inviteren wij de Brandweer mannen uit Bergen. Deze stoere kaerels ontpopten zich, na eerst aandoenlijk mooi hun lyrische gaven ten toon gespreid te hebben, als ware waterhaters. En dit niet alleen symbo lisch, doch ze vatten de gevulde glazen met dezelfde vaste greep als ze de brand spuit in Bergen hanteren. We hebben wel iets van deze Bergenaren geleerd; Miep Hauber deed er goed aan deze vrienden naar Amsterdam te bren gen en wij kregen de indruk, dat zij zelf het ook niet zo naar vonden in ons club huis. Hun zang bezorgde hen en ons bepaald droge kelen. En Joop Bakker had alles in huis. Een dikke 200 man waren er die avond bijeen. Verzameld rond een flink gat in de vloer van het clubhuis. Daar beneden waren de intieme bars opge steld. Infiltraties aan de lopende band. Persoonlijk heb ik een intense afkeer van alcoholisme. Maar of nu alle matige men sen juist verenigd zijn in A.F.C., A.B.C. en A.C.C. dat meen ik oprecht te moe ten betwijfelen. Inmiddels bleef de Brandweer uiterst actief op dit gebied en er werd beweerd, dat zij, zó doorgaande, geen spuit meer nodig zouden hebben om een simpele brand met natuurlijke middelen afdoende te blussen. Ja, dat gat in de vloer!! Het vooronder van A.F.C. Want wie zich daarin liet zakken (vandaar het gezegde: je laat je maar zakken) kwam in de feesthel te recht. Het heilige der heiligen. Daar op die plek immers heeft Gerrit Stallmann wel 1000 keer zijn schoenen uitgedaan. Het rook er soms nog naar schichtige elftalcommissieleden, zenuwachtige voor zitters en zwetende voetballers. I och mogen we niet beweren, dat met deze feestelijke invasie van jonge en oude re clubgenoten, alle luister" van deze kleedlokalen afviel. Het ontwikkelde zich in een angstig klimmend tempo van: alles of niets, want tegen zulk een geweld van energie, clubliefde, tempo, taktiek en feeststrategie is geen Bakker zelfs bestand. Het werd een feest, zoals in lange tijd niet beleefd. Zelfs Herman, onze onvol prezen groundman, vond het nodig in de prille ochtenduren het klimaat van een douchecel op te zoeken. De kraan was gelukkig dicht, zodat zijn dromen niet gestoord werden. En wanneer we dan ons oude clubhuis in zijn laatste dagen deze kwaliteit van „hotelruimte" gunden, was het niet eens zo vreemd, dat enkele late feestgangers hun ontbijt verlangden, aan welk ver zoek mevrouw Bakker gaarne voldeed. Jacques Kohier ging touwen doorsnijden. Het waren echter geen touwen, doch dra den, waardoor heen de Gemeente be paalde energie geleidt. Jacques bleek be stand tegen een „flink opdondertje", doch bleef wijselijk verder van ieder draadje maar af. Inmiddels hadden aangrijpende gebeurte nissen plaats gevonden, die de symboliek van het „voorlopige" afscheid moesten onderstrepen. Een brandstapeltje van oude stoelen etc., het hijsen van een schone nieuwe vlag van Goed Genoeg en het afschieten van tientallen vuurpijlen. Het zingen van ons clublied en het suc cesvolle optreden van Thontasvaer en Pieternel, die op tekst van Wildeboeihet verleden van de velden bezongen. Het was een unieke avond en de weg blijvers hebben ongelijk gehad. Misschien hadden ze gelijk, want er was geen stoel meer voor ze om op te zitten. JHR. VAN ROSSUM DE GAULIN. gebr. plieger Heerlen, amsterdam IJ1en verzoek van redacteur Jan om iets over de A.C.C. op papier te zetten is waarlijk geen pretje want de verrichtin gen zijn over de gehele linie wel aan de zeer magere kant gebleven. Eind juli stonden de eerste drie elf tallen op een na onderaan, maar gelukkig brachten de eerste twee competitiedagen van augustus aanzienlijke verbetering voor het eerste en het derde. Het eerste. A.C.C. 1 onderging dit jaar een aan merkelijke verjonging. Dolf Oostra, Frits Pil en Hein v. Waesberge kwamen uit de jeugdgelederen naar voren en vooral eerstgenoemde kwam reeds tot redelijke battingprestaties. Voorts kreeg het elftal versterking van Rob v. d. Maas die al spoedig een be langrijke steunpilaar van de battingside bleek te zijn. Het grote probleem bleef ook dit jaar weer de aanval, hetgeen wel blijkt uit het feit dat wij slechts driemaal onze tegenstanders all out kregen. In het belangrijke treffen tegen H.C.C. I kregen onze bowlers echter plot seling weer eens de geest en ze zetten de tegenpartij voor 64 runs aan de kant. De grote man was Wim v. d. Hurk die met 5 wickets voor 29 runs (en een fabel achtige catch) weer eens ouderwets voor de dag kwam. Wellicht werd hij ge- inspireerd door de Hagenaar Ernst Vriens, die zich in deze match onder de allergrootsten van onze vaderlandse bowlers schaarde door 10 wickets voor 41 runs te nemen! Een waarlijk grootse prestatie wanneer men bedenkt dat dit feit sinds 1900 slechts negen maal eerder in de eerste klasse plaats vond! Dankzij deze goede overwinning kon ons N.V. LOODGIETERS BEDRIJF v/h W. GELDERLAND DIR. C. VAN PEPERZEEL VALCKENIERSTRAAT 35 AMSTERDAM v. Baerlestraat 1 60 tel. 794120 IV

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 6